2024/03/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۲ اسفند
شعبده‌بازی برای جایزه ١٥ میلیونی

شعبده‌بازی برای جایزه ١٥ میلیونی

این ادعا که برنامه پر از تقلب است، به هیچ عنوان صحت ندارد. در پشت صحنه با عوامل پشت صحنه صحبت کردیم و معلوم شد که سوال دو جواب و شبهه داشته است. تیم برنده‌باش هم قبول کرد که دوباره به مسابقه برگردم. بعد از آن تماشاچیان برنامه قبلی رفته بودند و مجبور بودیم ادامه مسابقه را با تماشاچیان جدید ضبط کنیم.

جامعه پویا-حاشیه جدیدی که برای عوامل برنامه برنده‌باش به وجود آمده به خاطر خبرسازی پرسروصدای یکی از تماشاچیان قسمت ٥٤ حاضر در سالن محل ضبط برنامه بود. این خبررسانی تماشاچی حاضر در سالن را بخوانید: «وقتی برنامه را در تلویزیون دیدم، متوجه یک سوتی شدم. خانمی که نفر سوم شرکت‌‌کننده‌‌های این قسمت بود، وقتی که من اونجا بودم به کل باخت؛ یعنی سوال چهارم را جواب داد و سوال پنجم را نتوانست جواب بدهد و بدون هیچ مبلغی رفت. ولی وقتی داشتم برنامه را می‌دیدم متوجه شدم که این خانم تا ١٥ میلیون تومان برده است. وقتی دوباره فیلم را دیدم متوجه شدم تماشاچیان در قسمت ٥٤ که پخش شد، در آن لحظه بعد از آگهی بازرگانی به کل عوض می‌شود؛ یعنی حتی من هم دیگر در سالن نیستم هیچ جوره هم نمی‌شود گفت که این خانم دوباره در مسابقه شرکت کرده است چون تا سوال چهار همان سوالات و تماشاچیان است.»

با بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد که انتقاد این فرد تماشاچی کاملا درست بوده. پس از انتقاداتی که برنده‌باشی‌ها در فضای مجازی مطرح شد، خود دختر شرکت‌کننده و مجری برنامه درباره مشکل به وجود آمده توضیح دادند. انتقاد اصلی این بود که اگر هم اشتباهی رخ داده، چرا در همان قسمت اصلی پخش‌شده آن را اعلام نکرده‌اند و اصلا چرا در چنین مسابقه‌ای با این سطح، نباید سوالات تحت نظارت شدید باشند. به هر حال عوامل برنده‌باش با این اتفاق مشخص کردند که هنوز متوجه حساسیت برنامه‌‌شان و جدی بودن مشکلات پیش آمده نیستند و اگر این تماشاچی چنین اطلاع‌رسانی پرسروصدایی انجام نمی‌داد، شاید هیچ‌وقت اصل ماجرا را به اطلاع بینندگان عزیز نمی‌رساندند.

به دنبال ایجاد این اتفاق دو واکنش رخ داد؛ ابتدا خانم شرکت‌کننده با انتشار یک پیام ویدیویی اعلام کرد: «این ادعا که برنامه پر از تقلب است، به هیچ عنوان صحت ندارد. در پشت صحنه با عوامل پشت صحنه صحبت کردیم و معلوم شد که سوال دو جواب و شبهه داشته است. تیم برنده‌باش هم قبول کرد که دوباره به مسابقه برگردم. بعد از آن تماشاچیان برنامه قبلی رفته بودند و مجبور بودیم ادامه مسابقه را با تماشاچیان جدید ضبط کنیم.»

بلافاصله بعد از این اتفاقات عوامل برنامه برنده‌باش ویدیویی از پشت صحنه برنامه در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر کردند. در این ویدیو محمدرضا گلزار توضیح می‌دهد: «ما اون گزینه رو هم برای شما برگردوندیم و گزینه کمک مردمی هم برگردوندیم و هر سه گزینه کمکی هست. من این توضیح را هم بدهم که از سوال پنجم شروع می‌کنیم و هر چهار سوال قبلی که درست جواب دادید هم دوباره مورد قبول قرار گرفت.» گلزار سپس در توضیح به افراد حاضر در سالن می‌گوید: «ما یک سوال شبهه‌برانگیز داشتیم در مسابقه قبلی و چون من طرفدار مردم هستم، نشستم گوگل کردم و بررسی کردم و برای اینکه این شبهه برطرف شود کلا آن سوال را از مسابقه حذف کردیم تا حق خواهرمون هم ضایع نشود.» همه اینها درست و ممنون اما چرا بعد از ایجاد شبهه توضیح داده شد؟ نمیشد از اول می‌گفتید تا اعتراضی نشود؟

 

منبع: شهروند

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.