2024/06/25
۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
درخواست طلاق مادر به خاطر خودکشی پسر نوجوان

درخواست طلاق مادر به خاطر خودکشی پسر نوجوان

زنی به خاطر خودکشی پسرنوجوانش درخواست طلاق کرد اینجا را بخوانید

جامعه پویا -از روزی که پسر 16 ساله ام به دلیل اختلافات بین من و پدرش خودکشی کرده است، دیگر تحمل این زندگی را ندارم و قصد دارم از همسر دومم نیز طلاق بگیرم چرا که ...


به گزارش روزنامه خراسان، این ها بخشی از اظهارات زن 48 ساله ای است که مدعی بود همسرش هیچ گونه احساس مسئولیتی در برابر او ندارد و به همین دلیل قصد دارد از او طلاق بگیرد. این زن درباره سرگذشت خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری قاسم آباد مشهد گفت: در حالی که سه فرزند داشتم از همسرم طلاق گرفتم چرا که هیچ گونه تفاهم اخلاقی با هم نداشتیم و نتوانستیم به زندگی مشترکمان ادامه بدهیم. دو فرزند بزرگ ترم ازدواج کرده بودند و تنها پسر 16 ساله ام نزد من زندگی می کرد.

در همین روزها برای رهایی از تنهایی با مرد دیگری ازدواج کردم اما مازیار به هیچ وجه اهل کار و زندگی نبود و هیچ مسئولیتی را بر دوش خود  احساس نمی کرد. او فقط از خانه، خودرو و امکانات رفاهی من بهره می برد و هیچ گونه نفقه ای برای مخارج زندگی به من نمی داد. از سوی دیگر نیز اجازه نداد پسر 16 ساله ام با ما زندگی کند. به ناچار فرزندم را به بهزیستی سپردم تا حداقل مسیر خلاف را در پیش نگیرد ولی او در بهزیستی دوام نیاورد و به همین دلیل پدرش او را از بهزیستی تحویل گرفت و به زادگاهش در یکی از شهرهای خراسان شمالی برد اما فیروز که در یک شهر بزرگ زندگی کرده بود، آزادی های بیشتری می خواست. به همین دلیل در شهر زادگاه پدرش طاقت نیاورد و دوباره به مشهد فرار کرد چرا که آن جا هیچ دوست و آشنایی نداشت و احساس تنهایی می کرد. از طرف دیگر نیز وقتی به مشهد می آمد مدام با دوستان نابابی معاشرت داشت و من می ترسیدم او پای بساط مشروبات الکلی و مواد مخدر بنشیند.

 

این بود که با همسر سابقم تماس گرفتم و رفتارهای فیروز را به او گوشزد کردم. من به او گفتم شوهرم اجازه نمی دهد فیروز در کنار من زندگی کند، به همین دلیل او به خانه مجردی دوستانش می رود به طوری که احساس می کنم مسیر خلاف را در پیش گرفته باشد. بعد از این ماجرا همسر سابقم به مشهد آمد و پسرم را دوباره با خودش برد اما متاسفانه چند روز بعد خبر خودکشی او را به من دادند. درحالی که بسیار ناراحت بودم و عذاب وجدان داشتم فرزندان دیگرم مرا عامل خودکشی برادرشان می دانستند و معتقدبودند رفتارها و ناسازگاری های من با پدرشان موجب شد تا خانواده ما متلاشی شود و آن ها به سوگ برادر کوچکشان بنشینند و از طرف دیگر چند ماه بعد نیز خواهرم به دلیل اختلافاتی که با شوهر معتادش داشت، دست به خودکشی زد و از دنیا رفت. دیگر تحمل این همه رنج و عذاب را نداشتم و بسیار افسرده بودم اما در همین حال مازیار نیز فقط از امکانات مالی من سوء استفاده می کرد و هیچ مسئولیتی را در زندگی نمی پذیرفت. وقتی به او اعتراض می کردم مرا زیر مشت و لگد می گرفت و کتک می زد، این بود که کارد به استخوانم رسید و تصمیم گرفتم از همسر دومم نیز طلاق بگیرم و ... گزارش روزنامه خراسان حاکی است با صدور دستوری از سوی سرهنگ سیدرضا معطری (رئیس کلانتری قاسم آباد) پرونده این زن میان سال توسط مشاوران زبده دایره مددکاری اجتماعی مورد بررسی  های کارشناسی و روان شناختی قرار گرفت.
ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.