2024/04/21
۱۴۰۳ يکشنبه ۲ ارديبهشت
2 زن قربانی شوهران سابق

2 زن قربانی شوهران سابق

پرونده قتل دو زن که در پرونده های جداگانه به دست شوهر سابقشان به قتل رسیده بودند، در دادسرا به جریان افتاد

جامعه پویا -تحقیقات درباره قتل دو زن جوان که به دست شوهران سابق خود به قتل رسیده‌اند، در حالی ادامه دارد که متهمان جرم خود را قبول کرده‌اند و در زندان به‌سر می‌برند.


اولین جنایت در استان کهکیلویه‌و‌بویراحمد رخ داد و مردی با هدف قرار‌دادن همسر سابقش او را با شلیک گلوله از پا درآورد. کارآگاهان جنایی وقتی از قتل زنی جوان به نام مهسا مطلع شدند، به خانه او رفتند و جسد این زن را در‌حالی‌که ‌اثر اصابت گلوله سلاح سوزنی روی بدنش مشهود بود، مشاهده کردند. بررسی‌های مقدماتی نشان داد این زن با انگیزه‌ای شخصی و به‌دست فردی آشنا کشته شده است.

 

کارآگاهان وقتی درباره زندگی مهسا تحقیق کردند، فهمیدند او به‌تازگی از شوهرش جدا شده و در این مدت نیز با همسر سابق خود اختلاف داشته است.
شوهر سابق مهسا که فریبرز نام دارد، در زندان به‌سر می‌برد اما از چند روز قبل مرخصی گرفته و از زندان بیرون آمده بود. مجموع این شواهد باعث شد فریبرز به‌عنوان مظنون اصلی جنایت شناخته شود. وقتی کارآگاهان برای تحقیق از این مرد سراغش رفتند، فهمیدند او فراری شده است. همین موضوع فرضیه ارتکاب جنایت توسط این مرد را قوت بخشید. مأموران با بررسی‌هایی که انجام دادند، تمام محل‌هایی را که احتمال داشت مظنون در آنجا مخفی شده باشد، شناسایی کردند. در این میان فریبرز که ابتدا سعی داشت خودش را از دید پلیس مخفی کند، وقتی دید همه‌جا تحت تعقیب است و حلقه محاصره به دور او تنگ شده خودش را تسلیم و به قتل همسر سابقش اعتراف کرد. 

قتل همسر

 

این مرد گفت: من و مهسا با هم اختلاف داشتیم و او از من شکایت کرده و مرا به زندان انداخته بود، همین موضوع باعث شد از زن سابقم کینه به دل بگیرم. کارآگاهان در بررسی‌هایی که انجام دادند، پی بردند اختلاف مهسا و فریبرز عمیق و ریشه‌دار بوده و در یکی از کشمکش‌ها مرد جوان همسر خود را مورد ضرب‌و‌جرح قرار داده بود که مهسا به همین دلیل از شوهرش شکایت کرده و ضمن جداشدن از او مهریه و دیه مطالبه کرده و فریبرز نیز به‌دلیل اینکه توانایی پرداخت مطالبات همسرش را نداشت، روانه زندان شده بود تا اینکه توانست مرخصی بگیرد و بیرون بیاید. فریبرز در ادامه اعترافاتش گفت: سلاح سوزنی تهیه کردم و سراغ مهسا رفتم. زمان حادثه با هم درگیر شدیم و من او را با شلیک گلوله کشتم و فرار کردم. این مرد اکنون در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد.

همسرکشی


قتل همسر سابق در گلستان


در دومین پرونده مردی اهل استان گلستان مدتی بعد از جداشدن از همسرش او را به قتل رساند و عاقبت دستگیر شد. تحقیقات درباره این پرونده از زمانی آغاز شد که کارآگاهان جنایی از کشته‌شدن زنی به نام سوسن در خانه‌اش مطلع شدند و وقتی به آنجا رفتند و شواهد را بررسی کردند، به این نتیجه رسیدند که سوسن به‌‌دست شوهر سابقش به نام بابک از پادرآمده است. این‌گونه بود که بابک شناسایی و دستگیر شد.  مرد جوان به قتل اعتراف کرد و گفت: من و همسرم با هم اختلافات زیادی داشتیم. به همین دلیل طلاق گرفتیم اما بعد از آن نیز مشکل حل نشد و این‌بار اختلافات بر سر حضانت فرزندمان شدت گرفت تا اینکه روز حادثه وقتی به خانه او رفتم تا با هم در‌این‌باره صحبت کنیم، به‌شدت عصبانی شدم و او را کشتم. بنا بر این گزارش، اکنون تحقیقات از این متهم نیز برای افشای زوایای پنهان این جنایت ادامه دارد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.