2024/05/24
۱۴۰۳ جمعه ۴ خرداد
چه کنیم که مواد غذایی در یخچال فاسد نشود

چه کنیم که مواد غذایی در یخچال فاسد نشود

علت فاسد شدن و کپک زدن مواد غذایی در یخچال را اینجا بخوانید

جامعه پویا -هرچند یخچال برای جلوگیری از فساد مواد غذایی استفاده می شود اما گاهی این مواد فاسد می شوند برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی در یخچال این مطلب را بخوانید.


 قرار دادن مواد غذایی در یخچال موجب به تعویق انداختن سرعت فساد مواد غذایی می‌شود. برخی از عوامل تاثیرگذار روی فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال به نحوه نگهداری از یخچال بستگی دارد و برخی دیگر هم نشان دهنده خرابی قطعات مختلف یخچال است که هر یک از آن‌ها باید به دقت بررسی شود. ادامه مطلب را مطالعه کنید:


 

  تنظیم  نبودن دمای یخچال


دمای مناسب برای نگهداری میوه ها و سبزیجات در دستگاه تنظیم نشود. از این رو برای این که بتوانید اقدام به جلوگیری از فساد مواد غذایی در یخچال خود کنید، باید دمای دستگاه را به درستی تنظیم کنید. در زمستان بهتر است دمای یخچال را ۴ +در نظر بگیرید و در تابستان دمای یخچال خود را روی ۳ +و دمای فریزر را ۲۰ -درجه سانتی گراد قرار دهید.

 

 

 باز و بسته کردن مداوم


باز و بسته کردن در یخچال به صورت مکرر موجب بروز تغییراتی در دمای داخلی یخچال  می شود و در نتیجه گرمای محیط به درون یخچال راه پیدا می کندو دما را کاهش می دهد و دستگاه نمی تواند سرمای لازم برای خنک سازی مواد غذایی و نگهداری از آن ها را تامین کند.

 

 

 قرارگیری مواد غذایی زیاد


باید در زمان چیدن ظروف مواد غذایی در یخچال دقت داشته باشید که حتما هر یک از آن ها را در ظرف های جداگانه قرار دهید و آن ها را با فاصله از هم بچینید تا از پوسیدگی، خرابی یا کپک زدن آن ها جلوگیری شود.

 

چرا از یخچال برای مواد غذایی استفاده می کنیم

 خرابی لاستیک دور در


نوار و لاستیکی که دور در یخچال قرار گرفته است، از ورود هوای گرم بیرون به درون کابین یخچال جلوگیری  و از مواد غذایی نگهداری می کند. در برخی مواقع لاستیک در یخچال با گذشت زمان دچار ترک خوردگی یا پارگی می شود. با بروز این مشکل دمای داخلی یخچال گرم می شود و زمینه لازم برای فساد مواد غذایی را فراهم می آورد.

 

 

 استفاده از ظروف نامناسب


در صورتی که مواد غذایی خود را در ظرف های بدون درپوش بگذارید و در یخچال قرار دهید، طی مدت زمان کوتاهی خراب خواهد شد. از این رو بهتر است در زمان بسته بندی مواد غذایی و قرار دادن آن ها در یخچال از ظرف های دارای درپوش و باکیفیت جهت جلوگیری از خراب یا فاسد شدن غذاها استفاده کنید.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.