2024/04/16
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۸ فروردين
حرف‌های شنیدنی افشین آقایی بازیگر نقش ارسلان در سریال صفر21

حرف‌های شنیدنی افشین آقایی بازیگر نقش ارسلان در سریال صفر21

افشین آقایی بازیگر نقش ارسلان در سریال صفر 21 از احتمال ادامه این سریال و نقش ارسلان گفته است. اینجا را بخوانید

جامعه پویا -سریال طنز صفر 21 که اولین کار طنز مشترک جواد رضویان و سیامک انصاری است یک شخصیت جذاب دارد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ارسلان پسر ساده و فداکاری که نگاهش به دنیا با مردم دیگر فرق دارد. سادگی و نگاه رویایی او به دنیا موقعیت‌های طنز زیادی را ایجاد کرده است. افشین آقایی بازیگر نقش ارسلان به فارس  از نقش ارسلان و کار با جواد رضویان و سیامک انصاری می‌گوید. 


** چقدر از ویژگی های رفتاری او شبیه به شما است؟

-اینکه به خانم و آقای مسن و بزرگترها کمک و محبت می کند. حالا ممکن است در این میان خرابکاری هایی بوجود آید. در حقیقت آقای انصاری گفت تو در این سریال قرار است نقش پسر من را بازی کنی.

** شما هم همان لحظه نقش را قبول کردید؟

-بله. همان لحظه قبول کردم. همان نکته هایی که همیشه خودم به جوان های بازیگر می گفتم این بود که همه نقش ها را تجربه کنید و نگویید باید متن را بخوانم. یادم هست همان لحظه پیش خودم گفتم من صفر صفرم و کسی نیستم که بگویم باید متن را بخوانم.

 ** با توجه به اینکه نقش ارسلان ویژگی های خاصی دارد و آدمی عجیب و غریب است که رفتارهای غیر معمولی انجام می دهد، طوری است که گاهی مخاطب از دست او عصبانی می شود و گاهی نیز با کارهایش می خندد. کدام یک از ویژگی های رفتاری او برای شما جذابیت داشت؟

-این نقش هر چه که باشد لااقلش این است که برای خود من بوده است یعنی با خودم مقایسه می شود و با دیگران قیاس نمی شود. ارسلان هم شخصیتی دارد که دوست دارد به همه کمک کند اما خب آدمی است که اهل شوخی و خنده و مسخره بازی نیست. او جوانی به اصطلاح با وجود است که در قسمت های بعدی شاهد حضور پررنگ ترش خواهید دید.

 

بازیگر نقش ارسلان در صفر 21

** چقدر از خود واقعی تان را برای پرورش دادن این نقش خرج کردید؟

-آنجایی که به دنبال خانواده اش است و به هر قیمتی می خواهد کمکشان کند شبیه به خودم بود.

** این شیرین بازی هایش چطور؟ رفتارهای به دور از منطقی که انجام می دهد؟

-بخش زیادی از این رفتارهایش اصلا در شخصیت من وجود ندارد.

** این رفتارهای ارسلان که خیلی این روزها مورد بحث قرار گرفته است در متن وجود داشت؟

-یک بخش هایی از این ها در متن بود و بخش هایی را هم خودم پیشنهاد دادم.

** چقدر از نویسنده و کارگردان برای بازی کردن در این نقش کمک گرفتید؟

-به هر حال راهنمایی و مشورت هایی کردند اما با همه وجودم سعی کردم خودم هم بخش هایی را به نقش اضافه کنم که برای مخاطب هم جذابیت بیشتری داشته باشد.

** همچنان این خراب کاری هایش تا پایان سریال ادامه دارد؟

-شاید بهتر باشد بگویم قصه ارسلان در ادامه بُعد دیگری پیدا می کند.

 

** قصه این سریال داستان دو با جناقی که از کودکی با هم دوست و همراه بودند و الان نیز همکار هستند و در زندگی هایشان نیز اشتراک هایی دیده می شود. این داستان چقدر برای شما جذابیت داشت؟

-با شرایطی که تلویزیون دارد خیلی سخت می شود کار کرد و به عبارتی باید دست به عصاتر راه بروی. البته این موضوع در همه کشورها و جوامع وجود دارد و خط قرمزها و حساسیت ها در همه جای جهان دیده می شود. اما صفر بیست و یک به نسبت سریال های دیگر برای خودش سر و شکلی دارد و متفاوت است.

** یعنی می گویید قصه جدیدی دارد؟

-نه شاید قصه خیلی جدید نباشد اما فضایی که دارد نه شبیه به پایتخت است نه زن بابا و ... بخشی هم به خاطر جای دوربین است و در این سریال خیلی کم دوربین روی دست بوده است و بیشتر روی پایه است.

** سریال «صفر بیست و یک» قرار است در همین ۲۵ قسمت تمام شود یا اینکه قرار است در فصل های بعدی هم ادامه داشته باشد؟

-آقای فرجی در گفت و گوهایشان گفته اند که قرار است ادامه داشته باشد حالا دقیق ترش را نمی دانم.

** تصویربرداری این سریال دقیقا همزمان با شیوع کرونا بود. چطور با این جریان کنار آمدید؟

-شرایط سختی بود اما خب بچه های گروه همگی پروتکل ها را رعایت می کردند که خدای نکرده فردی به این بیماری مبتلا نشود.

 

افشین آقایی و مهران مدیری

** بازخوردها تا الان چطور بوده؟

-من که صفحه شخصی در فضای مجازی ندارم اما از دور و اطراف شنیدم برخی ها دوست دارند و بعضی ها هم نه. اما من معتقدم یک آدمی آمده و یک سریالی ساخته است،‌ چرا با آقای مدیری قیاسشان می کنید؟ این دو آدم های مستقلی هستند و این مقایسه کردن اصلا درست نیست. من دستیار همه این افراد بودم و هم با مدیری و هم با رضویان کار کردم ولی چرا باید این اتفاق بیفتد که مدام از قسمت اول سریال صفر بیست و یک مدام با کارهای مدیری قیاسمان می کنند؟ شنیدن این نقدها و قضاوت های زود بهنگام آدم را ناراحت می کند و خستگی را به تنش می گذارد. یا نقدهایی که به بازی سروش جمشیدی وارد کردند با اینکه او در این سریال نقش متفاوتی را به تصویر کشیده است و با نقش هایی که تا به حال بازی کرده فرق دارد.

من می گویم خب اینها بازیگر و کارگردان هستند و اگر کار نکنند که این سریال ها ساخته نمی شود! پس بیاییم به جای نقدهای زود هنگام از این عزیزان حمایت کنیم. یا حتی در مورد خودم حرف هایی شنیدم که شاخ درآوردم و گفتند پول داده تا این نقش را بازی کرده است! به چه زبانی بگویم که من سالها است کار بازی و دستیاری کردم و آسیب جسمی هم دیدم اما خب مردم با این نقش مرا دیده اند و این دلیل خوبی نیست برای اینکه اینطور قضاوت کنند و دلمان را بشکنند.

** بعد از حضور در این سریال باز هم به دستیاری برمی گردید یا اینکه بازیگری برایتان جدی تر می شود؟

-در این سالها به اندازه خودم تلاش کردم و نه بیشتر و بعد از این هم با همین توان جلو می روم و فرقی ندارد بازی باشد یا دستیاری. مدتی است که مشغول نگارش فیلم سینمایی هستم و تجربه همکاری که با نزدیک به ۲۰ کارگردان داشتم امیدوارم بتوانم این فیلم را بسازم. حتی یادم است آقای حسن پور که در ۱۱ سالگی برایشان بازی کردم همیشه به من می گوید که فیلم خودت را بساز و من نیز همیشه از استادهایم درس می گیرم.

** آنطور که در کارنامه کاری شما آمده است گویا در این سالها دستیار کارگردان بودید.

- کودک که بودم بازیگری می کردم و در ۱۱ سالگی سریال «دوستان خوب» آقای فریدون حسن پور را بازی کردم و بعد از آن در سریال پسران عاقل. اما از آنجایی که خیلی خجالتی بوده و هستم در ادامه راهم دیگر کمتر به سمت بازیگری رفتم.

 ** چطور خجالتی بودید که بازی می کردید؟

-خب جلوی دوربین می توانستم. شاید باور نکنید اما صفحه شخصی هم ندارم. شرمی که داشتم باعث شد این را بروز ندهم که تا به حال 5 سریال و فیلم  بازی کردم. از همان سالها یکی از هم دوره ای هایم امیر نوری بود و با هم در چند کار بازی کردیم و از گروهی که داشتیم هر کدام یک شغل را برای خودشان انتخاب کردند و من هم نوشتن را دوست داشتم و کمی بعدتر در سریال مزرعه آفتابگردان بازی کردم.

 اما متاسفانه طوری شده که همه فکر می کنند من فقط دستیار کارگردان بودم و هیچ تجربه بازیگری نداشتم اما اینطور نیست. بزرگتر که شدم در دانشگاه رشته ادبیات نمایشی خواندم و به خاطر علاقه ام به کارگردانی، از سال ۸۰ دستیاری را ادامه دادم.

** در گذشته تجربه همکاری با جواد رضویان و انصاری را داشتید؟

-در سال ۸۴ در سریال ارث بابام و فیلم زهرمار دستیار آقای رضویان بودم.


 

 

دیدگاه‌ها
ناشناس 1400/12/11
آقای آقایی در سریال صفر ۲۱ خیلی عالی و تاثیر گذار بازی کردند❤و همین‌طور در سریال تعطیلات تابستان❤ امید وارم که فصل دوم سریال صفر ۲۱ درست بشود به بازیگری آقای رضویان و انصاری و آقایی و جمشیدی و رستمی و خانم عابدی و میر علمی و کیانی درست شود سپاس فراوان از بازیگران کمدی❤❤❤

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.