2024/04/20
۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت
فرار از خانه در پی عشق پنهانی دو دختر

فرار از خانه در پی عشق پنهانی دو دختر

دو دختر برای رسیدن به عشقشان از خانه فرار کردند. جزئیات را اینجا بخوانید

جامعه پویا - راز ناپدیدشدن دو دختر 13 و 24‌ساله در جریان تحقیقات تخصصی پلیس فاش و مشخص شد آنها در پی عشق پنهانی از خانه گریخته بودند. در اولین پرونده دختر و پسر نوجوانی که به‌ علت اختلاف خانوادگی از منازل‌شان فرار کردند و تصمیم داشتند در شمال کشور زندگی کنند، دستگیر شدند.

 

به‌ دنبال شکایت مرد جوانی درباره ناپدیدشدن دختر ۱۳ساله‌اش، تحقیقات از سوی کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد. پدر شیما در تحقیقات صورت‌گرفته گفت: ساعت دو بعدازظهر دهم آذر دخترم از خانه خارج شد و دیگر خبری از او ندارم. با شکایت مرد جوان بررسی‌ها برای یافتن شیما از سوی کارآگاهان پلیس ادامه یافت و آنها به استعلام از بیمارستان‌ها، بهزیستی و کلانتری‌ها پرداختند، اما هیچ ردی از دختر ۱۳ساله به‌ دست نیامد. مأموران در ادامه به تحقیقات محلی اطراف محل زندگی شیما پرداختند و با بررسی اطلاعات به‌دست‌آمده از محل تردد این دختر فهمیدند در زمان خروج او از منزل پسری کم‌سن‌و‌سال در جلوی منزل منتظر او بوده و آن دو پس از ملاقات همدیگر سریع از محل متواری شده‌اند. با مشخص‌شدن این موضوع، هویت پسر نوجوان به‌ دست آمد.

 

بررسی‌ها نشان می‌داد شیما چند ماه قبل در فضای مجازی با این پسر به نام بهنود آشنا شده است. کارآگاهان بعد از شناسایی هویت بهنود راهی خانه او شدند اما خانواده‌اش گفتند بهنود به ‌خاطر اختلافات خانوادگی آنها را ترک کرده و راهی سفر شده است. کارآگاهان بلافاصله با هماهنگی با پایانه مسافربری غرب اتوبوسی را که بهنود و شیما سوار آن بودند، شناسایی کردند. به‌این‌ترتیب در یک عملیات پلیسی هر دو متهم دستگیر شدند. بهنود گفت: من و شیما با خانواده‌مان اختلاف داشتیم و تصمیم به فرار گرفتیم. می‌خواستیم به شهرهای شمالی برویم و زندگی جدیدی را آغاز کنیم.

 

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با اعتراف پسر جوان، تحقیقات در این خصوص ادامه دارد. در دومین پرونده با تلاش کارآگاهان راز ازدواج پنهانی دختر جوانی که از مشهد به تهران مهاجرت کرده بود، فاش شد. چند روز قبل پرونده‌ای با نیابت قضائی از مرجع قضائی مشهد به اداره چهارم پلیس آگاهی تهران ارجاع داده شد. با ارسال این پرونده کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های صورت‌گرفته مشخص شد دختر ۲۴ساله‌ای به نام فرناز از خانه‌اش در مشهد خارج شده و برنگشته است. با توجه به تحقیقات صورت‌گرفته از سوی پلیس مشهد، رد دختر جوان در تهران شناسایی شده و به‌همین‌دلیل پرونده برای ادامه رسیدگی و یافتن سرنخی از فرناز به تهران ارجاع داده شده بود.

 

کارآگاهان در تحقیقات خود فهمیدند دختر مفقودشده قبل از خروج از منزل تماس‌های زیادی با شخصی ناشناس در تهران داشته است. پس از شناسایی و ردیابی این پسر، در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه متهم به نام شایان دستگیر شد. شایان وقتی تحت بازجویی قرار گرفت، گفت: با فرناز سه ماه قبل آشنا شدم و در این مدت به‌ صورت تلفنی با هم در ارتباط بودیم. بعد از مدتی درخواست ازدواج با فرناز را مطرح کردم اما چون او قبلا از همسرش جدا شده بود، خانواده فرناز با این ازدواج موافقت نمی‌کردند. بررسی‌ها مشخص کرد پاسخ منفی خانواده فرناز باعث شد آنها به فکر ازدواج پنهانی بیفتند و به این‌ ترتیب شایان با فرناز عقد کرد و در تهران زندگی جدیدی را آغاز کردند. با اعتراف متهم جوان، فرناز شناسایی شده و دختر جوان و متهم در اختیار تیم پلیسی آگاهی مشهد قرار گرفتند.

 

سردار حسن رحیمی، رئیس پلیس تهران، چهارشنبه هفته گذشته درباره نحوه رسیدگی به پرونده‌های مربوط به دختران فراری گفته بود: نه درباره موارد فرار بلکه در مجموع درباره موارد مفقودی از حدود سه ماه گذشته اقدامی را در پلیس تهران آغاز کردیم که افراد مفقودشده که گزارش مفقودی‌شان اعلام شود بلافاصله به پلیس آگاهی معرفی می‌شوند. در پی این اقدام موارد بسیاری از مفقودشدگان شناسایی شدند؛ چراکه از همان لحظه‌ای که خبر مفقودی اعلام می‌شود، اقدامات برای شناسایی و یافتن این فرد نیز آغاز خواهد شد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.