2024/07/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۴ تير
سه قتل و درگیری مسلحانه به خاطر خیانت دخترجوان به پسر عاشق

سه قتل و درگیری مسلحانه به خاطر خیانت دخترجوان به پسر عاشق

پسر عاشق بعد از خیانت دختر مورد علاقه اش برای انتقام سه نفر را کشت و تیراندازی کرد

جامعه پویا -با دستگیری متهم فراری جنایت مسلحانه سال 96 در منطقه قاسم آباد، رمزگشایی از قتل های گانگستری مشهد درحالی آغاز شد که سه قتل و درگیری های مسلحانه فقط به خاطر آشنایی خیابانی با یک زن رخ داده است.


به گزارش خراسان، پرونده معروف به «قتل های گانگستری» از تابستان سال 96 زمانی به جنایت های هولناک مسلحانه کشید که ردپای زنی به نام «الف» در دوستی ها و آشنایی های خیابانی بین چند جوان به میان آمد. طبق اعترافات و ادعاهای برخی متهمان پرونده قتل های گانگستری، این زن از مدتی قبل با جوانی آشنا شده بود و با یکدیگر ارتباط داشتند اما وقتی پسرجوان در یکی از پرونده های قضایی دستگیر و روانه زندان شد، دوست او پیغامی به زندان فرستاد که «الف» زنی شایسته برای ازدواج و حتی ارتباط نیست! زیرا بعد از انتقال تو به زندان به سراغ من آمده است و با من ارتباط دارد!


این گونه بود که دستور گرفتن یک «زهر چشم حسابی» از «ش» از سوی جوان زندانی صادر شد تا او دیگر ارتباطی با دوست دختر وی نداشته باشد! 
ادامه این ماجرا به یک تیراندازی مسلحانه در بولوار آزادی مشهد انجامید ،جایی که «الف» با «ش» قرار داشت تا به یکی از شهرهای شمالی کشور بروند. این تیراندازی هولناک که از آن سوی خیابان و از داخل خودروی در حال حرکت شروع شد، به قتل منجر نشد ولی کینه عمیقی بین مدعیان ارتباط عاشقانه با زن جوان به وجود آورد. از سوی دیگر یکی از بستگان نزدیک فرد زندانی که در تعقیب «ش» بود همچنان  به اتفاق دیگر همدستانش به جست وجو برای یافتن وی ادامه می داد تا «زهر چشم ترسناک» را عملی کند.

 

مدتی به همین ترتیب سپری شد تا این که هشتم مرداد سال 96 جنایت هولناکی در مشهد رقم خورد. آن شب «احسان» که به همراه دوستانش سوار پراید در تعقیب «ش» بود، ناگهان او و برادر وی  را سوار بر خودرویی دید که با یکی دیگر از دوستان شان در بولوار امامیه منطقه قاسم آباد تردد می کردند. زمانی که برادر «ش» (راننده) پراید را در حاشیه خیابان متوقف کرد در یک لحظه احسان و همدستانش نیز در همان نزدیکی متوقف شدند. چند ثانیه بیشتر طول نکشید که شلیک گلوله های ساچمه ای از سلاح وینچستر، آرامش منطقه را به هم ریخت و ترس و وحشتی را در دل های عابران و رهگذران به وجود آورد. جوانی که وینچستر را در دست می فشرد به سوی راننده 34 ساله (برادر «ش») شلیک کرد و تعداد زیادی گلوله  ساچمه ای را بر سرو صورت و قفسه سینه وی نشاند.

 


در حالی که تعداد زیادی از گلوله ها نیز بدنه پراید را آبکش کرده بودند «ش» به همراه سرنشین دیگر پراید از خودرو پیاده شدند و سراسیمه به داخل کوچه ای در همان اطراف گریختند اما لحظاتی بعد وقتی «ش» و دوستش دوباره به صحنه حادثه بازگشتند ، مهاجمان مسلح پا به فرار گذاشته بودند و خودروهای پلیس آژیرکشان در مسیر بولوار امامیه قرار داشتند.


با فرار سه مهاجم مسلح، پیکر غرق در خون راننده پراید نیز به مرکز درمانی انتقال یافت اما  بر اثر شدت عوارض ناشی از اصابت گلوله ها جان سپرد و بدین ترتیب با حضور قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد) در محل حادثه، تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز شد. بررسی های مقدماتی بیانگر آن بود که جنایت مسلحانه در ادامه ماجرای تیراندازی بولوار آزادی مشهد رخ داده است بنابراین قاضی باتجربه ویژه قتل عمد مشهد دستورات محرمانه ای را برای دستگیری متهمان فراری و به ویژه «احسان» (متهم اصلی) صادر کرد.

 

ادامه این تحقیقات نشان داد که رد پای «الف» (زن جوان) در این پرونده وجود دارد به همین دلیل این زن نیز دستگیر شد و به ارتباط و آشنایی خود با برخی از متهمان این پرونده جنایی اقرار کرد. «ش» (برادر مقتول) نیز در بازجویی ها به مقام قضایی گفت: حدود سه روز قبل از وقوع جنایت ،من با زنی به نام «الف» قرار گذاشته بودم تا به پیشنهاد او به یکی از شهرهای شمال کشور برویم اما زمانی که به محل قرار رسیدم ناگهان مهاجمان مسلح از داخل خودرو به سمت من شلیک کردند. به دنبال اعترافات و اظهارات شاهدان و متهمان دستگیر شده، این پرونده جنایی در حالی وارد مرحله جدیدی شد که تحقیقات کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در تاریکخانه ماجرای مذکور به سرنخ های مهمی رسیده بود. با شناسایی متهمان فراری و به ویژه «احسان» عملیات پلیس به شهرهای دیگر کشور کشید زیرا احتمال می رفت متهمان در آن شهرها مخفی شده باشند. در حالی که حدود یک سال از این جنایت وحشتناک می گذشت ناگهان بیست و دوم اردیبهشت سال97، دو قتل مسلحانه دیگر به شیوه گانگستری در میدان تلویزیون مشهد رخ داد که بررسی های مقدماتی حکایت از ارتباط آن با جنایت مسلحانه در منطقه قاسم آباد مشهد داشت. تحقیقات درباره مرگ تلخ دو جوان که داخل خودروی پژو به قتل رسیده بودند، نشان می داد که فردی با اسلحه کلاشینکف و از فاصله  نزدیک به راننده و سرنشین خودرویی شلیک کرده است که نامی از آن ها در پرونده جنایت گانگستری قاسم آباد نیز به میان آمده بود. گزارش خراسان حاکی است، با دستگیری عاملان جنایت مسلحانه معروف به قتل های گانگستری مشخص شد که جوانی به نام «مهدی» معروف به «سیاه» به سوی سرنشینان پژو شلیک کرده است.

 

ادامه تحقیقات نشان داد این جوان 32 ساله از سوی «ش» (برادر مقتول پرونده قاسم آباد) اجیر شده است. با اعترافات متهمان، پرونده جنایت گانگستری در حالی روند قضایی و قانونی خود را طی کرد که هنوز عامل اصلی جنایت منطقه قاسم آباد فراری بود به همین دلیل و با صدور دستورات ویژه ای از سوی «قاضی میرزایی» تحقیقات کارآگاهان به شیوه غیرمحسوس ادامه یافت. در همین اثنا بود که گروه تخصصی ورزیده ای از کارآگاهان اداره جنایی با نظارت و هدایت مستقیم سردار محمدکاظم تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) وارد عمل شدند و با به کارگیری تجهیزات نوین فنی در حالی به رصدهای اطلاعاتی پرداختند که گروهی از کارشناسان تخصصی اداره اطلاعات جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز به یاری گروه عملیاتی آمدند. با توجه به این که پرونده های جنایی با دقت ویژه ای زیر ذره بین اطلاعاتی قرار می گیرند با تدابیر رئیس پلیس خراسان رضوی، گروه عملیاتی در چند شاخه محسوس و غیرمحسوس به فعالیت های گسترده خود ادامه دادند تا این که محل تردد «احسان» در منطقه آرامگاه فردوسی مشهد زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفت و این جوان 30 ساله پنجشنبه گذشته  در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در محاصره کارآگاهان قرار گرفت و در حالی به دام افتاد که از وی یک قبضه سلاح وینچستر و قمه نیز کشف شد. با انتقال متهم به پلیس آگاهی تحقیقات از وی ادامه یافت و بدین ترتیب رمزگشایی از پرونده قتل های گانگستری آغاز شد.


شایان ذکر است، بررسی های ویژه در پرونده معروف به «قتل های گانگستری» زیر نظر سرهنگ علی بهرامزاده (رئیس اداره جنایی آگاهی) و با راهنمایی های قضایی همچنان ادامه دارد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.