2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
جزئیاتی از خودکشی و قتل چند عضو در یک گروه خشن اینستاگرامی

جزئیاتی از خودکشی و قتل چند عضو در یک گروه خشن اینستاگرامی

اعضای یک گروه خشن اینستاگرامی اقدام به قتل و خودکشی کردند

جامعه پویا -چند دختر و پسر جوان که در گروه اینستاگرامی به دنبال دوستی های خیابانی بودند و به لانه مجردی یکی از دختران در منطقه قاسم آباد مشهد رفت و آمد داشتند، در حالی به خاطر همین عشق های هوس آلود دست به جنایتی وحشتناک زدند که برخی از اعضای این گروه نیز خودکشی کرده اند! 

 


چند دختر و پسر جوان که پس از آشنایی در یک گروه اینستاگرامی، این بار صحنه عشق های خون آلودی را که به خودکشی می رسید، به یک جنایت تکان دهنده گره زدند و ماجرای وحشتناکی را به وجود آوردند.
این حادثه تلخ از آن جا شروع شد که «مهران» جوان 22 ساله ای که یکی از دوستان نزدیکش به خاطر دوستی خیابانی با دختری به نام یاسمین معروف به «یاس» خودکشی کرده بود، در شهریور گذشته تصمیم گرفت تا به مزار دوستش در بهشت رضای مشهد برود و فاتحه ای برایش بخواند. چرا که «س» بعد از افشای رابطه خیابانی «یاس» با یک پسر جوان دیگر با مصرف قرص دست به خودکشی زده بود.
اعضای این گروه اینستاگرامی که در فضای مجازی عشق های هوس آلود خیابانی را دنبال می کردند، بارها به خاطر همین شکست های عشقی اقدام به خودکشی کرده که برخی از آن ها مانند «یاسمین» به طور اتفاقی از چنگال مرگ نجات یافته بودند. آن روز نیز «مهران» کنار سنگ مزار «س» نشسته بود که ناگهان چشمش به «یاسمین» افتاد. او همان دختری بود که بعد از مدتی به جوانی به نام سبحان معروف به «مجتبی» دل باخته و موجب شده بود تا «س» دست به خودکشی بزند.

 


«مهران» به سمت «یاسمین» رفت که با دختری به نام «محدثه» و پسری به نام «سینا» بر مزار جوان دیگری نشسته بودند که او نیز به خاطر همین ارتباط های خیابانی و عشق های هوس آلود دست به خودکشی زده بود! «مهران» که کینه عمیقی از یاسمین داشت، ناگهان سیلی به گوش او نواخت. در همین حال «یاسمین» نیز تلفنی با دوست پسر دیگرش به نام سبحان تماس گرفت و ماجرای کتک خوردنش را برای او بازگو کرد ولی سینا و «محدثه» که به تازگی با یکدیگر ارتباط داشتند، دخالتی در این ماجرا نکردند اما سبحان که به شدت ناراحت شده بود، بی درنگ به طرف بهشت رضا(ع) مشهد حرکت کرد تا نزد دوست دخترش خودی نشان بدهد و غرورش را به رخ بکشد اما «یاسمین» دوباره با او تماس گرفت و گفت که به خانه بازگردد چرا که «مهران» از آن جا رفته بود، از سوی دیگر «سبحان» که نمی خواست غرورش نزد «یاسمین» لگدمال شود از او خواست عکسی از «مهران» را برایش بفرستد تا انتقام سختی از او بگیرد. «یاسمین» هم تصویری از «مهران» را از طریق پروفایل های اینستاگرامی تهیه کرد و برای «سبحان» فرستاد، از آن روز به بعد «سبحان» در تعقیب مهران بود تا نشانی پاتوق او را به دست آورد.

 


او از «سینا» و یکی دیگر از دوستانش به نام «محمد» خواست تا در جست وجوی مهران باشند. در همین روزها «سبحان» نقشه دیگری هم طرح کرد تا «سینا» را نیز برای گرفتن زهر چشم، از «مهران» با خودش همراه کند او به سینا گفت: «مهران» برای خواهر تو هم ایجاد مزاحمت کرده است! 
سینا جوان 21 ساله این گروه اینستاگرامی نیز با شنیدن این جمله رگ غیرتش باد کرد و با چهره ای خشمگین در پی یافتن «مهران» برآمد. حالا دیگر سبحان و سینا یک هدف را دنبال می کردند. طولی نکشید که «محمد» (یکی دیگر از اعضای گروه) «مهران» را در منطقه الهیه مشاهده کرد و موضوع را به دوستانش اطلاع داد اما آن ها وارد درگیری نشدند چرا که موقعیت برای درگیری مناسب نبود. تا این که نیمه های شب هشتم مهرماه گذشته وقتی سینا و یاسمین در منزل مجردی محدثه شب نشینی داشتند، ناگهان سبحان با سینا تماس گرفت و او را از پاتوق «مهران» آگاه کرد و بدین ترتیب آن ها سوار بر پراید سینا به طرف منطقه الهیه مشهد حرکت کردند و با ضربات چاقو و چوب و لگد مهران را در یک درگیری مرگبار به قتل رساندند.

 


به دنبال وقوع این جنایت هولناک، گروه ورزیده ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با دستورات ویژه قاضی ابراهیمی (قاضی شعبه 609 دادسرای عمومی وانقلاب مشهد) وارد عمل شدند و همه عوامل مرتبط با این جنایت تکان دهنده را دستگیر کردند. پس از اعترافات مقدماتی متهمان در اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی که زیر نظر سرهنگ کارآگاه مهدی سلطانیان صورت گرفت، پنج متهم این پرونده جنایی به محل وقوع قتل هدایت شدند تا در حضور مقام قضایی صحنه قتل را بازسازی کنند چرا که هنوز زوایای تاریکی در این پرونده به چشم می خورد که اظهارات متهمان برای قاضی ابراهیمی قانع کننده نبود. به همین دلیل متهمان که تعدادی از آنان فرزند طلاق هستند، توسط کارآگاهان به بولوار اقدسیه هدایت شدند و مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفتند. در آغاز بازسازی صحنه قتل که سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) نیز حضور داشت، ابتدا کارآگاه منفرد (افسر پرونده) به تشریح خلاصه ای از ماجرای دستگیری متهمان و اعترافات آنان در مراحل بازجویی پرداخت و سپس قاضی ابراهیمی با تفهیم موادی از قانون مجازات اسلامی از متهمان خواست تا حقیقت ماجرا را بیان کنند چرا که اظهارات آنان در مراحل بعدی دادرسی مورد استناد قضایی قرار می گیرد. با این هشدار و توصیه قاضی شعبه 609 دادسرای مشهد، متهمان یک به یک با معرفی کامل خود به تشریح چگونگی وقوع «عشق های خون آلود در گروه اینستاگرامی» پرداختند. سینا «متهم ردیف اول» این پرونده گفت: من و یاسمین در خانه محدثه بودیم که سبحان (مجتبی) تماس گرفت و مکان حضور «مهران» را اطلاع داد. در همین حال «یاسمین» به داخل آشپزخانه رفت و کاردی را درون کیفش گذاشت. بعد هم سه نفری سوار پراید من شدیم و به طرف منزل «سبحان» رفتیم.

 

او هم یک چماق برداشت و سپس در مسیر حرکتمان به سراغ محمد رفتیم و او را که یک چماق در دست داشت، سوار کردیم و پنج نفری به طرف بولوار اقدسیه رفتیم. وقتی به محل رسیدیم «سبحان» بلافاصله از خودرو بیرون پرید و به سراغ مهران رفت. «مهران» با  دیدن ما در حال فرار بود که «سبحان» با دو ضربه چوب اورا نقش بر زمین کرد، در این هنگام «یاسمین» چاقو را از کیفش بیرون آورد و به دست من داد. بی درنگ پیاده شدم و در حالی ضرباتی با تیغه آن به سر او کوبیدم که روی زمین افتاده بود. زمانی که دیدم اوضاع وخیم شده است با یاسمین تماس گرفتم که خودرو را بازگرداند چرا که او بعد از آن که ما پیاده شدیم پشت فرمان نشست و به همراه محدثه چند خیابان بالاتر رفتند. هنگامی که فهمیدیم در گرفتن زهر چشم زیاده روی کرده ایم، نقشه دیگری کشیدیم و بلافاصله پیکر خون آلود مهران را به بیمارستان طالقانی بردیم و به کادر درمان  گفتیم که زورگیران برای سرقت گوشی تلفن او را به این روز انداخته اند! و سپس از بیمارستان فرار کردیم و بعد هم دستگیر شدیم.
گزارش خراسان حاکی است، با روشن شدن ابعاد دیگر این جنایت هولناک، قاضی ابراهیمی دستور پایان بازسازی صحنه قتل را صادر کرد و بدین ترتیب متهمان این پرونده با صدور قرار قانونی در حالی روانه زندان شدند که عشق های خیابانی در فضای مجازی بار دیگر صحنه ای از جنایت را به تصویر کشید.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.