2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
عشق به نامزد، قاتل فراری را به دام پلیس انداخت

عشق به نامزد، قاتل فراری را به دام پلیس انداخت

قاتل فراری که یک سال از دست پلیس متواری بود به عشق نامزدش دوباره برگشت و در یک درگیری توسط ماموران بازداشت شد جزئیات را بخوانید

جامعه پویا-قاتل فراری که برای دیدن نامزدش به خانه برگشته  بود بعد از گروگان گیری و  درگیری با ماموران پلیس بازداشت شد.

چندی پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد فردی مسلح در حالیکه به سمت ماموران تیراندازی کرده و زنی را گروگان گرفته است در برابر تسلیم شدن مقاومت می کند اما چند ساعت بعد با صحبت های ماموران پلیس خود را تسلیم کرد.

 

سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس که مرد متهم را وادار به تسلیم کرد در توضیح آنچه اتفاق افتاده بود گفت: فردی سال گذشته در یک درگیری مسلحانه یک نفر را در بندر ریگ در گناوه استان بوشهر به قتل رساند و فراری شد تا این که خبر می‌رسد که قاتل فراری برای دیدار با نامزدش به شیراز آمده است.

 

 به گزارش فارس فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: بعد از رصد اطلاعاتی و آگاهی از محل اختفای فرد، تیم عملیاتی پلیس در روز یکشنبه برای دستگیری به محل اعزام و محوطه را محاصره می‌کند.

 

وی گفت: پلیس طی اخطار به قاتل اعلام می‌کند که خود را تسلیم کند اما قاتل مذکور که مسلح بوده شروع به تیراندازی به پلیس می‌کند.

 

وی گفت: در این درگیری یک تیر هم به دست قاتل خورده و این فرد به خانه یکی از همسایه‌ها که مرد خانه برای تماشای درگیری به بیرون آمده وارد می‌شود و در را می‌بندد و زن خانه را که زن جوانی بود به گروگان می‌گیرد.

 

 

قاتل فراری

پایان درگیری

سردار حبیبی گفت: حدود ساعت 4 صبح بود که این درگیری را به بنده اطلاع دادند. بعد از نماز صبح به محل رفتم و سعی کردم با فرد گروگانگیر به صحبت بنشینم؛ شماره تلفن خانه را گرفته و با او صحبت کردم. حتی کنار پنجره‌ای رفتم که قاتل از آنجا تیراندازی می‌کرد؛ 4 نوبت و در مجموع 2 ساعت و خرده‌ای با فرد گروگانگیر صحبت کردم؛ قاتل فراری می‌گفت که به آخر خط رسیده و برایش هیچ فرقی نمی‌کند؛ یا باید اجازه بدهید که برود یا این که گروگان را می‌کشد.

 

وی افزود: بالاخره قاتل فراری قانع شد که من بدون هیچ اسلحه برای صحبت با او وارد خانه شوم. وقتی در را باز کرده و وارد خانه شدم دیدم که اسلحه در دستش است، با او صحبت کردم اما چون قانع نشد دوباره بیرون آمدم. به او گفتم که قرارمان این بود که بدون اسلحه با هم صحبت کنیم. بیرون آمدم و دوباره از پشت پنجره شروع کردم به صحبت با قاتل.

 

فرمانده انتظامی فارس تصریح کرد: دوباره در را باز کرد و من وارد شدم. اسلحه را کنار گذاشته بود؛ نزدیک که شدم دوباره اسلحه را برداشت، اما من دوباره با او صحبت کردم تا آنجا که اسلحه را پایین گذاشت و شروع کرد به درد دل کردن با من. من هم دستش را که زخمی بود با پارچه‌ای بستم؛ همراهش دو قبضه اسلحه بود. یک کلت با 50 تیر و یک قبضه کلاش با 4 خشاب پر. با او صحبت کردم و قول دادم که با احترام بیرون برود، اذیت نشود و خودم همراهش باشم تا به بیمارستان رفته و مداوا شود.

 

سردار حبیبی ادامه داد: فرد قاتل چنان اعتماد کرد که از من خواست که پیراهنی برایش تهیه کنم؛ چراکه پیراهن تنش نبود؛ از یکی از بچه‌ها پیراهنی گرفتیم و تنش کردیم و بدون پابند و دستبند او را بیرون آورده و سوار آمبولانس کردیم؛ خودم همراهش بودم تا به بیمارستان رفتیم؛ دکتر اعلام کرد که تاندون دستش آسیب دیده و باید جراحی شود. تمام مراحل همراهش بودم و در نهایت تحویل دستگاه قضا شد.

 

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت زن گروگان گرفته شده چگونه بود، گفت: زن جوان، زنی شجاع و باشخصیت بود؛ چادر نمازی به سر داشت و گوشه‌ای ایستاده بود. خوشبختانه به زن گروگان آسیبی نرسید و صحنه گروگانگیری بعد از ساعت‌ها تیراندازی با آزاد سازی گروگان و دستگیری گروگان گیر به پایان رسید.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.