2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
محاکمه مردی که برادرش را کشت و پشیمان نشد

محاکمه مردی که برادرش را کشت و پشیمان نشد

مردی که برادرش را کشت گفت که از کارش پشیمان نیست

جامعه پویا -مردی که در حمایت از پدرش مرتکب قتل برادرش شده بود با رضایت پدر از قصاص نجات پیدا کرد و گفت از ارتکاب قتل پشیمان نیست.

به گزارش اعتمادآنلاین، مردی کشاورز دو سال قبل به پلیس گزارش داد حین درو کردن بلال‌های مزرعه‌اش در اطراف تهران با یک جسد روبه‌رو شده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و شناسایی هویت او مشخص شد مقتول سجاد نام داشته و عضو خانواده‌ای از اهالی روستای نزدیک محل کشف جنازه است. تحقیقات ابتدایی پلیس نشان داد سجاد با برادران و پدرش درگیری داشته است.


قتل برادر ناخلف


برادران سجاد بازداشت شدند. یکی از آنها به نام سعید قتل را پذیرفت و گفت: من برادرم را کشتم و از این کار پشیمان نیستم.

سعید گفت: برادرم مرد خیلی بدی بود. او ناتنی بود و پدرم را خیلی اذیت می‌کرد. او زمین‌های زراعی پدرم را اجاره کرده بود اما به پدرم اجاره نمی‌داد. پدرم را در شرایط بدی قرار داده بود. مرتب او را اذیت می‌کرد. فحاشی می‌کرد و چند بار پدرم را کتک زده بود. ما او را دوست نداشتیم چون باعث مرگ مادرمان هم شده بود.

سعید در ادامه اعترافاتش گفت: چند سال قبل سجاد برادر کوچکم را به قتل رساند. این داغ آن‌قدر برای مادرم سنگین بود که نتوانست تحمل کند و یک ماه بعد از برادرم کوچکم فوت کرد. البته او قبل از فوت نسبت به سجاد اعلام گذشت کرد هر چند سجاد فرزند خودش نبود. با این حال او را بخشید اما دق کرد و مرد. با اینکه سجاد ضربه سنگینی به ما زده بود اما دست‌بردار نبود و پدرم را هم خیلی اذیت می‌کرد. وقتی از زندان آزاد شد گفت برای اینکه دست از سر همه بردارد زمین‌های زراعی را می‌خواهد و ماهانه اجاره‌ای هم به پدرم می‌دهد، پدرم هم قبول کرد اما سجاد مرتب پدرم را کتک می‌زد. چند روز قبل از حادثه به خانه پدرم رفتم و دیدم سجاد او را کتک زده است. دیگر نتوانستم تحمل کنم، با برادرم صحبت کردم و گفتم این بار سجاد را می‌کشم.  برادرم حرفم را باور نکرد. با سجاد تماس گرفتم و گفتم، زمینی در نزدیکی مزرعه بلال خریده‌ام بیا زمین را ببین. سجاد را به آنجا کشاندم و با کارد کشتمش.

بعد از گفته‌های متهم و تکمیل تحقیقات، کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۷ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

 

محاکمه عامل برادرکشی


در جلسه رسیدگی به این پرونده پدر متهم و مقتول اعلام کرد از فرزندش شکایتی ندارد. او گفت حاضر نیست قبول کند پسرش مجازات شود.

وقتی نوبت به سعید رسید، او گفت: از کاری که کردم پشیمان نیستم. برادرم شرور بود و همه اعضای خانواده را اذیت می‌کرد. او باعث مرگ برادر و مادرم شد و بعد هم مدام پدرم را کتک می‌زد و همه را اذیت می‌کرد. او اوباش بود. چاره‌ای برای ما نگذاشته بود و اگر او را نمی‌کشتم قربانی بعدی حتماً پدرم بود.

بعد از گفته‌های متهم و وکیل مدافع او، هیات قضات با توجه به اعلام گذشت کامل پدر مقتول بر اساس ماده ۶۱۲ برای صدور رأی وارد شور شدند.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.