2024/04/16
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۸ فروردين
ترفندهای جالب برای نگهداری برنج در خانه

ترفندهای جالب برای نگهداری برنج در خانه

ترفندهای جالبی برای نگهداری برنج در خانه را اینجا بخوانید

جامعه پویا -شما می‌توانید برنج را در شرایط صحیح طولانی مدت نگهداری کنید. در این مطلب شیوه صحیح نگهداری برنج را ارائه می کنیم.

 


کیسه پارچه ای


یکی از بهترین راه هایی که برای نگهداری برنج وجود دارد، کیسه پارچه ای است. به شرطی که جنس کیسه پارچه ای کاملاً از نخ طبیعی باشد و در آن از پلاستیک استفاده نشده باشد. چون به تدریج پلاستیک رطوبت و گرما را در خود نگه می‌دارد و بر کیفیت برنج اثر منفی خواهد گذاشت.

ترفند نگهداری برنج


  ظرف پلاستیکی (پلاستیک مات)


نگهداری از برنج در ظروف پلاستیک مات روش بدی نیست به شرطی که پلاستیکی که برای نگهداری برنج انتخاب می کنید، حتماً از مواد اولیه مرغوب و درجه یک ساخته شده باشد. چنان چه جنس پلاستیک خوب نباشد، به تدریج بو و مزه برنج تحت تاثیر پلاستیک قرار خواهد گرفت و برنج آن کیفیت همیشگی خود را به آسانی از دست می دهد.

 


   ظرف شیشه‌ای


ظرف شیشه ای به شرطی که مات باشد یک روش بسیار مناسب برای نگهداری برنج است. همین طور بر عکس ظرف پلاستیکی ،مزه و عطر آن تغییر نمی کند ولی چنان چه ظرف شیشه ای نباشد حتما باید برنج را در جایی دور از نور خورشید مثل داخل کابینت نگهداری کنید، چون نور خورشید به سرعت باعث خراب شدن برنج خواهد شد.

 


  ظرف فلزی


استفاده از ظرف فلزی که دوجداره باشد و تنها لایه خارجی آن از فلز و لایه داخلی از پلاستیک باشد، روش مناسبی برای نگهداری برنج است ولی چنان چه قرار باشد که برنج در یک ظرف فلزی ساده نگهداری شود و در معرض تماس با فلز باشد اصلا روش مناسبی برای نگهداری برنج نیست.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.