2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد

"روغن انداختن خورشت کرفس " مجلسی با این ترفندها

خورشت کرفس مجلسی تا زمانی که خوب روغن نیندازد خوشمزه و خوردنی نمی شود

 جامعه پویا: نکات تهیه خورش کرفس بسیار ساده و کاربردی می باشد و راز “روغن انداختن خورش کرفس” مجلسی را در این مطلب بخوانید.
ترفند های روغن انداختن خورش کرفس مجلسی :
خورشت کرفس همانند قورمه سبزی یکی از غذاهای مفید و مقوی ایرانی است که برای جلوگیری از گزمازدگی بسیار مناسب می باشد و اگر به خوبی تهیه شود همه عاشق آن می شوند پس با نمناک همراه باشید تا راز روغن انداختن خورش کرفس را به شما آموزش دهیم.


چگونه خورشت کرفس روغن می اندازد؟


اگر در هنگام پخت خورشت، مواد را هم نزنید خورشت به خوبی روغن می اندازد.
پختن خورشت با شعله کم بسیار در روغن انداختن و خوشمزه شدن خورش موثر است.
استفاده از چند تکه یخ باعث ایجاد شوک به خورشت می شود و روغن می اندازد.

انتخاب درست سبزی کرفس و نعنا بسیار مهم است پس در اولین مرحله دقت کنید که سبزی کرفسی که انتخاب می کنید چه اندازه ای دارد پس کرفس های نازک و ترد را انتخاب کنید و هیچ وقت کرفس های درشت و کلفت را انتخاب نکنید.
سبزی ها را بعد از شستن خشک کنید و در اندازه های مساوی خردکنید اگر خشک نکنید سبزی ها موقع پختن له می شود.
از گوشت استخوان دار و تازه استفاده کنید تا خورشت خوشمزه تر شود.
گوشت را به همراه پیاز زیاد تفت دهید تا رنگش به سفیدی بزند و در مراحل آخر پخت، نمک را اضافه کنید چون اگر زودتر اضافه کنید گوشت به خوبی نمی پزد.
به هیچ عنوان در پخت این خورشت از آب زیاد استفاده نکنید چون خود کرفس آبدار است و اگر شما هم آب زیاد بریزید مزه آن جالب نمی شود.
برای اینکه خورشت بهتر جا بیفتد از زود پز استفاده کنید و به طور کلی هرچقدر دمای شعله کم باشد و ساعات بیشتری بپزد خورشت جا افتاده تر می شود.

اگر بخواهید در خورشت از گوشت گوسفندی استفاده کنید باید از همان ابتدای پخت همه مواد را با همراه گوشت تفت دهید. چون گوشت گوسفند زود پز است. 
بجای آبغوره یا آب نارنج میتوانید از لیموعمانی برای مزه دار کردن خورش استفاده کنید.برای این کار دو یا سه عدد لیمو عمانی را با چنگال سوراخ کنید و نیم ساعت قبل از پایان  پخت داخل خورش بیندازید.
برای جا افتادن و خوشمزه تر شدن خورشت باید حرارت را کم کنید تا خورشت به آرامی بپزد.
برای لذیذ تر شدن خورش کرفس میتوانید از استاک استفاده کنید.
برای اینکه رنگ و طعم جعفری از بین نرود بهتر است در اواخر پخت آن را به خورشت اضافه کنید.در ضمن جعفری را نباید زیاد سرخ کنید چون طعم و بو و خاصیتش را از دست می دهد. 
 از گوشت مرغ هم می توانید برای تهیه خورش کرفس استفاده کنید.
بر حسب سلیقه تان در خورشت کرفس میتوانید از لوبیا چیتی هم استفاده کنید.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.