2024/04/16
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۸ فروردين
اعترافات جدید  کارگردان مشهور  تلویزیون درباره قتل همسایه اش

اعترافات جدید کارگردان مشهور  تلویزیون درباره قتل همسایه اش

کارگردان مشهور تلویزیون که همسایه اش را کشته جزئیات جدیدی از این حادثه را توضیح داد

جامعه پویا -کارگردان  سینما و تلویزیون که به اتهام قتل  بازداشت شده، در اعترافات خود در حالی به تشریح ماجرا پرداخت که مدعی شد قصد کشتن همسایه‌اش را نداشته است.

به گزارش «ایران»، این مرد 55 ساله که از کارگردان‌های سینما و تلویزیون است، شامگاه چهارشنبه در ساختمان محل کارش واقع در خیابان خواجه نصیرالدین طوسی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.


کریم صبح دیروز در تحقیقات گفت: من قصد قتل نداشتم و فقط می‌خواستم همسایه‌ام را تهدید کنم تا کمتر مزاحمت ایجاد کند. من 30 سال است که در این ساختمان سکونت دارم و آزارم به کسی نرسیده است اما از وقتی که مقتول به این ساختمان آمد اختلاف‌هایمان شروع شد. او  خیاط بود و در زیرزمین خانه همسایه خیاطی می‌کرد اما بعد از مدتی واحد طبقه اول ساختمان را خرید و مدت‌هاست که در این آپارتمان سکونت دارد. وی  2 اتاق از آپارتمانش را نیز اجاره داده بود، از طرفی مقابل یکی از اتاق‌ها نیز تابلوی وکالت یک خانم وکیل نصب کرده بود اما من هرگز خانم وکیلی در آن ساختمان ندیدم. او به بهانه اینکه آنجا دفتر وکالت است، آگهی استخدام منشی داده و دختران و زنان جوان زیادی برای استخدام به ساختمان رفت و آمد داشتند و همین موضوع باعث آزار و مزاحمت شده بود.

قتل به دستت کارگردان مشهور

اختلافات اصلی ما از 8 سال قبل آغاز شد. او می‌خواست خانه را خراب کند و دوباره بسازد و به مالکان واحدهای دیگر هم گفته بود اما کسی با این خواسته او موافقت نکرد به همین دلیل سعی می‌کرد  ساختمان را به عمد تخریب کند. مثلاً پشت بام  نیاز به آسفالت کاری داشت اما کلید در پشت بام دست مقتول بود و  به کسی نمی‌داد، یا اینکه برای راه پله‌های منتهی به پشت بام یک در گذاشته بود تا کسی نتواند بالا برود.   سیم‌های آیفون در ورودی را قطع کرده  و کلیدش را هم در اختیار خودش گرفته بود.

کارگردان مشهور مرتکب قتل شد

مقتول رفتارهای آزار دهنده داشت 


او ادامه داد: در ساختمان را باز می‌گذاشت و معتادان به زیرزمین می‌رفتند و برای ما ایجاد مزاحمت می‌کردند، چون وی در طبقه بالای خانه من ساکن بود، سقف خانه را تخریب می‌کرد و مدام سر و صدا راه می‌انداخت و سلب آسایش می‌کرد. من ناراحتی تنفسی دارم اما او تعمدی مواد سمی و شیمیایی در  فاضلاب می‌ریخت تا من اذیت شوم. رفت و آمدهای وقت و بی وقت، حضور افراد نامناسب، سر و صداها و ... واقعاً برایم آزار دهنده بود، حتی در دو دادسرا از او شکایت کرده بودم و پرونده داشتیم. دو سالی هم بود که آپارتمانم را برای فروش گذاشته بودم اما به خاطر رفتارهای نامناسب مقتول کسی حاضر نبود آنجا را بخرد.


کارگردان میانسال ادامه داد:  من در آپارتمانم به هنرجویان آموزش تئاتر می‌دهم اما از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرده بود، به خاطر اینکه برای  خانواده‌ام مشکلی پیش نیاید، شب‌ها را در همان دفتر کارم می‌خوابیدم. معمولاً هم شب‌ها بین 8 تا 9 می‌خوابیدم آن شب هم خواب بودم که  سر و صدای وحشتناکی به گوشم رسید  یک نفر  با چکش به در آهنی می‌کوبید. عصبانی شدم، وقتی دیدم مرد همسایه است، اعصابم به هم ریخت و  اسلحه را برداشتم تا او را بترسانم به سمت آپارتمانش رفتم.

 

شلیک تیر هوایی

ابتدا دو تیر هوایی شلیک کردم. او به سمت من آمد و لوله اسلحه من را گرفت چون دستم روی ماشه بود، ناخواسته  سومین تیر را شلیک کردم. ناگهان صدای فریادش بلند شد و  روی پله‌ها افتاد. با این تصور که آسیب جدی ندیده است و ساکنان طبقه سوم به کمکش می‌آیند، او را همان‌ جا رها کردم.  قبل از اینکه به آپارتمانم برگردم، ظرف آبی برداشتم و خونی که روی زمین ریخته بود را می‌شستم  که  مأموران متوجه ماجرا شدند.
او درباره اسلحه و فشنگ‌های جنگی گفت: چند سال قبل سریالی را کارگردانی کردم که نیاز به اسلحه و مهمات جنگی داشت، چون تیرهای مشقی به صورت تکی شلیک می‌شود  ما برای تیراندازی‌های رگباری نیاز به فشنگ جنگی واقعی داشتیم. به همین خاطر برای آن سریال کلی مهمات گرفتیم و همه  را هم برگرداندم. اما چند ماه قبل وقتی  برای برداشتن وسایل صحنه‌آرایی‌ام به انباری رفتم  متوجه شدم  داخل یکی از صندوق‌ها اسلحه و فشنگ‌های جنگی است. آنقدر زمان گذشته بود که اسلحه زنگ زده بود و فکر می‌کردم خراب شده است، اما شب حادثه که با مرد همسایه درگیر شدم  فقط برای ترساندن مقتول اسلحه را برداشتم.
بدین ترتیب بعد از اعترافات متهم به دستور بازپرس ساسان غلامی، وی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.