2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
نحوه پخت نان بربری در خانه

نحوه پخت نان بربری در خانه

نان بربری برای برخی از خانواده ها جزو اصلی ترین پایه های صبحانه هر روز می باشد که واقعا مصرف این نان خوشمزه و مقوی در کنار صبحانه هم از انرژی زیادی برخوردار است و هم می تواند شما را تا نزدیک به وعده ناهار سیر نگه دارد

جامعه پویا- “نان بربری” از جمله نانهایی است که میان ما ایرانیها طرفدار زیادی دارد و بخصوص به همراه پنیر تبریز یک صبحانه جانانه خواهد شد.

نان بربری برای برخی از خانواده ها جزو اصلی ترین پایه های صبحانه هر روز می باشد که واقعا مصرف این نان خوشمزه و مقوی در کنار صبحانه هم از انرژی زیادی برخوردار است و  هم می تواند شما را تا نزدیک به وعده ناهار سیر نگه دارد.

 

مواد مورد نیاز برای درست کردن بربری خانگی

این مواد را برای درست کردن نان بربری نیاز دارید :

 

آرد : 1 کیلو 

 

خمیر مایه : 20 گرم

 

نمک:12 گرم

 

شکر :15 گرم

 

روغن :10 گرم

 

آب :550 تا 600 گرم

 

بهبود دهنده :5 گرم 

 

درست کردن نان بربری به سبک خانم ها در منزل ها !

خمیر مایه را با نمک ، شکر ، بهبود دهنده و آرد با هم مخلوط کنید و کم کم به آنها آب اضافه کنید تا مواد به شکل خمیر در بیایند.

در مرحله بعد درست کردن نان بربری خمیر را 4 دقیقه ای  با دست ورز دهید.بعد به خمیر روغن را اضافه کنید و 4 دقیقه دیگر ورز دهید

سپس در مرحله سوم درست کردن نان بربری روی خمیر را بپوشانید و بگذارید تا یک ربعی استراحت کند.

 

شیوه درست کردن نان بربری کنجدی در خانه

مرحله چهارم درست کردن نان بربری نوبت این است که خمیر را چانه کنید و بگذارید تا چانه ها کمی استراحت کنند.بعد چانه ها را پهن کنید به طوری که به 3 برابر حجم خودشان برسند.

 

در آخرین مرحله درست کردن نان بربری خانگی مقداری کنجد روی خمیر بریزید و خمیر نان رابه مدت 12 دقیقه بر روی سیم طوری  فر با دمای 240 تا 230 درجه سانتی گراد قرار دهید تا نان ها پخته شوند.

 

منبع: نمناک

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.