2023/09/23
۱۴۰۲ شنبه ۱ مهر
همسر ایرج قادری درگذشت+ جزئیاتی از زندگی خصوصی

همسر ایرج قادری درگذشت+ جزئیاتی از زندگی خصوصی

تهمینه اطمینان مقدم همسر ایرج قادری درگذشت.جزئیات را اینجا بخوانید

جامعه پویا -تهمینه اطمینان مقدم، همسر ایرج قادری از بازیگران قدیمی سینما بود که در سن 85 سالگی  و 27 آذرماه سال 99 فوت کرد. 
تهمینه اطمینان مقدم در سینما با ایرج قادری آشنا شد و با او ازدواج کرد. این زن علاوه براینکه همسرش ایرج قادری را از دست داده است فرزندش را هم  در جوانی سالها قبل از دست داد. تهمینه اطمینان مقدم خواهرزاده شهلا ریاحی بود و به پیشنهاد او نیز وارد سینما شد.

این بازیگر قدیمی سینما نخستین بار با فیلم « دختر سر راهی» وارد عرصه سینما شد و حدود یک دهه در فیلم های مختلفی از جمله «علی واکسی»،  «بن بست»، «ماجرای جنگل» و «چشمه عشاق»، به ایفای نقش پرداخت ولی بعد از آن به درخواست همسرش ایرج قادری کار بازیگری را کنار گذاشت.
ایرج قادری زاده ۲۸ فروردین ۱۳۱۳ در تهران بود که در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ در تهران درگذشت. او نویسنده، فیلمنامه نویس، کارگردان و بازیگر سینمای ایران بود که در دوران فعالیت هنری  خود  در ۴۱ فیلم به عنوان کارگردان، ۴ فیلم به عنوان نویسنده، ۷۱ فیلم به عنوان بازیگر، ۹ فیلم به  عنوان تهیه‌کننده و ۱ فیلم به عنوان تدوین‌گر  حضور داشت.
ایرج قادری و تهمینه اطمینان مقدم تا پایان عمر با هم زندگی کردند. او بعد از ایرج قادری زندگی را در تنهایی گذراند. 
 
 

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.