2024/05/24
۱۴۰۳ جمعه ۴ خرداد
قتل به خاطر مرغ و خروس نسیه

قتل به خاطر مرغ و خروس نسیه

قتل به خاطر مرغ و خروس نسیه اتفاق افتاد جزئیات را اینجا بخوانید

جامعه پویا -عاملان جنایت بامدادی در شهرک شهید رجایی مشهد در اولین جلسه بازپرسی، به قتل مرد جوان به خاطر مرغ و خروس های نسیه! اعتراف کردند و بدین ترتیب دو برادر روانه زندان شدند.

 


دو برادر که پس از 38 روز فرار و سرگردانی در شهرهای مختلف کشور، بالاخره زیر چتر اطلاعاتی کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفتند و در یک مهمانسرا دستگیر شدند، صبح روز گذشته پای میز عدالت ایستادند و به سوالات تخصصی قاضی «محمود عارفی راد» (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) پاسخ دادند. این دو برادر که به اتهام جنایت خیابانی در شهرک شهید رجایی (قلعه ساختمان) در مخمصه سوالات فنی قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گرفتار شده بودند، وقتی دیدند داستان سرایی و قصه پردازی های آنان فقط لبخند معنی داری را بر چهره قاضی می نشاند به ناچار لب به اعتراف گشودند و راز این جنایت هولناک را فاش کردند. «محمدرضا- خ» متهم 28 ساله این پرونده جنایی درباره نزاع وحشتناک شب حادثه گفت: آن شب من به اتفاق چند نفر دیگر از دوستانم برای تفریح و خوش‌گذرانی به منطقه تفریحی طرقبه رفته بودیم.

 


در همین حال بساط مشروب خوری هم داشتیم و من هم مقداری مشروبات الکلی نوشیدم. هنوز شب به نیمه نرسیده بود که در همان حالت مستی پاسخ تلفن برادرم را دادم. او از آن سوی خط گفت: «دعوا داریم!» و از من خواست برای دعوا بروم!  در این لحظه بود که چاقوی یکی از دوستانم را به امانت گرفتم و از آنان خواستم مرا به سرقرار با برادرم برسانند. بلافاصله سوار خودرو شدم و به اتفاق دوستانم به سمت مشهد به راه افتادم. هنوز به خاطر مصرف مشروبات الکلی حال طبیعی نداشتم که در قلعه ساختمان برادرم را  دیدم و از خودروی دوستانم پیاده شدم.
متهم جوان این پرونده جنایی که شاهرگ مرد 45 ساله ای را با ضربه چاقو بریده است، در ادامه اعترافاتش افزود: من فردی را که قرار بود با او دعوا کنیم نمی شناختم به همین دلیل سوار خودروی برادرم شدم و به طرف خیابان پورسینا حرکت کردیم. آن جا برادرم خودرو را متوقف کرد و تلفنی با طرف مقابل به گفت و گو پرداخت. طولی نکشید که «محمدرضا- ف» (مقتول) بیرون آمد و برادرم به سوی او رفت. وقتی دیدم آن ها در حال جر و بحث و مشاجره هستند، ناگهان کنترل خودم را از دست دادم و در همان حالت عصبانیت در حالی از خودرو بیرون پریدم که در دست چپم چماق و در دست راستم چاقو را می فشردم. زمانی که مرد 45 ساله مرا در حال هجوم دید ابتدا با چوبی که در دست داشت به من حمله کرد و چوب را بالا برد تا به سرم بکوبد اما من جاخالی دادم و چوب او به من نخورد. در همین حال من با چماقی که در دست چپم بود ضربه ای به سرش کوبیدم و سپس قصد داشتم چاقو را بر شانه اش بزنم که تیغه آن به گردنش فرو رفت و تلوتلو خوران روی زمین افتاد. من و برادرم با دیدن این صحنه، سوار بر خودرو شدیم و به شهرهای شمالی کشور گریختیم ولی چون احساس می کردیم که پلیس رد ما را بزند به ناچار به شهرهای دیگری مانند اصفهان رفتیم و عاقبت به مشهد بازگشتیم که دستگیر شدیم.

 


، در ادامه جلسه بازپرسی، برادر متهم که خود را «بصیر- خ» معرفی می کرد، در پاسخ به سوال قاضی «عارفی راد» درباره چگونگی وقوع این جنایت تکان دهنده گفت: من برادر بزرگ تر محمدرضا هستم که در زمینه خرید و فروش مرغ و خروس فعالیت دارم.
به همین دلیل معاملاتی با «محمدرضا- ف» (مقتول) انجام می دادم او تعدادی مرغ و خروس نسیه از من خریده بود و من حدود 300-400 هزار تومان از وی طلب داشتم. به دلیل معاملات و طلبکاری، بین ما اختلافات مالی به وجود آمد اما او پاسخگوی بدهکاری اش نبود و به من سربالا جواب می داد تا این که تلفنی با یکدیگر به مشاجره پرداختیم ولی این گفت وگو به توهین و فحاشی کشید تا جایی که «محمدرضا- ف» با همان لحن توهین آمیز گفت: «اگر پولی می خواهی بیا در خانه!» من هم که می دانستم باید دعوا کنیم، آن شب با برادر کوچک ترم تماس گرفتم و از او خواستم برای کمک به من بیاید ولی نمی دانستم او مسلح است و چاقو به همراه دارد! وقتی برادرم را سوار کردم، نشانی دقیق منزل «محمدرضا- ف» را نمی دانستم و فقط محدوده پورسینا را به خاطر داشتم. به همین دلیل زمانی که به نزدیکی محله آن ها رسیدیم من به او زنگ زدم که از خانه بیرون بیاید!  متهم این پرونده جنایی ادامه داد: هنگامی که من و او مشغول مشاجره با یکدیگر بودیم، ناگهان برادرم از خودرو پیاده شد و ضربه ای با چاقو به گردن او زد. اول فکر نمی کردم که او مرده است اما وقتی سوار بر خودرو دنده عقب رفتم در یک لحظه دیدم که تلوتلو خوران وسط کوچه افتاد که بعد هم به شمال کشور گریختیم. بنابر گزارش خراسان، در پی اعترافات صریح متهمان و کشف راز این جنایت، دو برادر با صدور قرار بازداشت موقت از سوی قاضی ویژه قتل عمد مشهد روانه زندان شدند تا این پرونده جنایی، دیگر مراحل دادرسی را طی کند. شایان ذکر است، برادر بزرگ تر به اتهام معاونت در قتل و برادر کوچک تر به اتهام مشارکت در قتل مرد مسلمان محاکمه می شوند.

 

 

سابقه خبر

 

 بامداد بیست و سوم دی بود که رهگذران در تماس با پلیس از وجود پیکر خون آلود مرد جوانی خبر دادند که درون کوچه ای در خیابان پورسینای مشهد افتاده بود. دقایقی بعد خودروهای پلیس آژیرکشان به محل رسیدند و با تایید وقوع جنایت خیابانی، مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند. عقربه های ساعت از یک بامداد گذشته بود که قاضی محمود عارفی راد به همراه عوامل بررسی صحنه جرم و پزشک قانونی، عازم شهرک شهید رجایی شد و به تحقیق در این باره پرداخت. بررسی های مقدماتی حاکی از آن بود که مرد 45 ساله بر اثر پارگی شریان حیاتی گردن به قتل رسیده است و عامل یا عاملان جنایت از صحنه حادثه گریخته اند. ساعتی بعد گروه ورزیده ای از کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با راهنمایی های سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) تحقیقات گسترده ای را با کسب دستورات قضایی برای ردیابی عاملان جنایت آغاز کردند. کارآگاهان که زیر نظر سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) وارد عمل شده بودند، به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد متهمان به یکی از شهرهای شمالی کشور گریخته اند و دو برادر هستند که در وقوع جنایت نقش داشته اند، بنابراین آن ها زیر چتر اطلاعاتی قرار گرفتند و با شیوه های پلیسی ردیابی شدند. به گزارش خراسان، در نهایت دو برادر که در تور اطلاعاتی پلیس بودند با شگردی خاص به مشهد کشانده شدند. آن ها که نمی دانستند لحظه به لحظه به درخواست های پلیس عمل می کنند، اتاقی را در یک مهمانسرا در خیابان امام رضا(ع) مشهد اجاره کردند و یکی از آن ها نیز به بولوار رسالت رفت تا چاره ای برای فرار از چنگ قانون بیندیشد. در همین هنگام بود که گروه تخصصی کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) در یک عملیات ضربتی هر دو متهم را دستگیر کردند و به مقر انتظامی انتقال دادند.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.