2024/04/16
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۸ فروردين
بعد از بوتاکس و فیلر واکسن کرونا بزنیم؟

بعد از بوتاکس و فیلر واکسن کرونا بزنیم؟

آیا بعد از بوتاکس و فیلر می شود واکسن کرونا زد ؟ اینجا را بخوانید

جامعه پویا -کارهای زیبایی امروزه به بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی  برخی از  زنان تبدیل شده است و معمولا بخشی از خانم‌ها به طور منظم برای زدن بوتاکس یا ژل های حجیم کننده که به فیلر شناخته می‌شود به دکتر زیبایی مراجعه می‌کنند و البته حالا که در دوران تزریق دوزهای دوم و سوم واکسن کرونا به سر می‌بریم  بیشتر خانم‌ها به این فکر می‌کنند که آیا تزریق واکسن با بوتاکس و فیلر تداخل ندارد؟

 


التهاب، قرمزی و تورم  | بر اساس مقالات و گزارش‌های آرشیو مجله پوست و زیبایی در مواردی بسیار نادر واکسن‌های ام‌آر‌ان‌ای MRNA با واکنش‌های التهابی ، قرمزی و تورم به تزریق‌های زیبایی مبتنی بر اسید هیالورونیک که رایج‌ترین نوع این فیلرهاست، مرتبط شده‌اند.

بیشتر بخوانید : آنچه در تزریق  هیالورونیك اسید برای فرم لب باید بدانید


2 تا 3 هفته زمان بدهید

 

 گرگوری گرکو، رئیس انجمن جراحان پلاستیک آمریکا می‌گوید: «مردم باید دو تا سه هفته بین تزریق بوتاکس یا فیلر و واکسن کووید-۱۹ فاصله بگذارند تا از خطر تورم در نقاطی که بوتاکس یا فیلر تزریق شده ‌است، در امان بمانند.» توصیه شده بهتر است واکسن را به دلیل تزریق زیبایی به تعویق نیندازند و با زبانی ساده‌تر اولویت، تزریق واکسن باشد و بعد از طی شدن دوره اثربخشی واکسن که به عنوان مثال برای فایزر و مدرنا بعد از دو هفته است، جهت  تزریق زیبایی اقدام کنند.

زیبایی

البته احتمال واکنش واکسن به بوتاکس و فیلر بسیار کم است.طبق گزارش اعلام شده ، فقط کمتر از یک درصد بیماران تورم مرتبط با واکسن را در مناطقی که فیلر تزریق کرده‌اند، تجربه می‌کنند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.