2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
قتل دختر ماساژور با ضربات پسر بوکسور

قتل دختر ماساژور با ضربات پسر بوکسور

پسر بوکسور که دختری ماساژور را به قتل رسانده بود بخشیده شد

جامعه پویا -مرد بوکسور که به اتهام قتل دختر ماساژور از سوی قضات دادگاه کیفری به قصاص محکوم شده بود با رضایت و بخشش خانواده مقتول از مجازات مرگ رهایی یافت.
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این پرونده جنایی از صبح 9 شهریور سال 96 به‌دنبال کشف جسد زنی 30 ساله در کانال آب منطقه سیدخندان تشکیل شد. وقتی تیم جنایی به محل حادثه رفت در بررسی‌ها مشخص شد دو روز از مرگ این زن گذشته اما هیچ مدرک شناسایی که هویت مقتول را برملا کند در صحنه به‌دست نیامده است.


به همین خاطر کارآگاهان به سراغ پرونده افراد گم شده رفتند و در میان این پرونده‌ها، با عکس دختری به نام نگار رو به رو شدند که شباهت زیادی به جسد داشت. وقتی خانواده وی برای تحقیق به اداره آگاهی رفتند مشخص شد او کارشناس ارشد فیزیک بوده و در یکی از دانشگاه‌های اروپایی برای تحصیل در مقطع دکترا پذیرفته شده بود اما از آنجا که وضع مالی خوبی نداشتند دختر جوان مجبور بوده برای تأمین پول سفرش کار کند. در ادامه مشخص شد وی با چند دختر دیگر در خانه‌ای زندگی می‌کرده اما از چند روز قبل به‌طرز مرموزی ناپدید شده بود. بررسی‌های پلیسی نشان می‌داد نگار آخرین بار با مرد جوانی به نام سعید قرار ملاقات داشته است.


با به‌دست آمدن این سرنخ، سعید شناسایی و دستگیر شد. مرد جوان که ابتدا منکر قتل بود پس از 40 روز به جنایت اعتراف کرد و گفت: در یکی از کانال‌های تلگرامی با آگهی ماساژ درمانی در خانه مواجه شدم وقتی تماس گرفتم آنها نگار را به من معرفی کردند. او برای این کار 300 هزار تومان می‌گرفت. فردای آن روز حدود ساعت 3 با نگار قرار گذاشتم تا دنبالش بروم وقتی سوار خودرو به محل قرار رسیدم  با دیدن نگار پشیمان شدم. به او گفتم منصرف شده‌ام اما او به من گفت باید 250 هزار تومان برای خسارت پرداخت کنم.


او ادامه داد: سر همین موضوع باهم بحثمان شد و شروع به داد و فریاد کرد. از آنجایی که محل قرار‌ نزدیک خانه‌ام بود و می‌ترسیدم کسی متوجه شود چند مشت به او زدم تا بترسد، اما مشت‌های من باعث مرگ او شد چرا که من سال‌هاست ورزشکارم و بوکس کار می‌کنم. با مرگ او تصمیم گرفتم جسد را در سطل زباله بیندازم اما ترسیدم که کسی ببیند. بنابراین صبر کردم تا هوا تاریک شود و بعد جسد را داخل رودخانه انداختم.
به‌دنبال اعترافات متهم و بازسازی صحنه قتل با درخواست اولیای دم برای قصاص، کیفرخواست او به اتهام قتل عمد صادر شد. سعید در دادگاه کیفری نیز پای میز محاکمه رفت و با ابراز پشیمانی از اولیای دم خواهان بخشش شد.
اما اولیای دم قصاص قاتل دخترشان را خواستند و بدین ترتیب قضات دادگاه کیفری حکم بر قصاص دادند. با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور پرونده برای اجرا به شعبه اول اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.
باتوجه به اینکه مرد جوان در یک قدمی چوبه دار بود چندین جلسه صلح و سازش برگزار شد و درنهایت با تلاش دادیار سید امین موسوی‌زاده از شعبه اول اجرای احکام دادسرا، اولیای دم برای رضای خدا و به حرمت امام حسین(ع) از قصاص قاتل گذشت کردند.
با گذشت اولیای دم پرونده برای محاکمه از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع خواهد شد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.