2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
ناگفته های کتایون ریاحی از سریال یوسف پیامبر

ناگفته های کتایون ریاحی از سریال یوسف پیامبر

کتایون ریاحی بازیگر نقش زلیخا در سریال یوسف پیامبر ناگفته هایی را از این سریال فاش کرد اینجا را بخوانید

جامعه پویا -کتایون ریاحی که پس از بازی در سریال ماندگار «یوسف پیامبر(ع)» ـ از ساخته های زنده یاد فرج الله سلحشور ـ سال هاست که بنا به تمایل شخصی، از فضای تصویر دور بوده، می گوید که از شخصیت «زلیخا» بسیار آموخته است. ریاحی خوشحال است، زلیخایی که او در دهه ۸۰ بازی کرده را امروز بسیاری از مردم جهان می شناسند و تاکید می کند که اگر شرایط درست و فیلمنامه خوبی به او پیشنهاد شود باز هم کار خواهد کرد و البته در ادامه ی این جمله، با صدایی آرام اضافه می کند، اما متاسفانه شرایط، روز به روز سخت تر می شود.

به گزارش ایسنا، کتایون ریاحی در عین اینکه از شناخته شدن شخصیت زلیخا توسط چهار میلیارد از مردم جهان (بر اساس آنچه به وی اعلام شده)، خوشحال است اما تاکید می کند که هیچ شور و شفعی نمی تواند جایگزینی باشد برای اینکه مردمش هنوز او را به یاد می آوردند و از این شخصیت، به عنوان نقشی ماندگار در سینما و تلویزیون ایران یاد می کنند.

 

سریال یوسف پیامبر

این بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون که با برنامه «پرانتز باز» رادیو نمایش گفت وگو می کرد، در ادامه صحبت هایش درباره تجربه ایفای نقش در سریال «یوسف پیامبر (ع)»، خاطرنشان کرد: من با زلیخا تجربه زیادی را کسب کردم. از او بسیار آموختم و در چهار سالی که سریال ساخته می شد، در محیط امنی که قرار داشتم، دوران خاصی را تجربه کردم.

کتایون ریاحی یادآور شد: درباره شخصیت زلیخا پژوهش هایی را داشتم و به خدا بیامرز آقای فرج الله سلحشور هم پیشنهاد می کردم اما از آنجا که ایشان سالها برای نگارش فیلمنامه پژوهش داشتند، ترجیح می دادند که کار، تغییر  چندانی نداشته باشد.

او درباره اینکه پس از سریال «یوسف پیامبر (ع)» بازی نکرده است، در پاسخ به پرسشی درباره فعالیت های اجتماعی اش در حوزه کمک به کودکان ناشنوا، خاطرنشان کرد: درست می فرمایید؛ مهمترین و آخرین کار من «یوسف پیامبر(ع)» بود و من فعالیت هنری تصوری نداشتم اما در حوزه اجتماعی به بنیادی که مخصوص کودکان ناشنوای مادرزاد است جهت کاشت حلزون کمک می کنم.

 

 

این هنرمند درباره دشواری های پیش روی این بنیاد خیریه افزود: در این بخش روز به روز کار ما سخت تر می شود. در هفت سال گذشته که با بهزیسیتی در ارتباط بودیم، مجوز بنیاد را تمدید نکردند؛ البته به ما مدام کودک معرفی می کنند اما امسال ۱۲۵ میلیون تومان بابت این هفت سال که مجوز تمدید نشده، برایمان مالیات آمده است و جواب درستی هم به ما نمی دهند. من بعد از این اتفاق در شوک هستم. البته با همه مشکلات، هیچ چیزی مانع نشده است که حتی یک کودک کاشتش به تعویق بیفتد.

 

 

کتایون ریاحی بار دیگر به نقشش در سریال «یوسف پیامبر (ع)» بازگشت و چنین ادامه داد: یکی از نکاتی که از زلیخا آموختم، ایمان، امید و انتظار است و اینکه هر لحظه برای هر چیزی آماده باشم. انقدر بالا و پایین زلیخا را در زندگی خودم و در نقش امتحان کردم که می دانم باید هر لحظه هر اتفاقی را باید انتظار کشید. امیدوارم مردم هم این امید و انتظار را در زندگی شخصی داشته باشند.

او با تایید اظهارات اخیرش در برخی رسانه ها مبنی بر تمایل دوباره به کار در پروژه های تصویری، در عین حال به دشواری ها پیش آمده ناشی از ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: بله، من اعلام کردم که اگر شرایط درستی و فیلمنامه خوبی باشد کار خواهم کرد اما شرایط روز به روز سخت تر می شود. از طرفی کم سانسور نداشتیم که حالا جایی به نام ساترا هم پدید آمده که جلوی کارها را در شبکه نمایش خانگی بگیرد. این در حالی است که دنیا، دنیای تکنولوژی است و مردم خردمندتر از آن هستند که متوجه سانسورها و پیچش ها نشوند و خودشان آنچه را می خواهند دنبال خواهند کرد.

ریاحی در پایان اظهار کرد: امیدوارم شرایط زندگی در ایران و جهان آنقدر عالی باشد که ما فقط دغدغه آن را داشته باشیم که فیلممان را بازی کنیم.

 

 


به گزارش ایسنا، نگارش فیلم‌نامهٔ سریال یوسف پیامبر(ع) بر عهدهٔ فرج الله سلحشور بود و آن را در سال ۱۳۸۲ به پایان رساند. ساخت مجموعه در تیر ۱۳۸۲ برای ۴۰ قسمت آغاز شد و در این مدت، در مقاطعی به دلیل مشکلات مالی چندین بار به تعویق انداخته شد. فیلم‌برداری یوسف پیامبر (ع) در فروردین ۱۳۸۶ به پایان رسید.

انتهای پیام

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.