2022/08/17
۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۶ مرداد
علت فوت سیروس گرجستانی+بیوگرافی

علت فوت سیروس گرجستانی+بیوگرافی

سیروس گرجستانی صبح 12 تیرماه سال 99 درگذشت این بازگیر پیش کسوت در سریالهای طنز بسیاری بازی کرده است. علت فوت سیروس گرجستانی و بیوگرافی کامل او را در این مطلب بخوانید

جامعه پویا-علی اکبر محمد زاده گرجستانی معروف به سیروس گرجستانی هنرمند با سابقه کشورمان که صبح امروز درگذشت  متولد 25 اسفند ماه سال 23 در بند انزلی به دنیا آمد.

 

 

او فعالیت هنری خود را در تلویزیون از سال 58 آغاز کرد و در فیلم ها و سریالهای زیادی نقش آفرینی کرد. سریالهای طنزی که سیروس گرجستانی بازی کرده است از ماندگارترین سریالهای تلویزیون ایران است. او چهار دختر و یک پسر دارد.

 

سیروس گرجستانی

 

 

سیروس گرجستانی اصلیت گیلانی دارد و در سال 1323 در شهر بندرانزلی به دنیا آمد، اول دبستانش را در رشت گذراند 8، 9 ساله بود كه به همراه خانواده به تهران كوچ كردند و در محله ناصر خسرو و كوچه مروی رشد و نمو كرد، سیروس گرجستانی هنوز هم دلش برای شمال كشور تنگ می‌شود، می‌گوید: (اگر هنرپیشه نبودم، قطعا حالا در شمال زندگی می‌كردم، صفا و پاكی كه در آنجا وجود دارد مثال‌زدنی است.)

 

علت مرگ سیروس گرجستانی

 

سیروس گرجستانی از زمان كودكی اش خاطرات بسیار زیادی دارد، (در آن زمان ویترین مغازه‌های لاله‌زار بسیار دیدنی بود، بنابراین همیشه به پدر اصرار می‌كردم كه فرصت بیشتری برای دیدن مغازه‌ها به من بدهد، یادم می‌آید یك كلاه‌فروشی بود كه كلاه‌های خیلی شیكی داشت، برای مثال كلاه‌فروشی (محمدزاده) را كاملا به یاد دارم، داخل مغازه یك پیرمرد خوش‌پوشی بود كه كه پشت میز می‌نشست كه مرا مجذوب خود می‌كرد.)

 

سیروس گرجستانی و پسرش

 

سیروس گرجستانی 25 ساله بود كه به سال 1348 وارد اداره تئاتر شد و سپس نخستین تئاترش را در (سنگلج) بازی كرد. (آن زمان این تئاتر متعلق به حرفه‌ای‌ها بود، پس از دو سال كه وارد اداره شدم، نخستین نمایشنامه‌ای كه كار كردم (سنگ و سورنا) نام داشت كه توسط همسر عباس جوانمرد كارگردانی می‌شد.)

 

 

سیروس گرجستانی و همسرش

علت فوت سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی اعتقاد داشت كه در همه‌ حال باید به بزرگ‌تر خود احترام گذاشت، (یك جوان تازه وارد اگر احترام به پیشكسوت را فراموش كند، بد است، من زمانی كه سال 48 وارد اداره تئاتر شدم، یك جوان كم سن و سال بودم، اما وقتی نزد پیشكسوتانی مانند استاد انتظامی، علی نصیریان، جمشید مشایخی و... می‌رفتم، همیشه اصول را رعایت می‌كردیم. احترام به بزرگ‌تر و استاد یك (فرهنگ) است و نباید بر اثر گذر زمان به فراموشی سپرده شود، متاسفانه هستند در بین ما عده‌ای از هنرپیشگان كه به معروفیت رسیده‌اند و یك سری از مسائل مهم را فراموش كرده‌اند.) به هر حال تجربیات این بازیگر خوب كشورمان می‌تواند الگویی برای جوانان كشورمان باشد.

 

 12 تیرماه سال 99 سیروس گرجستانی در یک مرگ ناگهانی براثر سکته قلبی درگذشت. او بدنی کاملا سالم داشت و مرگش شوک بزرگی برای خانواده اش بود.

 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.