2024/03/01
۱۴۰۲ جمعه ۱۱ اسفند
نشانه های آلرژی بهاری

نشانه های آلرژی بهاری

نشانه های آلرژی بهاری را اینجا بخوانید

جامعه پویا -بهار فصل رویایی خیلی از ماست اما این فصل زیبا با بوی گل و هوای عالی برای بعضی از افراد آن‌قدر هم جذاب نیست زیرا با آمدن این فصل دچار علایمی می‌شوند که انجام کارهای روزانه را برایشان سخت می‌کند. علایمی که به آن‌ها حساسیت یا آلرژی بهاری می‌گویند. در ادامه به معرفی این نشانه‌ها می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید : حساسیت فصلی را چطور کنترل کنیم
 


 عطسه|  اول از همه باید  بدانید  آلرژی باعث تب، بدن درد یا خستگی شدید ناشی از ویروس نمی‌شود.پس اگر در این فصل به محض بیرون رفتن شروع به عطسه می‌کنید و هیچ کدام از علایم بالا را ندارید به احتمال زیاد دچار حساسیت فصلی هستید.

آلرژی فصلی


 سرفه یا گلودرد| آلرژی‌های بهاری اغلب باعث ترشحات پشت حلق می‌شود. این ترشحات مداوم می‌تواند باعث سرفه یا حتی گلودرد هم شود.

بیشتر بخوانید : مهمترین نشانه های حساسیت بهاری و راه درمان آن

  خارش چشم|بیشتر علایم آلرژی توسط هیستامین‌ها ایجاد می‌شود. هیستامین‌ها مواد شیمیایی هستند که در بدن و هنگام مشاهده مهاجمی مانند گرده درختان آزاد می‌شوند.هیستامین‌ها می‌توانند باعث تورم و التهاب در چشم‌ها شوند. بهار فصل آزاد شدن گرده درختان است برای همین است که در این ماه ممکن است دچار خارش چشم شویم.


 سردرد| مبتلایان به آلرژی اغلب دچار سردرد می‌شوند. به نظر می‌رسد افزایش التهاب و گرفتگی بینی به دنبال واکنش بدن نسبت به عامل آلرژی‌‌زا، برخی اعصاب صورت را تحریک می‌‌کند و مجموع این عوامل حتی به سردرد میگرنی ختم می‌شود.


  پوست خشک و خارش‌دار|اگر در فصل بهار دچار خشکی پوست و خارش می‌شوید، احتمالا دارید بخشی از حساسیت بهاری را تجربه می‌کنید. این علایم می‌تواند به‌دلیل بثورات پوستی به نام درماتیت آتوپیک که به نام اگزما نیز شناخته می‌شود، باشد.


 گرفتگی و خارش گوش| علاوه بر سوزش چشم و گرفتگی بینی، گوش‌ها هم  ممکن است درگیر حساسیت بهاری شوند. این حساسیت خودش را به صورت خارش و گرفتگی نشان می‌دهد و گوش‌ها را درگیر می‌کند. این عارضه می‌تواند ناشی از احتقان باشد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.