2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
مهمترین دلایل جوش زدن هر قسمت از صورت

مهمترین دلایل جوش زدن هر قسمت از صورت

دلایل مهم جوش زدن هر قسمت از صورت را اینجا بخوانید

جامعه پویا -جوش زدن در هر قسمت از صورت علتی دارد که با شناختن نوع آن راحت تر رفع می شود.
 جوش صورت همیشه برای هر فرد یک صحنه ناخوشایند به جا می‌گذارد و از دسته مسائلی‌ است که برای بیشتر آدم‌ها آزار دهنده است. پزشکان معتقدند جوش زدن متعدد در هر ناحیه صورت مربوط به یک مشکل در یکی از اندام‌های بدن است. هرچند نمی‌توان این نسخه کلی را برای همه پیچید اما می‌توان بیشتر نقاط مشکل‌دار را شناخت و آن را درمان کرد.

جوش صورت


 بالای پیشانی


جوش زدن در ناحیه بالای پیشانی بیشتر مربوط به سیستم گوارش و مثانه است و نشان می‌دهد غذا به درستی در سیستم گوارش‌تان هضم نمی‌شود. برای رفع این مشکل باید خوردن آب و میوه بیشتر را در رژیم غذایی‌تان بگنجانید.

بیشتر بخوانید : انواع پوست و مزایا و معایب هر کدام


 دور چشم و بین ابروها


اگر از جوش‌های دور چشم و بین ابروهایتان کلافه شده‌اید تا مدتی غذاهای شیرین، چرب و روغنی را کنار بگذارید. پزشکان معتقدند جوش زدن در این ناحیه مربوط به کبد است.


 گوش‌ها


جوش زدن روی گوش جزو اتفاقات روی اعصاب است و بیشتر به کلیه‌ها ربط دارد. این روند منفی را می‌توانید با خوردن آب بیشتر و مصرف نکردن نمک و کافئین قطع کنید.


 بینی


جوش روی بینی نشان می‌دهد شما خسته‌اید. استرس دارید و کم می‌خوابید. پزشکان جوش بالای بینی را مربوط به پانکراس و جوش روی بینی را به قلب مرتبط می‌دانند. جوش روی بینی را با تنظیم فشار خون، ورزش در هوای تازه و مصرف کافی ویتامین D و B رفع کنید.


 گونه‌ها


جوش زدن روی گونه بالا و پایین به اندام‌های متفاوتی مربوط است. جوش روی گونه بالا می‌گوید: «بهتر است کمی به فکر سیستم تنفسی‌تان باشید. از هوای آلوده دوری و در هوای تمیز پیاده‌روی کنید.» جوش روی گونه پایین اما حرف دیگری دارد. این جوش‌ها می‌گویند: «بهتر است مراقب بهداشت لثه و دندان‌های خود باشید چون جوش در این ناحیه مربوط به عفونت‌های دهان و دندان است.»


 چانه


جوش‌های وسط چانه به عملکرد روده کوچک مربوط می‌شود و تغییر در رژیم ‌غذایی می‌تواند قدم مثبتی برای کاهش این نوع جوش‌ها باشد. جوش‌های دو طرف چانه علت دیگری دارند و بیشتر آن‌ها را مربوط به هورمون‌ها و دستگاه تناسلی فرد می‌دانند. برای کمتر شدن جوش در این منطقه باید استرس را از خودتان دور کنید. مصرف شکر را کم کنید و چای‌های گیاهی مانند چای نعناع و چای سبز را در برنامه‌تان قرار دهید.
نویسنده : اکرم انتصاری | روزنامه نگار

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.