2024/06/25
۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
آبله میمونی چیست و چه علایمی دارد

آبله میمونی چیست و چه علایمی دارد

آبله میمونی چیست و چه علایمی دارد اینجا را بخوانید

جامعه پویا -مقامات بهداشت جهانی گزارش می دهند که بیش از 40 مورد جدید آبله میمونی در اروپا شناسایی شده که بیشتر مبتلایان را از طریق روابط جنسی نامتعارف آلوده کرده است.


21 اردیبهشت روزنامه خراسان به نقل از گاردین، خبر از خطر همه‌‌گیری آبله میمونی در انگلستان را داد و این بیماری و راه‌های انتقال و پیشگیری از آن را بررسی کرد.از آن تاریخ، هر روز به تعداد مبتلایان این بیماری افزوده می‌شود تا جایی که علاوه بر انگلستان علایم ابتلا در اسپانیا و پرتغال (با ۴۰ مورد مشکوک ) هم دیده شده و تعداد بیماران در سراسر جهان تا امروز به 68 نفر رسیده ‌است. آیا ممکن است این بیماری هم به یک همه‌گیری در جهان تبدیل شود؟

 

  متهم ردیف اول، روابط نامتعارف


مقامات بهداشت جهانی خبر از کشف جدیدی در انتقال این بیماری داده‌اند و می‌گویند: «این ویروس به شکل وسیعی از طریق تماس جنسی نامتعارف (در میان مردان همجنس‌گرا یا دوجنس‌گرا) انتقال می‌یابد.»
مقامات بهداشتی در منطقه مادرید در بیانیه ای اعلام کردند که "23 مورد احتمالی آبله میمونی" را شناسایی کرده اند که نشان می دهد همه آن‌ها از طریق تماس جنسی منتقل شده‌اند.در این بیانیه بدون اشاره به جزئیات بیشتر آمده است: «به طور کلی، انتقال آبله میمونی از طریق قطره های تنفسی است، اما ویژگی های 23 عفونت مشکوک نشان می‌دهد که این بیماری به‌طور باورنکردنی از طریق روابط جنسی هم  منتقل می‌شود.»در عین حال اداره مباره با بیماری های عفونی و مسری آمریکا هم تاکید کرد : هر فردی ورای گرایش جنسی از طریق مایعات بدن ، تماس با تاول زخم های بیماران و یا استفاده از وسایلی نظیر لباس و رخت خواب افراد آلوده این ویروس مبتلا می شود . این نهاد یادآوری کرد که مواد ضد عفونی معمولی که در منازل استفاده می شود می تواند این ویروس را نابود کند .

 

  علایم  آبله میمونی را بشناسید


علایم آبله میمونی در انسان شامل بثورات پوستی است که اغلب از صورت شروع  و سپس به دیگر قسمت‌های بدن منتقل می‌شود، تب، درد عضلانی و لرز از دیگر علایم این بیماری هستند. بیشتر افراد در عرض چند هفته از آبله میمونی  بهبود می‌یابند.
 منبع : science Alert و خبرگزاری فرانسه
مترجم : مهسا کسنوی
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.