2024/04/17
۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۹ فروردين
مرد مبتلا به کرونا پسر و پدرش را کشت و خودکشی کرد

مرد مبتلا به کرونا پسر و پدرش را کشت و خودکشی کرد

مردی که به افسردگی بعد از کرونا مبتلا شده بود دست به جنایت زد اینجا را بخوانید

جامعه پویا -مرد میانسال که پس از ابتلا به کرونا دچار افسردگی شدید شده بود در جنایتی هولناک پدرش و پسربچه 6ساله خود را به قتل رساند و در نهایت به زندگی خود پایان داد.


به گزارش همشهری، عصر بیستم بهمن‌ماه امسال ساکنان یکی از محله‌های شهرستان مهاباد با شنیدن صدای جیغ و فریاد زن همسایه‌ در جریان حادثه‌ای هولناک قرار گرفتند. زن همسایه می‌گفت که برای شوهر و فرزندش اتفاق بدی افتاده و وقتی یکی از همسایه‌ها وارد خانه آنها شد، با در بسته یکی از اتاق‌ها روبه‌رو شد که از داخل قفل بود. او با لگد در را شکست و وقتی وارد اتاق شد با صحنه‌ای باورنکردنی روبه‌رو شد. مرد 45ساله و پسربچه 6ساله‌اش هر دو بر اثر اصابت گلوله شلیک شده از کلت کمری جانشان را از دست داده بودند و غرق در خون روی زمین افتاده بودند.
ماجرای این حادثه به پلیس گزارش شد و تیمی از مأموران راهی آنجا شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد که مرد 45ساله دقایقی قبل از حادثه وارد خانه شده، دست پسربچه 6ساله‌اش را گرفته و با خود به داخل اتاق برده و در را قفل کرده است. لحظاتی بعد نیز صدای شلیک 2گلوله به هوا بلند شده و پس از آن همسرش که وحشت کرده بود هر چه به در کوبیده، جوابی نشنیده و وارد کوچه شده و از همسایه‌ها کمک خواسته است.


هنوز معلوم نبود که مرد میانسال به چه انگیزه‌ای دست به این اقدام هولناک زده است، اما در ادامه تحقیقات، راز جنایت دیگری هم فاش شد؛ چراکه مأموران متوجه شدند این مرد پیش از اینکه جان خود و پسرش را بگیرد، فرد دیگری را هم به قتل رسانده است. بررسی‌ها نشان می‌داد که او ساعتی قبل‌تر سراغ پدرش رفته و به بهانه انجام کاری، او را سوار ماشین کرده و با خود به اطراف شهر برده و در آنجا به ضرب گلوله جان او را نیز گرفته است. درحقیقت پس از ارتکاب این جنایت بود که او راهی خانه شده و سراغ پسرش رفته و به ضرب گلوله به زندگی او و خودش پایان داده است.

 

شهر در شوک 


انتشار خبر این حادثه هولناک، شهر مهاباد را در شوک فرو برد؛ مخصوصا کسانی که عامل این حادثه را می‌شناختند و از نزدیک با او آشنایی داشتند.
یکی از دوستان وی می‌گوید: هنوز باورم نمی‌شود که این حادثه رخ داده است. مرد 45ساله، وضعیت اجتماعی خوبی در شهر داشت و کارش آزاد بود و مشکل مالی نداشت. او 2فرزند داشت و هیچ مشکل خانوادگی نداشت، اما مدتی بود که به بیماری روحی مبتلا شده بود و حتی چندبار تصمیم گرفته بود به زندگی خودش پایان بدهد.
در همین حال خانواده قربانیان نیز به پایگاه خبری هاژه که یک پایگاه خبری محلی است، گفته‌اند: مرد 45ساله بعد از ابتلا به کرونا دچار افسردگی شدید شد؛ به‌نحوی که تعادل روانی خود را از دست داد. برای درمان چندین‌بار او را نزد روانپزشک بردیم و برای وی دارو گرفتیم، اما به‌دلیل امتناع او از مصرف دارو و دورانداختن آن، حالش رو به وخامت گذاشت. در این مدت تمامی اعضای خانواده درصدد بهتر کردن وضعیت روحی و روانی او بودند، اما پیشرفتی حاصل نشد و در نهایت این حادثه تلخ را رقم زد. تا این لحظه نمی‌دانیم که وی با این حالت روحی، اسلحه را از کجا تأمین کرده است و از همشهریانمان می‌خواهیم که از هرگونه شایعه‌پراکنی در این‌باره خودداری کنند. به‌گفته خویشاوندان و نزدیکان عامل حادثه، وی فردی تحصیلکرده بود که هیچ سابقه کیفری هم نداشت.

 

 

واکنش دادستان 


به‌دنبال این حادثه دادستان عمومی و انقلاب مهاباد نیز ضمن ابراز تأسف از وقوع این جنایت خانوادگی گفت: متأسفانه اکثر قتل‌هایی که در چند سال اخیر در این شهرستان به‌وقوع پیوسته با استفاده از سلاح‌های غیرمجاز بوده است. مهراب پوراکبر با اشاره به اینکه یک اراده جدی برای شناسایی و مجازات عوامل قاچاق و فروشندگان و دارندگان سلاح‌های غیرمجاز وجود داشته و دستورات جدی به ضابطین قضایی برای دستگیری این افراد صادر شده، هشدار داد کسانی که سلاح غیرمجاز در اختیار دارند، اطمینان داشته باشند نخستین قربانی این ابزار مرگبار خودشان و خانواده‌شان هستند و سلاح غیرمجاز به هیچ‌وجه تامین‌کننده امنیت آنان نبوده و موجب گرفتاری آنان خواهد شد.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.