2023/10/01
۱۴۰۲ يکشنبه ۹ مهر
قتل زن ثروتمند در خانه مجردی

قتل زن ثروتمند در خانه مجردی

زن ثروتمند قربانی یک اخاذی شد و در خانه مجردی به قتل رسید. اینجا را بخوانید

جامعه پویا -مرد 40 ساله ای که به قصد اخاذی از یک زن 45 ساله مشهدی، او را به طرز فجیعی به قتل رسانده بود، بعد از یک ماه تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد.

 


 به گزارش اختصاصی خراسان، شب بیستم بهمن گذشته، راننده شخصی یک زن جوان با پلیس 110 تماس گرفت و از قتل فجیع زن 45 ساله ای به نام «س- س» خبر داد. دقایقی بعد با حضور کارآگاهان در طبقه دوم یک ساختمان در بولوار صیاد شیرازی مشخص شد که زن مذکور با واردآمدن ضربات متعدد چاقو در اتاق خواب به قتل رسیده است.
به همین دلیل مراتب به قاضی ویژه قتل عمد مشهد گزارش شد و بدین ترتیب بررسی های میدانی با راهنمایی ها و دستورات قاضی محمود عارفی راد ادامه یافت.

 


فاش شدن راز قتل توسط راننده جوان


در تحقیقات اولیه راننده جوان مقتول که در محل کشف جسد حضور داشت به قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت: مدت ها قبل در پارک ملت با «س» آشنا شدم. او هم برای ورزش صبحگاهی به پارک آمده بود. وقتی فهمید که من به مسافرکشی اشتغال دارم به من گفت: اگر جوان راز نگهدار و چشم و گوش بسته ای باشی ، تو را به عنوان راننده شخصی خودم استخدام می کنم! این گونه بود که  من هم امور شخصی و اداری آن زن را انجام می دادم و حتی فرزندانش را به مدرسه می بردم یا هنگام خرید و تفریح در کنارشان بودم البته او چندین منزل در نقاط مختلف شهر داشت و مجردی زندگی می کرد چرا که شوهر او یکی از جایگاه داران سوخت بود و ثروت زیادی داشت. «س» در خانه ای در منطقه آزادشهر به همراه دو دخترش زندگی می کرد اما خانه بولوار شهید صیاد شیرازی را نیز به عنوان خانه مجردی برای خودش انتخاب کرده بود. راننده جوان ادامه داد: او همیشه خودروی برلیانس خود را در بولوار هفت تیر پارک می کرد و قرارهایش را در ایستگاه اتوبوس می گذاشت. به همین دلیل وقتی چند ساعت قبل تماس های تلفنی ام با او بی پاسخ ماند به  دخترش زنگ زدم و باهم به بولوار هفت تیر رفتیم. چون هنوز خودرو در آن جا بود نگرانی‌ام بیشتر شد و به ناچار همراه دخترش به نشانی خانه مجردی او آمدیم که با جسد غرق در خون وی روبه رو شدیم و من با پلیس تماس گرفتم!
پس از اظهارات راننده جوان، احتمال وقوع جنایت با انگیزه اخاذی قوت گرفت و بدین ترتیب کارآگاهان اداره جنایی تحقیقات گسترده‌ای را با راهنمایی‌های   تخصصی سرهنگ جواد شفیع‌زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) آغاز کردند.

 

سیم کارت مخفی مقتول


پس از چند روز رصدهای اطلاعاتی، بالاخره سرنخ هایی از یک سیم کارت مخفی به دست آمد که زن جوان موارد خصوصی را با آن خط تماس می گرفت. با ردیابی های شبانه روزی، چندین مظنون در این ارتباط دستگیر شدند تا این که بالاخره دامنه تحقیقات به سوی مرد 40 ساله ای به  نام «حسین – ح» کشید که آخرین بار پیامکی برای «س- س» ارسال کرده بود. او در این پیامک که دقایقی بعد از وقوع جنایت روی تلفن «س» نقش بسته، نوشته بود : «کانال‌های کولر را نمی خواهی!»

 


کارآگاهان با هدایت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان(رئیس اداره جنایی آگاهی) و پس از چند روز فعالیت‌های اطلاعاتی بالاخره محل کار این مرد 40 ساله را شناسایی کردند و او را در یک قرار صوری به نقطه ای کشاندند که از قبل به کمین وی نشسته بودند. هنگامی که متهم وارد کمین کارآگاهان شد در یک لحظه حلقه‌های قانون بر دستانش گره خورد و به پلیس آگاهی انتقال یافت.


متهم به قتل که سعی داشت خود را بی خبر از ماجرای جنایت نشان دهد و مدعی بود که زن 45 ساله را نمی شناسد، وقتی در برابر شواهد و دلایل مستند قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و راز این جنایت هولناک را فاش کرد. او گفت: به خاطر سرمایه‌گذاری‌های ناشیانه ورشکسته شده بودم که با آن زن آشنا شدم. هنگامی که فهمیدم او پولدار است نقشه ای برای نزدیکی به وی طرح کردم تا بتوانم این گونه از او اخاذی کنم. روز حادثه هم به منزل مجردی وی رفتم اما موفق به اخاذی نشدم و به ناچار او را با ضربات چاقو به قتل رساندم. این گزارش حاکی است: بررسی های بیشتر در این باره با دستورات ویژه قاضی «عارفی راد» زیر نظر سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) همچنان ادامه دارد.
 

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.