2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
داستان فیلم سینمایی اورکا درباره کیست

داستان فیلم سینمایی اورکا درباره کیست

فیلم سینمایی اورکا با بازی ترانه علیدوستی داستان زندگی واقعی یک زن است جزئیات را اینجا بخوانید

جامعه پویا - فیلم سینمایی اورکا که با بازی درخشان ترانه علیدوستی از بهترین فیلم های سالهای اخیر است بر اساس گفته سازندگانش زندگی واقعی یک زن را روایت می کند. 
در ابتدای این تیزر اشاره شده که فیلم سینمایی «اورکا» بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. از این اشاره و توضیحاتی که در تیزر آمده، می‌توان گفت که این فیلم به ماجرای رکوردزنی الهام‌السادات اصغری بانوی شناگر ایرانی می‌پردازد که در اوایل دهه ۹۰ اتفاق افتاد.

 

 

در آن زمان خودداری وزارت ورزش و جوانان از ثبت رکورد این بانوی شناگر و اقدامات اعتراضی اصغری، حواشی زیادی به راه انداخت.

طهورا ابوالقاسمی یکی از تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی «اورکا»، بعدها فیلم مستندی به نام «شناگر» درباره الهام اصغری ساخت. در تصاویری که از رکوردزنی سوم او در سال ۹۸ منتشر شده، ابوالقاسمی همراه با مهتاب کرامتی تهیه‌کننده مستند «شناگر» و دیگر تهیه‌کننده فیلم «اورکا» دیده می‌شوند که به اصغری تبریک می‌گویند.

فیلم سینمایی اورکا

 

در تیزر این فیلم، بخشی از یک گزارش منتشرشده در یک روزنامه ورزشی که ماجرای رکوردزنی را زیر سوال برده، با همان تیتر دیده می‌شود. بر اساس تیزر، به نظر می‌رسد نام مرضیه اکبرآبادی معاون امور زنان وزارت ورزش و جوانان در این فیلم، به «نظرآبادی» تغییر کرده، اما کاراکتر الهام اصغری با همان نام و نام خانوادگی اصلی خودش در فیلم حضور دارد.

 

در فیلم سینمایی «اورکا» ترانه علیدوستی در نقش الهام اصغری جلوی دوربین رفته و مسعود کرامتی نقش پدر این کاراکتر را بازی می‌کند. مهتاب کرامتی، مهتاب نصیرپور، محمد رشنو، حسن زارعی، سپیده علایی، آرمیک قریبیان، فاطمه نیشابوری، حمیده حمیدی، کاظم ابراهیم‌زاده، شکوفه موسوی و مبین رستگار دیگر بازیگران این فیلم‌اند.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.