2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
قاتل خشمگین در شهریار 5 نفر را کشت و 5 نفر را زخمی کرد

قاتل خشمگین در شهریار 5 نفر را کشت و 5 نفر را زخمی کرد

مرد جوان به خاطر اختلاف ملکی 5 نفر را کشت

جامعه پویا -اختلاف ملکی مرد جوان با یکی از سازمان‌های دولتی در شهرستان شهریار پنج کشته وپنج زخمی برجای گذاشت. چهار نگهبان در جریان حادثه جان باخته، یک نگهبان در شهریار و چهار مأمور پلیس هم در تهران مجروح شده‌اند.


به گزارش جوان، صبح روز جمعه حادثه تیراندازی در روستای بالابان شهرستان شهریار اتفاق افتاد. بررسی‌های پلیس بعد از حضور در محل نشان داد مرد جوان با شلیک گلوله شش نگهبان یک زمین را هدف قرار داده و از محل گریخته است. در اولین بررسی‌ها مشخص شد چهار نفر از مجروحان به علت شدت جراحت در محل جان باخته و دو نفر دیگر که دچار جراحت شده بودند به بیمارستان منتقل شدند. در حالی که تحقیقات در جریان بود، از بیمارستان خبر رسید یکی از مجروحان به علت شدت جراحت فوت شده است. بررسی‌ها در این باره جریان داشت که روز گذشته خبر رسید حادثه تیراندازی در خیابان طالقانی تهران مقابل ساختمان بنیاد شهید اتفاق افتاده است. بررسی‌های اولیه مشخص کرد مرد مسلح شروع به تیراندازی به سوی مأموران پلیس کرده‌است که در جریان آن چهار مأمور پلیس مجروح شدند و متهم سرانجام به دست پلیس بازداشت شد. تحقیقات اولیه نشان داد که متهم بازداشت شده همان قاتل تحت تعقیب است که روز جمعه حادثه خونین را در شهرستان شهریار رقم زده است.


اظهارات رئیس پلیس پایتخت


سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت در نشست خبری روز گذشته به خبرنگاران گفت که روز جمعه حادثه‌ای خونین در روستای بالابان شهرستان شهریار اتفاق افتاد که در جریان آن متهم بعد از قتل چهار نفر و زخمی شدن دو نفر متواری شده بود. تحقیقات برای بازداشت متهم ۲۴ ساله در جریان بود که خبر رسید متهم روز گذشته در خیابان طالقانی با مأموران پلیس درگیر شده است. بررسی‌ها نشان داد در جریان درگیری دو مأمور پلیس به شدت مجروح و دو مأمور دیگر به صورت سطحی زخمی شده اند. سرانجام متهم با رشادت دو مأمور پلیس دستگیر و اسلحه وی هم کشف شد. سردار رحیمی همچنین گفت که متهم برنامه داشته و دنبال اقدامات دیگری بوده است. سردار رحیمی ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد که گلوله‌های به کار گرفته شده در حادثه با گلوله‌های حادثه اسلامشهر مطابقت داشت. رئیس پلیس تهران همچنین گفت که متهم از ارتکاب جنایت‌ها ابراز ندامت نکرده و انگیزه‌اش اختلاف مالی بوده‌است و موضوع امنیتی مطرح نیست. وی درباره موضوعات مطرح شده درباره تجمع مقابل ساختمان بنیاد شهید در خیابان طالقانی هم گفت که هیچ تجمعی در جریان نبوده‌است.


بررسی سلامت روانی متهم


دکتر محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی هم گفت که متهم اعتراف کرده با نگهبان‌ها اختلاف مالی داشته و اسلحه را از شهرستان تهیه کرده و دست به جنایت زده است. وی گفت که اصلاً موضوع امنیتی و سیاسی در پرونده مطرح نیست و پزشکی قانونی برای تأیید صلاحیت روانی متهم اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

 

گفتگو با قاتل


خودت را معرفی کن؟
علیرضا هستم ۲۴‌سال سن دارم و مجرد هستم.
اعتیاد داری؟
نه.
شغلت چیست؟
من به خاطر مشکلات خانوادگی تا دیپلم درس خواندم و الان هم باغدار هستم و در روستای بالابان شهرستان شهریار همراه پدرم باغداری و کشاورزی می‌کنیم.
چه شد که روز جمعه شش‌نفر را با گلوله زخمی کرده و به قتل رساندی؟
من و پدرم با مدیران شرکتی که زیر نظر یک سازمان دولتی است، اختلاف داریم و من هم ساعت ۷‌صبح روز جمعه تصمیم گرفتم مدیران شرکت را به قتل برسانم و انتقام بگیرم.
چه اختلافی دارید؟
یک قطعه زمین باغی در حوالی روستایمان داریم که پدرم حدود ۲۰ سال قبل اعیان آن را خریداری کرد و مدارک آن هم است، اما عرصه زمین متعلق به سازمان دولتی است و همین موضوع باعث اختلاف ما شده بود و آن شرکت تصمیم داشت زمین ما را تصاحب کند و در واقع به ما زور می‌گفتند.
چطوری می‌خواستند زمین‌های شما را تصاحب کنند؟
آن‌ها همیشه می‌گفتند باید ما اعیان زمین‌ها را به شرکت واگذار کنیم و به همین خاطر هم از چند سال قبل شرکت در چهار طرف زمین چند کانکس گذاشت و چند نگهبان هم استخدام کرد و آن‌ها از زمین نگهبانی می‌دادند و اجازه نمی‌دادند ما به داخل زمین‌های خودمان برویم. آن‌ها حتی هر چند وقت یک بار درخت‌های میوه داخل زمین را قطع می‌کردند و می‌خواستند با این روش اعیان را از بین ببرند و زمین را تصاحب کنند. از طرفی چند باری پدرم را کارگران و نگهبان‌های آنجا کتک زده بودند و من از دو سال قبل تصمیم گرفتم، انتقام بگیرم و روز حادثه هم با همین انگیزه به آنجا رفتم.
یعنی می‌خواستید از نگهبان‌ها انتقام بگیرید؟
نه، من می‌خواستم از مدیران آنجا انتقام بگیرم و قصد داشتم آن‌ها را به قتل برسانم و فکر کردم روز حادثه آنجا هستند، اما وقتی به داخل یکی از کیوسک‌ها رفتم و نگهبان به من اجازه ورود نداد او را با کلت هدف قرار دادم و در را بستم و بیرون آمدم و به همین ترتیب به کیوسک‌های دیگر مراجعه کردم و به طرف نگهبان‌ها شلیک کردم.
فکر نکردی بعد از دستگیری قصاص می‌شوی؟
من برای انتقام رفتم و فکر کردم پس از اینکه مدیران شرکت را به قتل رساندم یا در آن حادثه خودم به قتل می‌رسم یا اینکه خودم به زندگی‌ام پایان می‌دهم، اما متأسفانه به هدفم نرسیدم.
الان از اینکه پنج نگهبان بی‌گناه را به قتل رساندی و پنج نفر هم زخمی کردی، راضی هستی؟
من از دوران کودکی از مدیران آن شرکت کینه داشتم شاید از ۱۸ سال قبل، اما الان پشیمان هستم که نگهبان‌ها را به قتل رساندم.
اسلحه را از کجا تهیه کردی؟
اسلحه را مدتی قبل به قیمت ۱۰‌میلیون تومان از یکی از شهر‌های مرکزی خریدم.
برای اجرای نقشه قتل خریدی؟
نه، من از دوران کودکی عاشق اسلحه بودم و دوست داشتم همیشه اسلحه واقعی داشته باشم و به همین خاطر خریدم، اما وقتی تصمیم گرفتم از مدیر‌های آن شرکت انتقام بگیرم اسلحه را برداشتم و به محل حادثه رفتم.
بعد از حادثه چه کار کردی؟
بعد از حادثه فرار کردم و به تهران آمدم و یک شب هم داخل پارک خوابیدم.


گفته بودی قصد داشتی در تهران هم از افراد دیگری انتقام بگیری؟
نه، من فرار کردم و در واقع جا و مکانی نداشتم و از این خیابان به آن خیابان می‌رفتم که شناسایی نشوم. چون فکر می‌کردم مأموران در تعقیبم هستند.
چه شد که به مأموران شلیک کردی؟
وقتی وارد خیابان طالقانی شدم و مأموران را دیدم فکر کردم مأموران مرا شناسایی کرده‌اند و در محاصره آن‌ها گرفتار شده‌ام که به طرف آن‌ها شلیک کردم و چهار نفر را با گلوله زخمی کردم و بعد هم که یکی از مأموران خودش را روی من پرت کرد و مرا دستگیر کرد.


زمانی که مأمور روی شما پرید، شما دوباره دست به اسلحه بردی تا به او هم شلیک کنی؟
بله، او خودش را روی من انداخت و من هم می‌خواستم با اسلحه او را بزنم که اسلحه را از من گرفت و من هم با چاقو او را زدم، اما باز هم موفق به فرار نشدم و او با اینکه زخمی شده‌بود مرا رها نکرد.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.