2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
مرد همسرش را کشت و لای دیوار دفن کرد

مرد همسرش را کشت و لای دیوار دفن کرد

مردی زنش را کشت و لای دیوار دفن کرد اینجا را بخوانید

جامعه پویا -مردی که متهم است همسرش را به قتل رسانده و جسد او را در دیوار دفن کرده است، بعد از محاکمه در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد.

 

به گزارش خبرنگار ما، این مرد میانسال به نام سعید متهم است چند سال قبل همسرش را که کارمند بازنشسته بود، به قتل رساند و او را میان دیوار دفن کرد و به مدت یک سال نیز راز قتل را مخفی کرد. گزارش مفقود‌شدن این زن به نام سهیلا را شوهرش به مأموران پلیس داد. او گفت: همسرش سهیلا مدتی است از خانه خارج شده و دیگر برنگشته و خبری هم از خودش نداده است. مأموران تحقیقات خود را دراین‌باره آغاز کردند و خانواده سهیلا را نیز در جریان آنچه اتفاق افتاده بود، قرار دادند. برادر سهیلا به مأموران گفت: من اطمینان دارم که سعید از موضوع خبر دارد اما نمی‌گوید چه بلایی سر خواهرم آمده است. وقتی سعید مورد بازجویی قرار گرفت منکر همه‌چیز شد؛ او ادعا کرد همسرش از خانه بیرون رفته و دیگر برنگشته است. این در حالی بود که برادر سهیلا به مأموران گفته بود سعید با خواهرش اختلاف مالی داشته، به همین خاطر نگران است که بلایی سر او آورده باشد. انکارهای سعید و گفته‌های برادر سهیلا مأموران را بر آن داشت تا تحقیقات بیشتری انجام بدهند.

 

آنها در نهایت متوجه شدند آخرین فردی که با سهیلا ملاقات داشته سعید بوده است. ضمن اینکه تلفن همراه سعید و پسرش سهیل نیز در یک مکان و در همان روزی که سهیلا ناپدید شده است ردیابی و مشخص شد آنها یک جا بوده‌اند. هرچند سهیل در بازجویی‌ها منکر ارتباط با مفقودشدن سهیلا نامادری‌اش شد و گفت نمی‌داند چه اتفاقی برای او افتاده است، اما مدتی تحت بازجویی قرار گرفت. در نهایت بعد از یک‌ سال انکار و درحالی‌که سعید به ضد‌و‌نقیض‌گویی افتاده بود، سرانجام مجبور به اعتراف شد، او گفت: من همسرم را به‌خاطر سوءظنی که سال‌ها قبل به او داشتم، به قتل رساندم. البته در این مدت چیزی از همسرم ندیده بودم، روز حادثه با هم جرو‌بحث کردیم و بعد هم من شالی را از پشت سر دور گردن او انداختم و خفه‌اش کردم، وقتی مطمئن شدم مرده است، جسد را لای دیوار گذاشتم و رویش را سیمان و گچ کردم، چون خودم بنا هستم بلد بودم باید چه کنم. این در حالی بود که اولیای دم ادعای سعید را درباره سهیلا رد کردند و گفتند: اختلاف اصلی سعید و سهیلا به‌خاطر مسائل مالی بود.

 

خواهر ما مدتی قبل تصمیم گرفته بود از سعید جدا شود، اما بعد از تصمیمش منصرف شد و دوباره آشتی کردند. سعید دروغ می‌گوید که به سهیلا سوء‌ظن داشت، مشکل اصلی اختلاف مالی آنها با هم بود. با اعتراف سعید به قتل، مأموران دیواری را که او مدعی بود جسد سهیلا را در آن قرار داده است کندند و بقایای جسد را بیرون کشیدند. به این ترتیب و بعد از تکمیل تحقیقات کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 8 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم و اولیای دم در زمان تعیین‌شده در جلسه دادگاه حاضر شدند. در ابتدای جلسه کیفرخواست علیه متهم خوانده شد و اولیای دم و و نجاتی وکیل آنها در جایگاه قرار گرفتند و درخواست قصاص برای متهم کردند. در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت، او ضمن قبول اتهام قتل گفت: من از کاری که کردم پشیمان هستم و درخواست بخشش دارم.

 

من عصبانی شدم و قصدی هم برای قتل نداشتم. به‌خاطر عصبانیتی که داشتم، چنین کاری کردم. متهم درباره اینکه چرا یک سال واقعیت را پنهان کرد، پاسخی نداشت. در ادامه بحرینی، وکیل‌مدافع او، در جایگاه حاضر شد و دفاعیات خود را مطرح کرد. در پایان نیز متهم یک بار دیگر برای بیان آخرین دفاع در جایگاه قرار گرفت و از اولیای دم درخواست بخشش کرد. در پایان جلسه دادگاه، هیئت قضات شعبه 8 کیفری استان تهران وارد شور شدند و بر اساس مستندات دادگاه متهم را به قصاص محکوم کردند. متهم بعد از ابلاغ رأی دادگاه 20 روز مهلت دارد تا اعتراضش را به دادگاه ارائه دهد، در این صورت پرونده در دیوان عالی کشور بررسی خواهد شد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.