2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
گروگان گیری پدر به دست دختر

گروگان گیری پدر به دست دختر

دختری که پدرش را گروگان گرفته بود از سوی ماموران پلیس بازداشت شد. انگیزه این دختر و جزئیات را در متن خبر بخوانید

جامعه پویا زنی جوان برای به‌دست‌آوردن اموال پدرش نقشه ربودن و گروگان‌گرفتن او را طراحی و با کمک دو مرد اجرا کرد.

 

زنی چندی قبل نزد کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز رفت و خبر داد پدرش به‌دست دو مرد غریبه ربوده شده‌ است. او گفت: پدرم 85 سال دارد و من نگران وضع سلامتی‌اش هستم.

 

از طرفی نمی‌دانم دو آدم‌ربا چه کسانی بودند و چه خواسته‌ای دارند.کارآگاهان بعد از اطلاع از ماجرای آدم‌ربایی وارد عمل شدند و تحقیقاتی را آغاز کردند. آنها متوجه شدند شاکی حاصل ازدواج دوم پیرمرد است. مرد ربوده‌شده فرزندانی از ازدواج اول خود دارد که در خارج از کشور زندگی می‌کنند. کارآگاهان در ادامه پی بردند اخیرا یکی از فرزندان این مرد به ایران بازگشته و با همسر دوم پدرش و خواهر ناتنی خود دچار اختلاف شده است.

 

 

وقتی موضوع پی گرفته شد سرنخ‌هایی به‌دست آمد که نشان می‌داد همسر دوم پیرمرد و همچنین دختر او در زمانی‌که مرد مسن در ایران تنها بود، از این موضوع استفاده و بخشی از اموال او را به نام خودشان منتقل کردند. همچنین مشخص شد آنها پیرمرد را مدتی نیز در یک مرکز روانی بستری کرده بودند. روشن‌شدن این جزئیات باعث شد تحقیقات جلوتر برود و معلوم شد فرزند اول پیرمرد بعد از بازگشت به ایران وقتی متوجه اقدامات نامادری و خواهرناتنی‌اش شده، سعی کرده جلوی اقدامات آنها را بگیرد و به‌همین‌دلیل با‌هم درگیر شده‌اند.

 

آدم ربایی

تمامی شواهد و سرنخ‌های به‌دست‌آمده باعث شد مأموران به دختر پیرمرد ظنین شوند و او را پشت میز بازجویی بنشانند. این زن در ابتدا ادعا کرد از ماجرای آدم‌ربایی هیچ اطلاعاتی ندارد اما وقتی دید مدارکی علیه او جمع‌آوری شده است، لب به اعتراف گشود و گفت با انگیزه سرقت و تصاحب اموال پدرش این نقشه را با کمک دو مرد طراحی و اجرا کرد. مأموران بعد از شنیدن اظهارات این زن تحقیقات خود را به‌صورت ضربتی پی گرفتند و با شناسایی و دستگیری دو همدست این زن محل زندانی‌شدن گروگان را پیدا و او را آزاد کردند. بنا بر این گزارش، درحال‌حاضر تحقیقات از متهمان ادامه دارد. در همین حال در ماجرایی دیگر با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی یک گروگان از چنگال آدم‌ربایان آزاد شد.

 

جزئیات آدم ربایی از زبان پلیس

سرهنگ بهروز حسنوند، فرمانده انتظامی شهرستان شوشتر، اظهار کرد: درپی وقوع یک فقره آدم‌ربایی در 24 تیرماه سال جاری در محور «اهواز-شوشتر» با توجه به حساسیت موضوع، دستورات لازم به پلیس آگاهی ابلاغ شد. او افزود‌: کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان شوشتر با همکاری پلیس آگاهی استان هویت یکی از آدم‌ربایان را در استان هم‌جوار شناسایی و با هماهنگی و اخذ نیابت قضائی در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند. سرهنگ حسنوند ادامه داد: متهم پس از انتقال به شهرستان شوشتر در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده به همدستی شخص دیگر با انگیزه اختلافات مالی به آدم‌ربایی اعتراف کرد.

 

 

او با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی با کار تخصصی هویت همدست آدم‌ربا را شناسایی کردند، بیان کرد: متهم متواری که خود را در یک قدمی پلیس گرفتار می‌دید، سرانجام گروگان را رها کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان شوشتر خاطرنشان کرد: تلاش برای دستگیری سایر متهمان احتمالی به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.