2023/09/23
۱۴۰۲ شنبه ۱ مهر
بازیگران سریال وایر چه کسانی هستند + خلاصه داستان و نقد سریال

بازیگران سریال وایر چه کسانی هستند + خلاصه داستان و نقد سریال

بازگیران سریال وایر چه کسانی هستند و سریال وایر چند قسمت ؟ نقدی بر سریال وایر و رتبه این سریال از نظر بینندگان. همه چیز درباره سریال وایر را اینجا بخوانید.

جامعه پویا -سریال وایر مجموعه درام – جنایی آمریکایی است که نویسندگی آن را دیوید سیمون خبرنگاری که سابقا پلیس بوده برعهده داشته است. 

 

 

سریال وایر

خلاصه داستان سریال Wire


داستان شنود Wire حول محوریت یک شهر اتفاق می‌افتد: بالتیمور. و دوره‌ی زمانی آن ابتدای قرن بیست و یکم است. با این حال، بسیار فراتر از این چارچوب مکانی و زمانی روایت می‌شود. تحلیل و بررسی این سریال از رفتار انسان‌ها و ساختار قدرت و تقلای آن‌ها تقریبا با هر دوره‌ی زمانی در تاریخ بشریت هم‌خوانی دارد.
به هر شهر بزرگی نگاه کنید، جرم و جنایت، و مساله‌ی مواد مخدر را در آن خواهید یافت. بی‌عدالتی را خواهید دید و کارگرانی که سخت تلاش می‌کنند تا بتوانند چرخ زندگی را بچرخانند و همیشه در وسوسه‌ی پول و درآمد راحت و وعده‌ی زندگی بهتر هستند.
این‌ها، داستان‌ها و روابطی هستند که مخاطب با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند، حتی اگر ما را به زوایایی از دنیایمان ببرند که برایمان چندان آشنا نیستند. چیزهای زیادی برای ملاحظه کردن در اطراف هر کدام از ما در دنیای شنود Wire وجود دارد.

بازگیران سریال وایر


بازیگران سریال وایر


سریال وایر سریالی است که بازیگران زیادی در آن نقش آفرینی کرده اند. بازیگران اصلی این سریال عبارتند از :    
دومینیک وست
جان دومن
ادریس البا
فرانکی فایسون
لاری گیلیارد
وود هریس
دیردری لاوجوی
وندل پیرس
لنس ردیک
آندرو رویو
سونجا سوهن
کریس باوئر
پاول بن‌ویکتور
کلارک پیترس
امی رایان
آیدان گیلن
جیم تروفراست
رابرت ویسدم
ست گیلیام
دومنیک لامباردوتزی
جی دی ویلیامز
مایکل کی ویلیامز
کوری پارکر رابینسون
رگ کادی
چاد کلمن
جمی هکتور
گلین تورمان
کلارک جانسون
تام مک‌کارتی
بنگا آکینابه
نیل هاف
جرمین کرافورد
تریسان ویلدز
مایکل کاستروف
میشل پارز
عیسی ویتلوک

 

نقد سریال وایر
سریال وایر چند قسمت است 


سریال آمریکایی وایر در 5 فصل ساخته شده و 60 قسمت است. هر قسمت این سریال بین 55 تا 60 دقیقه است. 

 


نقدی بر سریال وایر


این‌که بگوییم شنود Wire یک سریال طولانی و کش‌دار است، مانند این است که مهمانی چای بوستون — اعتراض علنی توسط برخی از مستعمرات سیزده‌گانه علیه قوانین جرج سوم پادشاه بریتانیای کبیر — را یک رویداد کوچک در تاریخ آمریکا بدانیم. جزئیات بسیار زیادی در این سریال وجود دارد، و تمام زمانی که «وایر» صرف چینش وقایع می‌کند لذت درک ارتباط میان آن‌ها را در آخر کار صد چندان می‌کند.
برای هر اتفاقی که می‌افتد دلیلی وجود دارد. و اگر زمان کافی صرف آماده‌سازی مخاطب و دعوت او به انداختن نگاهی عمیق‌تر به شخصیت‌ها نمی‌کرد، هرگز نمی‌توانست لحظات احساسی بی‌نظیری که دارد را خلق کند.

 


شنود Wire لایه‌های مختلفی بر روی داستان و شخصیت‌ها می‌کشد و اطمینان حاصل می‌کند که وقتی اوضاع بهم ریخت، تقریبا همه‌کس و همه‌چیز درگیر بحران پیش آمده شود. آثار و تبعات خشونت‌ها بسیار فراتر از قربانیان نزدیک و درجه‌ی اول آن می‌روند.
بزرگ‌ترین ستاره‌ی دنیای سینما و تلویزیون که از سریال شنود Wire سر بر آورده است ادریس الباست (البته مایکل ب. جردن در حال گرفتن جایگاه او است). مردی که در نقش جان لوتر قانون را دور زد و حتی فراتر رفته و در «جانوران بدون کشور» کودکان را درگیر جنایت‌های خشن کرد، از این‌جا شروع به کسب شهرت کرد.


نقش‌آفرینی موشکافانه‌ی او به عنوان استرینگر بل — فردی کلیدی و بی‌رحم و حساب‌گر که به امپراتوری خود به چشم یک کسب و کار نگاه می‌کرد — مهارت او را در بازیگری به همه نشان داد. او برای افزایش دانش خود در مورد نقشش حتی در کلاس‌های اقتصاد هم شرکت کرد. شنود Wire اولین موفقیت بزرگ ادریس البا بود، و همچنین دلیل دیگری است که به خاطر آن بابت وجود چنین سریال خوش‌ساخت و چشم‌نوازی خوش‌حالیم

 


رتبه سریال وایر


سریال وایر  رتبه‌بندی عالی توسط بینندگان داشته است ، اما  هرگز برنده جوایز بزرگ تلویزیون نشد. وایر توسط بسیاری از منتقدان به عنوان یکی از بزرگترین سریال‌های تلویزیونی در تمام دوران توصیف شده‌است.
 

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.