2024/04/18
۱۴۰۳ پنج شنبه ۳۰ فروردين
جزئیاتی از پرونده جنجالی همسر سابق مهناز افشار

جزئیاتی از پرونده جنجالی همسر سابق مهناز افشار

همسر سابق مهناز افشار که به 17 سال حبس محکوم شده بود تبرئه شد. جزئیات را اینجا ببینید

جامعه پویا -پرونده  شکایت سازمان تدارکات هلال احمر از یاسین رامین، همسر مهناز افشار که- در دادگاه بدوی به  ۱۷ سال زندان و رد مال ۲ میلیون یورویی محکوم شده بود- در دادگاه تجدید نظر با تبرئه رامین خاتمه یافت.

در سال ۹۳  سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر  از یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین (معاون مطبوعاتی دولت دهم) به اتهام اختلاس شکایت کرد. 

پس از آن با صدور کیفرخواست و برگزاری جلسات متعدد دادگاه،  قوه قضاییه از این پرونده تحت عنوان "اختلاف حساب مالی" یاد کرد.


در ۲۵ اردیبهشت ماه سال  ۹۸، رأی بدوی پرونده مبتنی بر حبس و رد مال توسط شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کیفری دو_ مجتمع رسیدگی به جرایم کارکنان دولت تهران_  صادر شد.


پس از آن با اعتراض به رای صادره و تجدیدنظر خواهی یاسین رامین، رای در دادگاه تجدید نظر باطل شد.

‎این پرونده در برخی رسانه‌ها و افکار عمومی تحت عنوان "اتهام واردات شیرخشک فاسد" مطرح شده است، در حالی که رییس سازمان تدارکات در مصاحبه‌ای رسماً موضوع شیرخشک های فاسد را تکذیب کرده بود. 

یاسین رامین در واکنش به رای صادره در دادگاه تجدید نظر گفت: بارها خواستار  برگزاری جلسات علنی دادگاه شده بودم. می‌خواستم برای همه کسانی که دچار سوءتفاهم شده بودند مشخص شود محتوای این پرونده ربطی به شیرخشک فاسد و اختلاس و حتی تخلف مالی ندارد.

یاسر رامین فرزند محمدعلی رامین از مدیران دولت احمدی نژاد است که بعد از جدایی از همسر اولش با مهناز افشار ازدواج کرد. این ازدواج با مخالفت شدید پدر یاسر رامین اتفاق افتاد اما به هر حال این دو با هم ازدواج کردند و بعد از چند سال به آلمان رفتند. بعد از شکایت یک نهاد امنیتی از مهناز افشار او و دخترش در آلمان ماندند اما یاسر رامین به ایران برگشت و مدتی بعد نیز مهناز افشار خبر از جدایی اش از یاسر رامین داد. 


پیش از این وکیل‌مدافع یاسین رامین درباره موضوع اصلی پرونده موکلش گفته بود: «موضوع این پرونده اختلاف حساب مالی بین شرکت موکلم و هلال احمر است و قرار بوده اسناد و مدارکی از آلمان ارسال شود که برخی از این مدارک از آلمان واصل شده، ولی ناقص است و قرار است نماینده هلال احمر به آلمان برود؛ یکسری مدارک هم کارشناس پرونده می‌خواهد که باید تکمیل شود و پرونده در حال بررسی و تکمیل است.»

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.