2024/05/24
۱۴۰۳ جمعه ۴ خرداد
ترفند درست کردن خیارشور به روش کارخانه ای

ترفند درست کردن خیارشور به روش کارخانه ای

بهترین ترفندها برای درست کردن خیارشور را اینجا بخوانید

جامعه پویا -درست کردن خیارشور در خانه قلق دارد و اگر رعایت کنید می توانید خیارشور خوشمزه و بازاری درست کنید. 
مهم‌ترین چالش در تهیه خیارشور این است که ما دستورالعمل‌ها را رعایت می‌کنیم اما بازهم خیارشورمان لیز و نرم می‌شود. برای ترد شدن خیارشور به این نکات توجه کنید. 


1) حتما برای این‌که خیارشور شما ترد و خوشمزه باشد از خیارهای تازه قلمی و ترد استفاده کنید. خیار مانده یا خیار گلخانه‌ای به درد شما نمی‌خورد.
 2) حتما خیارها را تمیز بشویید و حسابی خشک کنید. اگر قطره‌ای آب شیر کلردار روی خیارها بماند خیارشور شما بعدا کپک خواهد زد.
3) بهتر است داخل دبه خیارشور خود 7 تا 8 عدد دانه نخود خام تمیز و خشک بیندازید. نخود داخل دبه نوعی گاز تولید می‌کند که این گاز برای ترد شدن خیارشور مفید است.

خیارشور


4) آب را بجوشانید و بعد که خنک شد برای خیارشور استفاده کنید. استفاده از آب کلردار شیر می‌تواند باعث کپک زدن و نرم شدن خیارشور شود.
5) سعی کنید به اندازه کافی از فلفل سبز، سیر، ترخون و مرزه استفاده کنید اما از مقدار زیادی  سرکه استفاده نکنید چون سرکه زیاد موجب نرم شدن خیارشور خواهد شد.


6) بهتر است به جای نمک یددار از نمک دریا استفاده کنید.
7) در دبه را تا رسیدن خیارشور خوب محکم کنید. اگر به خیارشورهای شما هوا نفوذ کند هم زودتر خراب می‌شوند و هم این‌که کپک خواهند زد. بهتر است همیشه یک لایه سلفون روی دبه بکشیم و بعد در دبه و ظرف را محکم ببندیم تا هوا به داخل آن نفوذ نکند.
 8) حتما شکوفه‌های خیارها را کامل جدا کنید. چون ممکن است قارچ یا مخمر موجود در آن‌ها مسئول اصلی نرم شدن آنزیم ترشی باشد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.