2020/10/28
۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ آبان
بیوگرافی کامل مرتضی شاه کرم بازیگر نقش مصطفی در سریال نجلا

بیوگرافی کامل مرتضی شاه کرم بازیگر نقش مصطفی در سریال نجلا

مرتضی شاه کرم بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما است که در سریال نجلا اولین حضور تلویزیونی خود را تجربه کرده است

جامعه پویا -مرتضی شاه کرم متولد سال 63 است هرچند او بازیگری را از تئاتر شروع کرد و برای سالهای طولانی نیز تئاتر بازی کرد اما حضورش در تلویزیون با درخشش بسیاری روبه رو بود. 


مرتضی شاه کرم در خرمشهر به دنیا آمده است. او در سال 73 با شرکت در کلاس های تئاتر در خرمشهر بازیگری را آموخت و در اولین حضورش در موفق به دریافت عنوان بهترین بازیگرمرد جشنواره ی امورمساجد استان خوزستان  انتخاب شد. 
مرتضی شاه کرم با بازی در فیلم به تهران خوش امدی وارد سینما شد او سپس با بازی در فیلم اینجا خانه من است در سال 97 درخشید. اولین حضور تلویزیونی مرتضی شاه کرم در سریال نجلا بود. 

مرتضی شاه کرم


او در این سریال نقش مصطفی را بازی می کند. مرتضی شاه کرمی سال 95 به تهران مهاجرت کرد و این مهاجرت ایده یک نمایش شد و مرتضی شاه کرمی این نمایشنامه را نوشت و با نام سانتی متر  روی صحنه برد. او در اینباره می گوید: من اصالتا بچه خرمشهر هستم و از حدود 3 سال پیش به تهران آمدم، یک واحد مسکونی حدود 45 متری متراژ کوچک منزل مسکونی من پس از مهاجرت بود که پس از مدتی ایده اصلی نگارش این نمایش نامه شد. طبیعی است که تطبیق دادن زندگی در چنین خانه‌ای کوچک با خانه بزرگ پدریم در خرمشهر بسیار برایم سخت بود.


چندی بعد به دعوت یکی از دوستان به منزل او رفتم، موقع خواب متوجه شدم که جای کافی برای همه نیست و ما مجبور شدیم برای خواب آنجا را ترک کنیم، موضوع وقتی جالب تر شد که متوجه شدم همسایه طبقه پایین من یک خانواده شش نفری هستند که در همین متراژ کوچک در حال گذران زندگی بودند. این دغدغه‌ها از حدود یکسال پیش در من شروع شد، اینکه ما چطور در چنین خانه‌هایی کوچک زندگی می‌کنیم.

 

 

مرتضی شاه کرم در سریال نجلا
مرتضی شاه کرم در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز جایزه گرفت و درخشید. یکی از علاقه مندی های مرتضی شاه کرم نمایشنامه نویسی و کارگردان تئاترهایی درباره زندگی شهدای خرمشهر است. 
مرتضی شاه کرم هنرمندی است با دغدغه های بزرگ اجتماعی او نسبت به وضعیت معیشت مردم خوزستان بسیار حساس است و دراینباره همیشه انتقاداتی را مطرح کرده است. مرتضی شاه کرم سعی کرده همیشه صدای مردمش باشد. 


مرتضی شاه کرم در سریال نجلا نقش جوانی حزب اللهی را بازی می کند که مورد سوء قصد قرار گرفته است. او در این سریال هم بازی حسام منظور است. خیرالله تقیان پور کارگردان این سریال است . مرتضی شاه کرم در چندین تئاتر با تقیان پور کار کرده و آشنایی انها قدیمی است. 
از وضعیت ازدواج مرتضی شاه کرم اطلاعاتی در دست نیست. او هرگز درباره خانواده اش نیز اطلاعاتی نداده است. مرتضی شاه کرم در دانشگاه کارگردانی خوانده است. 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
ناشناس 1399/07/30
مرتصی شاه کرمی بهترین بازیگر سریال نجلا
ناشناس 1399/07/30
شاه کرمی بهترین بازی گر در نجلا

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.