2024/04/15
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۷ فروردين
مقاومت زن فقیر باردار در برابر رابطه نامشروع منجر به قتل شد

مقاومت زن فقیر باردار در برابر رابطه نامشروع منجر به قتل شد

زنی که در برابر درخواست رابطه نامشروع مقاومت کرد از سوی مرد جوان به قتل رسید.

جامعه پویا - مرد هوسران به قتل فجیع زن بارداری اعتراف کرد که در برابر خواسته نامشروعش مقاومت کرده بود!
روزهای آغازین آبان در تقویم پاییز امسال ورق می‌خورد که خبر وقوع جنایتی هولناک در اطراف تفرجگاه روستای زُشک نیروهای انتظامی را به محل کشف جسد کشاند.
بررسی های اولیه حکایت از آن داشت که زن بارداری حدود 30 ساله در حالی با وارد آمدن ضربات جسم سخت به ناحیه سر کشته شده است که جمجمه اش متلاشی شده بود. ماموران با مشاهده این صحنه وحشتناک، بلافاصله مراتب را به قاضی محمدزاده (دادستان عمومی و انقلاب طرقبه شاندیز) اطلاع دادند و سپس به حفظ صحنه جنایت پرداختند.


با توجه به اهمیت ماجرا طولی نکشید که با دستور ویژه دادستان، بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب به همراه گروهی از کارآگاهان ورزیده پلیس آگاهی عازم باغ‌های اطراف منطقه زشک شد و بدین ترتیب تحقیقات میدانی گسترده ای درباره این پرونده جنایی کلید خورد. تحقیقات مقدماتی قاضی گلمکانی در صحنه جنایت بیانگر آن بود که فرد یا افرادی زن جوان را به ارتفاعات و باغ های اطراف تفرجگاه کشانده و او را به قتل رسانده اند. این درحالی بود که آثار کبودی زیر گلوی پیکر زن جوان نشان می داد عامل یا عاملان جنایت ابتدا قصد داشته اند او را خفه کنند. در ادامه بررسی های قضایی، برگه سونوگرافی از جیب مقتول کشف شد که مشخصات «الهام- م» روی آن نمایان بود اما کنکاش های دقیق پلیسی نشان داد که هویت درج شده روی برگه سونوگرافی واقعی نیست! اما ساعتی بعد کارآگاهان با استفاده از بانک های اطلاعاتی پلیس موفق شدند هویت اصلی مقتول را به دست آورند که «م – ع» نام داشت.


 پس از انجام تحقیقات مقدماتی در صحنه جنایت و انتقال جسد به پزشکی قانونی، مشخص شد که زن جوان جنین هفت ماهه ای را باردار بوده است.
بنابراین با توجه به حساسیت ماجرا، گروه زبده ای از کارآگاهان پلیس آگاهی با هدایت و نظارت مستقیم سرهنگ بهنام اویسی (فرمانده انتظامی طرقبه  شاندیز) مامور رسیدگی به این پرونده جنایی شدند و به تجزیه و تحلیل اطلاعاتی پرداختند. کارآگاهان پس از بررسی سوابق مقتول به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد زن جوان سال گذشته و در پی بروز اختلافات خانوادگی از چناران به مشهد آمده تا به صورت ناشناس به زندگی خود ادامه دهد و به همین منظور سابقه ای در پلیس آگاهی چناران دارد.


براساس این اسناد و مدارک بلافاصله خانواده مقتول شناسایی شدند و بدین ترتیب پرونده این جنایت وحشتناک در حالی وارد مرحله جدیدی از تحقیقات شد که بررسی ها نشان می داد او در مشهد جا و مکانی برای زندگی نداشته و به قول معروف «آواره» بوده  که همین موضوع پیچیدگی روند رسیدگی به پرونده را دوچندان می کرد.

 


این گونه بود که شیوه تحقیقات پلیس تغییر کرد و کارآگاهان در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی به فرماندهی سرگرد جواد زنگنه (رئیس پلیس آگاهی طرقبه شاندیز) دامنه بررسی ها و رصدهای تحقیقاتی را به موضوعات اخلاقی و اجتماعی گسترش دادند چرا که زن جوان برای امرار معاش و سرپناه شبانه در مشهد دچار مشکل بود. به همین دلیل شاخه ای از بررسی های کارآگاهان به هسته مرکزی مشهد رسید جایی که به دلیل وجود مسافرخانه های متعدد، احتمال ردیابی وی در آن محلات وجود داشت. از سوی دیگر گروهی از کارآگاهان ماموریت یافتند تا با هماهنگی‌های قضایی به بازبینی دوربین های ترافیکی در هسته مرکزی مشهد بپردازند و گروه دیگری هم رصدهای اطلاعاتی درباره گوشی تلفن همراه مقتول را ادامه دهند که بعد از وقوع جنایت گم شده بود.
عملیات های تخصصی و شبانه روزی کارآگاهان با راهنمایی های سرهنگ اویسی همچنان ادامه داشت تا این که سرنخ هایی از حضور زن جوان در مسافرخانه های محلی به دست آمد که نشان می داد او برخی از شب ها را در مسافرخانه ها به سر می برد. ورود کارآگاهان به ماجراهای تکان دهنده زیر پوست شهر   حکایت از آن داشت که زن جوان با نگهبانان، کارکنان و متصدیان برخی مسافرخانه های هسته مرکزی شهر ارتباط دارد و از آنان برای استراحت  یا سرپناه شبانه کمک می خواهد. در همین حال تحقیقات کامل کارآگاهان با ردیابی گوشی تلفن همراه  مقتول به مردی حدود 40 ساله رسید که به صورت پاره وقت متصدی یکی از مسافرخانه های مشهد بود.
 بنابراین کارآگاهان با دستورات ویژه قضایی وارد عمل شدند و با همکاری پیگیرانه کارشناسان اداره اطلاعات جنایی پلیس خراسان رضوی  به مخفیگاه مرد 40 ساله رسیدند که «مهدی- ص» نام دارد.  کارآگاهان سپس در یک عملیات هماهنگ و ضربتی در حالی این متهم را در مشهد به دام انداختند که وی در تصاویر دوربین های مداربسته در کنار زن جوان (مقتول) دیده می شد.

 


این مرد 40 ساله که  در میان بهت و ناباوری به حلقه های گره خورده قانون بر دستانش خیره شده بود به مقر انتظامی انتقال یافت و مورد بازجویی های فنی و تخصصی قرار گرفت . او که ابتدا سعی داشت چنین وانمود کند که با زن جوان هیچ ارتباطی ندارد و او را نمی شناسد وقتی اسناد و مدارک انکارناپذیر را دید، آه سردی کشید و راز این جنایت وحشتناک را فاش کرد . او به افسر پرونده گفت: دو سال قبل از همسرم جدا شدم و چون جا و مکانی نداشتم به صورت پاره وقت و شبانه در مسافرخانه کار می کردم تا این که یک شب «م - ع» به مسافرخانه آمد و از من جایی خواست تا شب را به صبح برساند.او سپس قصه تلخ زندگی اش را برایم بازگو کرد که پولی برای مخارج زندگی ندارد و با سختی روزگارش را می گذراند . به همین دلیل رابطه احساسی بین ما شکل گرفت تا این که من او را به باغی در اطراف روستای «زشک» بردم.
آن جا وقتی هوس بر من غلبه کرد از او خواستم تا ارتباط نامشروع برقرار کنیم ولی آن زن به شدت مخالفت و به بهانه بارداری در برابر خواسته ام مقاومت کرد .  من هم که در آن شرایط  هوس آلود قرار گرفته بودم به اصرارهایم ادامه دادم تا این که بالاخره به من فحاشی کرد.  در این هنگام دیگر نتوانستم خودم را کنترل کنم و از شدت عصبانیت روسری اش را دور گلویش پیچیدم تا سروصدا نکند چرا که می ترسیدم رهگذران  یا افراد دیگری متوجه ماجرا شوند ولی بعد از چند دقیقه فهمیدم که او هنوز جان دارد و نفس می کشد از ترس این که ماجرا لو برود و من شناسایی شوم سنگی را برداشتم و با آن به قدری به سر و گیجگاهش زدم که مغزش بیرون ریخت.  بعد هم مدارک و گوشی تلفن او را برداشتم و با اتوبوس به مشهد بازگشتم اما اکنون از کرده خودم پشیمانم و...

 


گزارش خراسان حاکی است؛ در پی اعترافات صریح متهم، این پرونده جنایی بعد از حدود 20 روز تلاش شبانه روزی کارآگاهان و دستورات ویژه قضایی به نتیجه رسید و مرد 40 ساله برای ادامه تحقیقات و طی مراحل قانونی با صدور دستور بازداشت موقت از سوی قاضی گلمکانی روانه زندان شد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.