2024/06/25
۱۴۰۳ سه شنبه ۵ تير
این کارها هوشتان را کم می کند

این کارها هوشتان را کم می کند

برای اینکه هوشتان کم نشود اینکارها را انجام ندهید

جامعه پویا -بالا رفتن آی کی یو فقط با ژنتیک ممکن نیست بلکه تربیت صحیح مغز می تواند در بالا رفتن آی کی یو شما موثر باشد و کارهای اشتباه می تواند آی کی یو شما را کم کند.

 


انجام دادن چند کار به طور همزمان


مغز انسان برای انجام چند کار همزمان طراحی نشده است و زمانی که فرد به سرعت، تمرکز خود را از یک کار به کار دیگری معطوف می کند و این کار را به طور مداوم انجام می‌دهد قسمت شناختی مغز آسیب می‌بیند. با این کار، سوخت مغز به سرعت مصرف و سبب می‌شود که مغز، سریع‌تر خسته شود.

 


 خستگی‌های حاصل از کار شبانه یا سفر‌های هوایی


نمونه‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهد که اختلال‌های ریتم شبانه روزی می‌تواند سبب کاهش کارایی هیپوکامپ مغز شود. بر این اساس، افرادی که دارای شغل‌هایی با شیفت شب یا مسافرت‌های هوایی پی در پی هستند ممکن است با اختلالات رفتاری درگیر باشند.

هوش


جست وجو‌های اینترنتی


این فناوری به طور مستقیم بر مغز تاثیر نمی‌گذارد، اما بر حافظه و چگونگی ذخیره اطلاعات در آن تاثیر می‌گذارد. وقتی هر چیزی را با جست و جو به دست بیاورید دیگر فشاری روی مغز نمی آورید و بهره وری اش کم می شود.

 


مصرف بیش از حد میوه‌ها


مصرف بیش از حد قند طبیعی یا همان فروکتوز میوه‌ها سبب می‌شود که هورمون انسولین نتواند به خوبی سوخت و ساز قند خون و تولید انرژی در بدن را تامین کند.

 


 استرس بیش از حد


استرس بیش از حد سبب مرگ سلول‌های مغزی و در نتیجه آلزایمر زودرس می‌شود.

 


 مصرف بیش از حد غذاهای چرب


مصرف بیش از حد غذا‌های چرب سبب می‌شود که عملکرد دوپامین مغز مختل شود و در نتیجه عملکرد شناختی مغز کاهش یابد.

 


 چاقی بیش از حد


افرادی که در نوجوانی دچار چاقی و اضافه وزن هستند در زمینه درسی ضعیف‌تر از همنوعان خود هستند.

 


 قرار گرفتن در برابر دود


استعمال سیگار، مساوی است با خاموشی مغز. دود سیگار و سیگار کشیدن سبب می‌شود مواد سمی مثل مونواکسید کربن وارد بدن شود. اگر مقدار این مواد سمی در بدن، افزایش یابد عملکرد عروق خونی دچار مشکل  می شود و در نتیجه نورون‌های زیادی در مغز از بین می‌رود.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.