2022/08/17
۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۶ مرداد
چرا همسرتان باید اولویت اول زندگی‌تان باشد

چرا همسرتان باید اولویت اول زندگی‌تان باشد

هرچند فرزندان ثمره و سرمایه زندگی هرکسی هستند اما اگر اولویت اول زندگی شما همسرتان نباشد زندگی آنقدر پرچالش خواهد شد که به فرزندان هم نمیتوانید به درستی رسیدگی کنید.برای اینکه بدانید چرا همسرتان باید اولویت زندگیان باشد این مطلب را بخوانید.

جامعه پویا-فرزندان مهمترین بخش زندگی هر انسانی است و پدرها ومادرها برای اینکه فرزندانشان خوشحال و خوشبخت زندگی کنند هرکاری می کنند و همه تلاش خود را برای آنها می کنند. اما یادتان باشد همیشه همسرباید اولویت اول زندگی شما باشد. تا بتوانید هم فرزندان سالم و خوب تربیت کنید و هم به پدرومادر خود رسیدگی لازم را بکنید.

 

 

چه کسی اول از همه وارد زندگی شما شد

قطعاً همسرتان زودتر از فرزندانتان وارد زندگی شما شدند. در نتیجه یکی از مهم ترین دلایلی که باید به آن ها بیشتر توجه کنید، همین موضوع است. اگر می خواهید پیوند ازدواج خود را مستحکم تر کنید، پس بهتر است همیشه همسرتان را اولویت اول زندگی خود قرار دهید. اصلا منظورمان این نیست که او را بپرستید یا برای او تعظیم کنید ، بلکه باید انرژی خود را معطوف او کنید و همیشه در کنار او باشید.

یکی از بهترین چیزهایی که می توانید در حق کودکانتان انجام دهید ، این است که اجازه دهید آن ها عشق بین شما و همسرتان را ببینند. البته منظور ما اصلاً رابطه خصوصی نیست ، بلکه آن ها باید متوجه محبت بین شما و همسرتان بشوند و خودگذشتگی های شما برای یکدیگر را مشاهده کنند. یک ازدواج مستحکم و پایدار می تواند یک خانواده پایدار را بسازد. فرزندان شما نیاز دارند که در سایه عشق پدر و مادرشان احساس امنیت کنند.

 

                                                بیشتر بخوانید: چرا برخی زنان دوست ندارند هرگز بچه داشته باشند

همسران بر فرزندان اولویت دارند

 یک رابطه واقعی باید چگونه باشد

این که به همسرتان عشق بورزید ، می تواند یک نمونه ازدواج کامل را به فرزندانتان نشان دهد. زمانی که کودکان مهربانی، از خود گذشتگی و عشق بین شما و همسرتان را مشاهده کنند، یاد می گیرند که در آینده چگونه باید یک زندگی مشترک را به بهترین نحو خود پیش ببرند و در واقع شما با این کارتان به آن ها نشان می دهید که یک رابطه واقعی، عاشقانه و صمیمی باید دقیقاً به چه گونه ای باشد.

 

 

 زندگی شما بهتر از همیشه پیش خواهد رفت

زمانی که همسرتان اولویت زندگی شما باشد، قطعاً نتایج و فواید آن را در زندگی مشاهده خواهید کرد. مثلا زمانی که برای همسرتان جشن تولد می گیرید، متوجه خواهید شد که صمیمیت شما بعد از یک قرار هیجان انگیز چقدر بالاتر می رود یا زمانی که در کنار یکدیگر فیلم می بینید یا آشپزی می کنید، متوجه فواید این اقداماتتان خواهید شد . پس اولویت قرار دادن همسر، می تواند لحظات شادتری را برای شما رقم بزند.

 

همسران

در نهایت شما و همسرتان برای هم می مانید

همین کودکان بسیار زیبا و شیرین یک روز از پیش شما می روند و زندگی خودشان را تشکیل می دهند. در نهایت فقط شما و همسرتان هستید که برای یکدیگر می مانید و چه بهتر که از همان اول یکدیگر را اولویت زندگی خود قرار دهید و از روح و جسم خود مراقبت کنید تا بتوانید لحظات شادتری را در کنار یکدیگر سپری کنید.

 

 

 

  بیشتر بخوانید: خاطره‌گویی احساس تنهایی سالمندان را کم می‌کند

شما مالک همسرتان نیستید

زمانی که همسرتان را اولویت زندگی خویش قرار دهید، یاد می گیرید که نباید برای او مادری یا پدری کنید. شما وارد زندگی همسرتان نشدید که برای او قانون تعیین کنید. بلکه عشق او هستید و باید عاشق او نیز باشید . پس این که بخواهید مدام همسرتان را کنترل کنید را فراموش کنید. بلکه باید بی قید و شرط به او عشق بورزید.

 

دوست داشتن همسر

حس رمانتیک و صمیمانه دوباره

این که همسرتان را در اولویت قرار دهید، قطعا از خودخواهی شما کم می کند. باعث می شود که حس عاشقانه و رمانتیک دوباره در زندگی شما جریان پیدا کند. کلمات شما مهربانانه تر خواهد شد، جملات شما عاشقانه تر می شود و در نتیجه همیشه از کنار یکدیگر بودن لذت خواهید برد و رابطه شما به قدری قوی می شود که هیچ کس نمی تواند آن را تضعیف کند.

 

 

زمانی که همسرتان را در الویت قرار می دهید و بی قید و شرط عشق می ورزید، او نیز متوجه این موضوع می شود که او را برای آنچه که هم اکنون هست، دوست دارید. پس نمی خواهید را تغییر دهید . چنین احساسی می تواند رابطه شما را به یک رابطه بی نظیر تبدیل کند. اجازه دهید که همسرتان بداند برای تک تک لحظاتی که در کنار شما می باشد، قدردان هستید. با این اقدامات می توانید یک ازدواج موفق را تضمین کنید.

همسر اولویت است یا فرزند

 

هنگامی که همسرتان احترام شما را مشاهده کند پیوند عمیقی بینتان ایجاد خواهد شد. اگر خانمی به جای آنکه با همسرش بطور مستقیم صحبت کند و مشکلاتشان را با یکدیگر حل کنند، از والدینش مشاوره بگیرد باعث می شود تا حس بی اعتمادی بین طرفین شکل بگیرد که البته این مورد در مردان نیز صدق می کند. بهتر است زمان مشاوره با والدین طرفین حضور داشته باشند در غیر این صورت چاره جویی یک طرفه خواهد بود البته در صورت درد و دل می توانید با والدینتان باشید.

 

 

  بیشتر بخوانید: آیا آمار طلاق با مواد مخدر ارتباط دارد؟

 

در اوضاع سخت زندگی می توانید روی یکدیگر حساب کنید

هنگامی که همسر خود را در اولویت قرار می دهید سبب می شود تا وفاداری تان به جا مانده و این امید را داشته باشید که همسرتان در چالش های زندگی برای همیشه در کنارتان خواهد ماند . با بودن در کنار یکدیگر سختی ها آسان شده و همسرتان حامی شما خواهد بود.

 

 

هنگامی که والدین به آخر عمر خود برسند همسرتان آرامش بخش شما خواهد بود

حفظ رابطه خوب با همسرتان سبب می شود تا دلشکستگی های زندگی مانند نبود والدین برایتان آسان شوند . اگر تمام مدت به والدین خود احترام می گذاشتید و همسرتان را در اولویت قرار می دادید بدانید چه خاطرات زندگی تان شیرین تر و رابطه زناشویی تان قوی تر خواهد ماند. 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.