2024/07/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۴ تير
انتشار تصاویر خصوصی زنان برای انتقام

انتشار تصاویر خصوصی زنان برای انتقام

زن و مردی که برای انتقام گیری تصاویر خصوصی زنان را منتشر میکردند دستگیر شدند

جامعه پویا -زن و مردی که در ماجراهای جداگانه برای انتقام‌گیری تصاویر خصوصی زنان جوان را منتشر کرده بودند، دستگیر شدند. در اولین پرونده در پی شکایت دختری مبنی بر اینکه در شبکه اجتماعی واتس‌اپ مورد مزاحمت و آزار و اذیت قرار گرفته است، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای آذربایجان‌ غربی قرار گرفت. با بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد عامل ایجاد مزاحمت فردی است که شاکی در فضای مجازی به قصد ازدواج با وی آشنا شده بود.

 

 

 شاکی پرونده از روی سهل‌انگاری و اعتماد بیجا به متهم، تصاویری از خود را در اختیار وی قرار داده بود که همان تصاویر دست‌مایه‌ای برای مزاحمت شده بود. با اقدامات فنی و پلیسی، فرد خاطی شناسایی و دستگیر شد و در مواجهه با ادله پلیس به جرمش اعتراف کرد. این پسر گفت: با توجه به اینکه تصاویری از شاکی در اختیار داشتم، به ‌دلیل اختلاف پیش‌آمده، او را تهدید به پخش تصاویر کردم. سرهنگ اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتای استان آذربایجان‌ غربی، با اشاره به اینکه هویت‌ها در فضای مجازی غیرواقعی هستند، گفت: به‌هیچ‌عنوان در این محیط به درخواست‌های افراد ناشناس پاسخ مثبت نداده و اطلاعاتی از خود را در اختیار آنان قرار ندهید. 

 

 

در همین حال رئیس پلیس فتای استان فارس از شناسایی زنی 36ساله خبر داد که با ایجاد یک صفحه جعلی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی همسایه سابق خود کرده و قصد بی‌آبرو‌کردن وی را داشت. سرهنگ حشمت سلیمانی اظهار کرد: در پی مراجعه زنی 29ساله به پلیس فتا و طرح شکایتی مبنی بر اینکه فردی ناشناس در فضای مجازی برای او و خانواده‌اش با انتشار تصاویر خصوصی ایجاد مزاحمت کرده است، رسیدگى به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت. این مقام انتظامی گفت: پس از حضور شاکی، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد و با جمع‌آوری مدارک و مستندات پرونده توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم که همسایه سابق شاکی بود، به همراه ادوات هوشمند ارتکاب جرم دستگیر شد.

 

 

 سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: در ابتدا متهم منکر جرمش شد، ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاشده توسط کارشناسان پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود. این مقام مسئول ادامه داد: در بازجویی اولیه انجام‌شده، مشخص شد متهم به ‌دلیل مشکلاتی که با شاکی داشته، اقدام به انتشار تصاویر وی در فضای مجازی کرده است.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.