2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
جزییات جدید از حکم اعدام بازیگر تئاتر به جرم تجاوز به زنان

جزییات جدید از حکم اعدام بازیگر تئاتر به جرم تجاوز به زنان

کیوان امام وردی بازیگری است که به جرم تجاوز به زنان به اعدام محکوم شده است جزئیاتی از رای دادگاه او را اینجا بخوانید

جامعه پویا -وکیل قربانیان و شاکیان پرونده «کیوان امام‌وردی» که به جرم افساد فی‌الارض با تجاوز به چند دختر به اعدام محکوم شده است، جزئیات این پرونده را تشریح کرد.شیما قوشه، وکیل قربانیان و شاکیان پرونده کیوان امام‌وردی در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم با بیان این که کیوان امام‌وردی با حکم شعبه 28 دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده است، اظهار کرد: حکم اعدام کیوان امام‌وردی روز شنبه 18 تیر ماه به بنده ابلاغ شده است.

 

وکیل شاکیان پرونده کیوان امام‌وردی افزود: در این پرونده، 9 نفر به صورت رسمی شکایت کرده بودند و شاکی قانونی پرونده محسوب می‌شوند اما افراد و قربانیان دیگری هم بودند که با پلیس تماس گرفته و موضوع را اطلاع داده یا تجاوز از سوی کیوان امام‌وردی را به نماینده دانشگاه تهران اعلام کرده بودند.قوشه با بیان این که امام‌وردی در جلسه پایانی دادگاه که برای استماع آخرین دفاعیات متهم برگزار شده بود، دفاع خاصی ارائه نداد، گفت: البته وی مدعی بود که بدون رضایت با کسی رابطه نداشته است!وی همچنین با بیان این که رأی شعبه 28 دادگاه انقلاب توسط قاضی عموزاد، رئیس دادگاه و قاضی افشاری، مستشار دادگاه صادر شده است، یادآور شد: به‌ عنوان وکیل شاکیان از این رأی شکایت خواهم کرد؛ زیرا مجرم ملزم به جبران خسارت بود که این موضوع در رأی دادگاه مسکوت مانده است.


وی همچنین با اعلام این که جرم رخ داده از سوی کیوان امام‌وردی «جرم حدی» است، متذکر شد: رضایت دادن شاکیان در این پرونده، تأثیری در اجرای حکم اعدام کیوان امام‌وردی ندارد زیرا وی به دلیل اتهامی که دادستان به عنوان مدعی‌العموم شکایت کرده، محکوم به اعدام شده و رضایت شاکی خصوصی برای منتفی شدن حکم اعدام موضوعیت ندارد.به گزارش  رسانه ها، کیوان امام‌وردی اوایل شهریور ۱۳۹۹ در پی افشاگری ده‌ها زن در توئیتر و اینستاگرام بازداشت شد. به ‌گفته شاکیان، او به قربانیان خود پس از خوراندن مشروب حاوی مواد بیهوش‌ کننده تجاوز می‌کرده است.امام‌وردی در جریان تحقیقات اتهامات مطرح‌ شده را رد کرده و گفته بود که این افراد با رضایت خودشان به خانه او رفته‌اند.

در این پرونده اعلام شده بود که این متهم به «۳۰۰ دختر در طول 10 سال تجاوز کرده است»، ولی بر اساس گزارش روزنامه همشهری، کیوان امام‌وردی «در جریان تحقیقات به برقراری رابطه جنسی با حدود ۵۰ دختر» اقرار کرده است.به گزارش همشهری،  ماموران پلیس از مخفیگاه او فیلم‌های سیاهی از تجاوز به ۴۶ دختر کشف کرده‌اند. از بین شاکیان متهم که حدود ۳۰ نفر هستند، ۱۰نفر در مواجهه‌ حضوری با متهم او را شناسایی کرده و بقیه شاکیان نیز به صورت تلفنی با دادسرا تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کرده ‌بودند.شاکیان این پرونده دختران جوانی اهل تهران و برخی از شهرستان‌ها هستند و حتی برخی از آن ها از خارج از کشور با دادسرا تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کرده‌ بودند .

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.