2024/04/17
۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۹ فروردين
نشانه هایی که از بیماری پنهان در کودک خبر می دهد

نشانه هایی که از بیماری پنهان در کودک خبر می دهد

بیماری کودک یکی از تجربیات هولناک والدین است برای اینکه فرزند خود را از بیماری دور کنید باید نشانه های آن را بدانید . همه چیز درباره بیماری کودک را اینجا بخوانید

جامعه پویا -کودکان به دلیل اینکه کوچک هستند و آگاهی نسبت به مسایل مختلف ندارند نمی توانند مشکلات جسمانی خود را به والدین بگویند. اما نشانه هایی هست که می گوید کودک شما دچار ضعف جسمانی و در آستانه بیماری هولناکی است. اگر این نشانه ها را بدانید حتما می توانید از یک بیماری دردناک که سلامت فرزندتان را تهدید می کند جلوگیری کنید.
بنابراین باید این نشانه ها را جدی گرفته و مدام چک کنید

 

 

نشانه های بیماری کودک
رشد خال 


نمناک نوشت: اگر یک نقطه یا لکه نامتقارن نامنظم در رنگ یا اندازه ( بیشتر از 6 میلی متر ) بر روی بدن ظاهر شود یا خال موجود شروع به رشد کند، این نشانه این است که کودک شما به پزشک نیاز دارد.

 

ریزش مو 


ریزش مو، نشان دهنده یک مشکل پنهان در داخل بدن است، دلیل آن احتمالا کمبود ویتامین ها است، برای فهمیدن دلیل واقعی آن لازم است که به یک متخصص اطفال مراجعه کنید.

بیماری در کودک
نوسانات حالت روحی و رفتاری 


کاهش ناگهانی اشتها، مشکلات خواب یا کاهش فعالیت و حرکت، از دلایل مهمی برای مراجعه به پزشک است.

کاهش شنوایی 


اگر یک کودک به درخواست ها و صحبت های شما واکنش نشان نمیدهد و حتی وقتی نام او را صدا میزنید پاسخی نمیدهد، احتمالا مشکل شنوایی دارد و حتما باید با یک پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

 

نشانه های پنهان بیماری در کودک
افزایش اندازه سر 


نرم بودن سر نوزادان کاملا طبیعی است، و به مرور زمان و وقت مناسب سفت خواهد شد، اما  بزرگتر شدن سر نباید نادیده گرفته شود و اگر این اتفاق بیافتد، میتواند نشانه ای از بیماری باشد.

تشنگی مدام 


درخواست های مکرر و ظاهرا بی دلیل برای نوشیدن ممکن است نشانه ای از برخی از مشکلات جدی باشد، در این موارد باید به پزشک مراجعه کنید.

 

بیماری کودک
خروپف 


خروپف آرام نشانه خطرناکی نیست، با این حال خروپف با صدای بلند نشان دهنده برخی از مشکلات تنفسی است، اگر این علائم را نادیده بگیرید بسیار خطرناک است زیرا ممکن است نشانه ای از عفونت باشد.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.