2022/08/09
۱۴۰۱ سه شنبه ۱۸ مرداد

فیلم : فرزانه معصومیان درگذشت + علت فوت و بیوگرافی

فرزانه معصومیان دوبلر و گوینده خوش صدای رادیو درگذشت بیوگرافی کامل او و علت فوت را اینجا بخوانید

جامعه پویا -فرزانه سادات معصومیان مجری رادیو و دوبلر جوان کشورمان براثر ابتلا به کرونا 12 مرداد ماه درگذشت. 

 


فرزانه سادات معصومیان متولد 1348 در تهران ، مجری و گوینده خبربود.
فارغ التحصیل لیسانس الهیات و فقه و فوق لیسانس روانشنانسی عمومی بود  که سال ها به عنوان گوینده خبر در رادیوهای مختلف حضور داشت

 او  مدرس سخنوری در دانشگاه شریف و طراح و مدرس فن بیان و گوینده در دانشکده خبر بود.

فرزانه معصومیان در باره نحوه ورود به کار گویندگی در مصاحبه ای گفته بود : واقعیت اش فکر نمی کردم روزی گوینده بشوم ولی از گفتگو و صحبت کردن در جمع خوشم می آید و همیشه بنظرم خودم سخنور خوبی بودم. 

 

 

گذشت تا اینکه سال 1374 در 26 سالگی وقتی به صورت حق التدریس مشغول به فعالیت بودم ، فراخوان صدا و سیما را دیدم و برای گویندگی خبر شرکت کرد .

با اینکه دو سه سال طول کشید تا کارم را شروع کنم اما اولین بار ، یک خبر خارجی دادند بخوانم که در مورد «کوالالامپور» پایتخت مالزی بود ، آن دوره خیلی سخت این کلمه را به زبان آوردم چون نخستین بارم بود .

 

پس از آن با نریشن های هفتگی ادامه دادم تا اینکه بصورت جدی کارم از گفتن خبر رادیو ایران کارم آغاز شد و با رادیو جوان ، تهران ، پیام و رادیو فرهنگ ادامه دادم .

وقت وارد کار شدم تازه فهمیدم ای دل غافل چه مشکلاتی هم هست !
 اگر چه دورهایی برای ما گذاشته بودند و کسب تجربه کریدم اما دوست داشتم بیشتر بیاموزم ، پس رفتم به سراغ پیشکوستان تا از آنها بیاموزم
سعی کردم تا مشکلاتم و ایرادات کارم را رفع کنم ، فراز و فرودهای زیای از سر گذراندم چون کار گویندگی شوخی بردار نیست

 


پدر و مادرم در این سال ها مشوق اصلی من بودند ، پدرم سال ها پیش فوت کرد اما الحمدالله هنوزم هم از موهبت تشویق و همدلی مادرم بهره می برم
خانم معصومیان در طول فعالیت حرفه ای خود سه دوره گوینده برتر زن جشنواره خبر و برنامه های سیاسی سازمان و صدا و سیما انتخاب شد . 
فرزانه معصومیان یک هفته قبل با علامت سرفه تست کرونا داد اما منفی شد با این حال به فاصله چند ساعت به دلیل وخامت حالش در بیمارستان بستری و بعد از ظهر 12 مرداد ماه براثر ابتلا به کرونا در بیمارستان زرافشان فوت کرد. 
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.