2024/04/21
۱۴۰۳ يکشنبه ۲ ارديبهشت
زن شیشه ای خواهرش را کشت و به آتش کشید

زن شیشه ای خواهرش را کشت و به آتش کشید

زن شیشه ای چطور خواهرش را کشت ؟ اینجا را بخوانید

جامعه پویا -زن شیشه ای که متهم بود با طراحی یک دسیسه شوم، خواهر بزرگ ترش را در مشهد به قتل رسانده و جسد او را به آتش کشیده است ابعاد جدیدی از پرونده «جسد شعله ور» را در جلسه بازپرسی فاش کرد.  
هنوز دقایقی از بامداد سی ام آذر گذشته سپری نشده بود که رهگذران با شعله های سرکش آتش درون فضای سبز حاشیه خیابان ارشاد 1.12 روبه رو شدند.

 در این هنگام دو تن از عابران با تصور این که زباله هایی در حال سوختن است به سمت شعله های آتش رفتند اما ناگهان در جا میخکوب شدند. آن ها با چشمانی حیرت زده، جسد شعله ور زنی را  دیدند که در حاشیه منازل مسکونی رها شده بود. لحظاتی بعد با گزارش ماجرا به پلیس 110، بی درنگ عوامل گشت انتظامی کلانتری سناباد مشهد با دستور سرگرد «محمدباقر بهرازفر» (رئیس کلانتری) در حالی عازم محل کشف جسد شدند که نیروهای آتش نشانی هم وارد عملیات شده بودند. پس از آن که آتش نشانان شعله های سرکش را فرو نشاندند، مشخص شد که «جسد شعله ور» مربوط به زنی حدود 60 تا 65 ساله است که قسمت های زیادی از پیکرش سوخته بود اما هنوز چهره و بخشی از پوشش وی که روی زمین قرار داشت، قابل شناسایی بود. گزارش خراسان حاکی است دقایقی بعد نیروهای انتظامی با حفظ صحنه جنایت، مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند و بدین ترتیب با حضور شبانه قاضی «محمود عارفی راد» در خیابان ارشاد، بررسی های تخصصی قضایی در این باره آغاز شد. تحقیقات میدانی حکایت از آن داشت که زن میان سال در مکان دیگری به قتل رسیده و سپس عامل یا عاملان جنایت، جسد او را به محل کشف انتقال داده و به آتش کشیده اند.

 


با توجه به اهمیت موضوع و با دستور قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی وانقلاب مشهد، تصویری از پیکر سوخته مقتول در صفحه حوادث روزنامه خراسان درج شد و بررسی های ویژه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای شناسایی هویت مقتول ادامه یافت. چند روز بعد یکی از اهالی بجنورد با مشاهده تصویر مقتول در روزنامه خراسان با پلیس آگاهی تماس گرفت و هویت او را فاش کرد. این گونه بود که تحقیقات وارد مرحله جدیدی شد و کارآگاهان پلیس آگاهی با ردزنی های اطلاعاتی، محل سکونت «مهین» معروف به سیمین (مقتول) را پیدا کردند اما بررسی ها نشان داد که او دو شب قبل از کشف جسد، در منزل خواهرش واقع در خیابان آیت ا ... عبادی مهمان بوده است. با این سرنخ های مهم، بلافاصله عملیات کارآگاهان با دستورات محرمانه مقام قضایی با ورود به منزل مسکونی میزبان (خواهر مقتول) ادامه یافت. با پیدا شدن بقایای پارچه ها و نوار چسب هایی که دور سر مقتول پیچیده شده بود، مشخص شد که جنایت در همین منزل رخ داده است بنابراین خواهر کوچک تر مقتول که «معصومه» نام دارد، توسط کارآگاهان بازداشت و به پلیس آگاهی منتقل شد. این زن 45 ساله که اعتیاد شدیدی به مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه دارد با داستان سرایی های ساختگی، وانمود می کرد که هیچ اطلاعی از خواهرش ندارد و از مدت ها قبل با او قطع رابطه کرده است! اما وقتی در برابر شواهد و مدارک مستند قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و قتل خواهر 63 ساله اش را پذیرفت. او گفت: من به مواد مخدر صنعتی آلوده شده ام و درآمد شوهرم نیز کفاف هزینه های زندگی را نمی داد چرا که او یک زن دیگر را هم به عقد خودش درآورده بود و باید مخارج هوویم را نیز تامین می کرد. از سوی دیگر خواهرم «سیمین» بعد از مرگ همسرش، از حقوق ماهانه برخوردار بود و اوضاع مالی خوبی داشت به طوری که حتی مخارج تحصیل دخترم در دانشگاه را نیز او پرداخت می کرد ولی خواهرم همه پول هایش را بی خودی خرج می کرد. او به تازگی با جوانی آشنا شده و به عقد موقت او درآمده بود به همین دلیل پول زیادی برای آن جوان خرج می کرد. من هم از این موضوع به شدت ناراحت بودم! افکار شیطانی رهایم نمی کرد، با خودم می گفتم چرا به همان اندازه ای که خواهرم برای آن جوان غریبه هزینه می کند به من پول نمی دهد!  به این دلیل وقتی به خانه من آمد، او را نصیحت کردم که به من پول بیشتری بدهد! ولی او سکوت می کرد. دیگر تحملم را از دست دادم و او را در خواب خفه کردم. سپس دست و پاهایش را با چسب نواری پهن بستم ولی نمی توانستم جسدش را بیرون ببرم. بعد از این ماجرا با مادر و برادرم تماس گرفتم که در نزدیکی منزل من سکونت دارند! به آن ها گفتم خواهرم را کشته ام و اگر برای انتقال جسد به من کمک نکنند، پیکر او را قطعه قطعه می کنم و در زباله دان می اندازم!

 


دقایقی بعد برادر کوچکم و مادر 80 ساله ام از راه رسیدند و جسد را با یک پراید تاکسی اینترنتی به خیابان ارشاد بردیم. آن جا من ظرف 4 لیتری بنزین را روی پیکر خواهرم ریختم و کنار فضای سبز به آتش کشیدم اما چند روز بعد هم دستگیر شدم و ... بنابر گزارش خراسان، در پی اعترافات این زن 45 ساله، بی درنگ کارآگاهان با دستور قاضی «عارفی راد» وارد عمل شدند و برادر و مادر متهم به قتل را نیز دستگیر کردند. هنوز بررسی های تخصصی در این باره ادامه داشت که روز گذشته «معصومه» (متهم به قتل) ابعاد جدیدی از این جنایت را فاش کرد. او که در جلسه بازپرسی مقابل قاضی ویژه قتل عمد قرار گرفته بود به یک دسیسه شیطانی از قبل طراحی شده اشاره کرد و گفت: نقشه قتل را من به همراه برادرم «علی» با یکدیگر طراحی کردیم چرا که می خواستیم ملک و املاک او را بالا بکشیم. او یک واحد آپارتمان در گلبهار داشت و صاحب زمین هم بود و ما قصد داشتیم اموال او را به  دست آوریم تا برای دیگران هزینه نکند. گزارش اختصاصی خراسان از جلسه بازپرسی همچنین حاکی است «علی» (متهم دیگر پرونده) نیز با شنیدن اعترافات خواهرش دیگر چاره ای جز بیان حقیقت نداشت به همین دلیل وقتی مقابل قاضی «عارفی راد» ایستاد صراحتا به نقش خود در این جنایت وحشتناک اقرار کرد و گفت: نقشه قتل را با خواهرم طراحی کردیم و با دسیسه مهمانی، او را به منزل خواهرم کشاندیم. من هم آن شب تعدادی قرص خواب آور از یکی از دوستانم تهیه کردم و آن ها را به خواهرم دادم تا در نوشیدنی خواهر بزرگ ترم بریزد که به راحتی بتواند از او مدرک بگیرد تا اموالش را بالا بکشیم ولی در شب جنایت من در خانه خودمان و نزد مادرم بودم که «معصومه» تماس گرفت و از مرگ «سیمین» خبر داد. مادرم نیز از ترس با من آمد ولی هیچ کاری انجام نداد و تنها در انتقال جسد به خیابان ارشاد کمک کرد. بنابر گزارش خراسان، این درحالی است که «معصومه» (متهم اصلی پرونده) که به خفه کردن خواهرش با فرو بردن کلاه کشی در دهانش اقرار دارد، مدعی شد:دست و پاهای خواهرم را مرد دیگری با نوار چسب بست که در آن شب در خانه ما حضور داشت!  به همین دلیل تحقیقات درباره پرونده «جسد شعله ور» همچنان با دستورات قضایی توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه دارد.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.