2022/08/17
۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۶ مرداد
احمد پورمخبر ،بازیگر طنز درگذشت+بیوگرافی

احمد پورمخبر ،بازیگر طنز درگذشت+بیوگرافی

احمد پور مخبر بازیگر طنز که با سریال و فیلم هایش خاطرات زیادی داریم 30 تیرماه سال 99 دیده از جهان فروبست. بیوگرافی و آخرین گفت و گو درباره زندگی او را در این مطلب بخوانید

جامعه پویااحمد پورمخبر هنرمند پیشکوست کشورمان که با بازی های او در فیلم و سریالهای طنز خاطرات زیادی داریم متولد 1319 در محله گلوبندک تهران صبح امروز درگذشت.

احمد پورمخبر در در 80 سالگی و صبح 30 تیرماه سال 99 دیده از جهان فروبست.

او از جمله بازیگرانی بود که رضا عطاران به جامعه هنری معرفی اش کرد.

پورمخبر بازیگری را از سن 65 سالگی شروع کرد و خیلی زود با نام مش قربون به شهرت رسید. وی اولین بار در سال 1375 و در چند سکانس کوتاه برای مجید مجیدی و در فیلم بچه های آسمان جلوی دوربین رفت اما شهرت اصلی وی مدیون دو سریال متهم گریخت سال 1385 و ترش و شیرین (نوروز 86)است که کارگردانی هر دوی آنها بر عهده رضا عطاران بود.

 

 

احمد پور مخبر

 ازدواج و فرزندان احمد پورمخبر

در سن 47 سالگی ازدواج کرده و 4 فرزند به نام های محمد ، مصطفی ، مریم و زهرا دارد.

 او باجناق عباس قادری خواننده پیش از انقلاب است.

 

ماجرای بازیگر شدن از زبان احمد پورمخبر

 

احمد پور مختار درباره بازیگر شدنش در مصاحبه ای گفته بود: من با پسرم رفته بودم تا او برای بازیگری تست بدهد ولی آقای عطاران من را دید و چون نقش یک پیرمرد هم داشت، من را برد دفترش تست گرفت و قبول شدم.

 

محمد رضا پسر ٢٠ ساله پورمخبر نیز در پاسخ به این سوال که آیا از انتخاب نشدنش ناراحت نشده است، این گونه پاسخ داد:باور کنید من بیشتر خوشحال شدم که پدرم به جای من بازیگر شد. چون دیدم یک آدم حتی در ٧٠ سالگی هم می تواند به موفقیت برسد.

شغل اصلی احمد پورمخبر

احمدپور مخبر گفته است قبل از این که بازیگر شود، در یک سوپر مارکت کار می کرده و الان هم چند شعر و آهنگ سروده و ساخته است و می خواهد آلبوم بیرون دهد. او در اظهار نظری جالب عنوان داشته است:عمر دست خداست. آدم تا زنده است، باید امید داشته باشد. آمدیم زد و آلبوم من هم گرفت. برای خداکاری ندارد. اوستا کریم بزرگ است.

 

 

(احمد پورمخبر) کشف رضا عطاران در سریال متهم گریخت، به جامعه هنری معرفی شد که نتیجه اش در سریال ترش و شیرین به بار نشست.

 

عطاران از پورمخبر انتظار بازی نداشت، او می خواست پورمخبر خودش باشد و خود به بابابزرگ داستان خط دهد و انصافا احمد پورمخبر به خوبی از عهده آن برآمد.

 

بیوگرافی احمد پورمخبر

علت خداحافظی احمد پورمخبر از بازیگری

پسر احمد پورمخبر بازیگر سینما و تلویزیون در گفت وگویی در خصوص این روزهای پدرش گفته بود:

 پیشنهاد به پدرم زیاد می شود اما وی دیگر دوست ندارد در عرصه بازیگری ظاهر شود. و متأسفانه باید بگویم که احمد پورمخبر برای همیشه از عرصه بازیگری خداحافظی کرد. از مهم ترین دلایلی که پدرم از هنر بازیگری خداحافظی کرد ندادن پول مناسب و به موقع از سوی تهیه کنندگان فیلم ها است.

این همه سال پدرم تلاش کرد که روزی تبدیل به ستاره سینما شود اما اگر نمی شد بهتر بود. چرا یک تهیه کننده که فیلمش 3 میلیارد می فروشد باید برای دستمزد پدرم فقط 300 هزار تومان بپردازد. چرا پدرم باید در چنین کارهایی بازی کند؟ این پول ها برای یک ماه بنزین زدن ماشین و رفت و آمد پدر هم نمی شود. شاید باورتان نشود 30 عدد چک برگشتی که هرکدام مبالغ مختلفی دارد در دست ماست که هنوز توسط تهیه کنندگان محترم پاس نشده است. در چنین شرایطی چرا پدرم باید انرژی خود را برای چنین حرفه ای بگذارد؟

 

 

 

احمد پورمخبر در سینما

اخراجی های 3 (1389-مسعود ده نمکی)

کباب غاز (1390-صالح دلدم)

داماد خجالتی (1389)

دردسر بزرگ (1389)

فوتبالی ها (1389)

کنسرت روی آب (1389)

دامادی به نام صفر (1389)

کار کاذب (1389)

دلقک ها (1388)

به روح پدرم (1388)

شیر و عسل (1388)

یک جیب پرپول (1388)

دلداده (1387)

ده رقمی (1387)

زندگی شیرین (1387)

کیش و مات (1387)

تلافی (1386)

توفیق اجباری (1386)

خروس جنگی (1386)

دایناسور (1386)

زن ها فرشته اند (1386)

بچه های آسمان (1375)

مجموعه های تلویزیون احمد پورمخبر

همسایه ها (1395)

راه در رو (1390)

بزنگاه (1387)

ترش و شیرین (نوروز 1386)

متهم گریخت (رمضان 1384)

 

احمد پور مخبر

گفتگویی که چندی پیش با احمد پور مخبر انجام گرفته بود را بخوانید

_ آقای پورمخبر! چگونه به عطاران معرفی شدید؟

 

پورمخبر:نمی دانم که از چه طریقی پسرم با عطاران ارتباط تلفنی برقرار می کنه، در همین ارتباطات به (محمد)، پسرم، قول می ده در سریال (متهم گریخت) از او استفاده کنه، ولی زمانی که محمد به دفتر می ره به او می گه در این کار نقشی برای تو ندارم، نقش یک پیرمرده که حدودا هفتاد، هشتاد ساله است. محمد میگه اگه اجازه بدی پدرم هم برای تست بیاد... عطاران لبخندی می زنه و می گه بابای تو خیلی سن داشته باشه 40 تا 54 ساله. به هر حال محمد هر طور شده از او وقت می گیره؛ وقتی رضا عطاران منو دید، گفت (تو همونی هستی که می خواستم). اول قرار بود نقش شازده رو بازی کنم، اما چون شازده ها باید چاق و هیکلی باشند، منتفی شد، برای همین مش قربون رو بازی کردم.

 

_ یعنی از ابتدا (مش قربون) در فیلمنامه نبود؟

 

پورمخبر:چرا بود، ولی خیلی کوتاه، که به خاطر من زیادش کردند که اول قرار بود (باقر صحرارودی) بازی کنه... خدا را شکر خوب از آب درآمد. همون جا بود که برای نقش پدربزرگ هم انتخاب شدم.

 

_ چطور؟

 

پورمخبر:گوش های تیزی دارم، روز آخر فیلمبرداری بود که عطاران آروم گفت:به درد بابابزرگ هم می خوره...

 

_ پیش از این هم سابقه بازیگری داشتید؟

 

پورمخبر:بله، در دو فیلم از مجید مجیدی، یکی بچه های آسمان، اون یکی رو فراموش کردم، مثل این که فیلم دوم اکران هم نشد.

 

 

_ مجید مجیدی چطور شما را پیدا کرد؟

 

پورمخبر:تو محله ما فیلمبرداری داشت، منم برای تماشا رفته بودم که یکی از بچه ها گفت یک دهن آواز بخون تا خستگی گروه رفع بشه، نگو همون خوندن به درد فیلم می خوره، برای همین یک نقش کوتاه به من دادند، مجیدی باز هم می خواست که با من همکاری کنه، اما نرفتم.

 

 

احمد پور مخبر درگذشت

_ چرا؟

 

پورمخبر:چون نقشی که من بازی کردم با روحیاتم جور نبود. من آدم بانشاط و سرزنده ای هستم، دوست دارم در فیلم های شاد و خنده آور بازی کنم.

 

 

زندگی نامه احمد پور مخبر

_ چرا خواننده نشدید؟

 

پورمخبر:چون دنبالش نرفتم، آن هم به خاطر وجود رفقای ناباب و حسود... حالا هم که فیلم بازی کردم به دلیل حسادت شان دوستی مون به هم خورده...

 

_ در اقوام تان هنرمند دیگری هم هست؟

 

پورمخبر:برادرم به نام (محمد فرزین) چون از شهرت پورمخبر خوشش نمی اومد نام هنری فرزین رو انتخاب کرد. پسرم محمد هم در سریال شبکه سه و نیم، چند سکانس بازی کرده، همین طور در فیلم سینمایی (شب بخیر فرمانده.)

 

 

_ چند فرزند دارید؟

 

پورمخبر:چهار تا؛ پسر بزرگم محمد 20 ساله است. بعد از آن مصطفی، مریم و زهرا، چون دیر ازدواج کردم اختلاف سنی من با اونا زیاده...

 

_ در چه سنی ازدواج کردید؟

 

پور مخبر47  سالم بود که تازه عاقل شدم و فهمیدم باید تشکیل خانواده و زندگی بدم.

 

_ اینقدر دیر... ؟

 

پورمخبر:همان طور که گفتم به خاطر دوستان ناباب.

 

_ متولد چه سالی هستید؟

 

پورمخبر:1319 در تهران، محله گلوبندک.

 

_ در سریال ترش و شیرین با کدام یک از بازیگران راحت تر کار می کردید؟

 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.