2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
گوشی وزیر ورزش 200 هزار تومان فروخته شد!

گوشی وزیر ورزش 200 هزار تومان فروخته شد!

سارقی که گوشی وزیر ورزش را سرقت کرده بود آن را 200 هزار تومان فروخت

جامعه پویا -سارق سابقه داری که تلفن همراه وزیر ورزش و جوانان را در مراسم تشییع پیکر نادر طالب‌زاده سرقت کرده‌بود، در بازجویی‌ها مدعی شد، گوشی وزیر را ۲۰۰ هزار تومان فروخته بود. مأموران پلیس پس از دستگیری مالخر موفق به کشف گوشی وزیر شدند.


به گزارش جوان، صبح روز یک‌شنبه ۱۱‌اردیبهشت‌ماه پس از پایان مراسم تشییع مرحوم نادر طالب‌زاده، مجری و از برنامه سازان پیشکسوت سینما و تلویزیون به مأموران پلیس تهران خبر رسید گوشی تلفن همراه حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در مسجد بلال صدا و سیما سرقت شده است. با اعلام این خبر تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ویژه سرقت برای شناسایی و دستگیری سارق وارد عمل شدند. بررسی‌های مأموران پلیس نشان داد سارق در شلوغی و ازدحام زیاد جمعیت موفق به سرقت تلفن همراه وزیر ورزش شده است.


در حالی که مأموران پلیس در بررسی‌های دوربین مداربسته برای شناسایی سارق گوشی وزیر به خاطر انبوه جمعیت حاضر در مراسم با مشکل روبه‌رو شده‌بودند، با شکایت‌های مشابه دیگری هم در خیابان‌های شمالی تهران مواجه شدند که بررسی‌ها همگی حکایت از آن داشت سارق به شیوه جیب‌بری و کیف قاپی در مراکز شلوغ مترو و مراسمات ترحیم افراد پولدار گوشی وکیف افراد حاضر در مراسم را سرقت می‌کند.


شناسایی سارق سابقه دار


بدین ترتیب مأموران پلیس فیلم تمامی دوربین‌های مداربسته محل حادثه را دقیق مورد بررسی قرار دادند و در تمامی فیلم‌ها تصویر مرد جوانی را به‌دست آوردند که با نزدیک شدن به طعمه‌هایش به طرز ماهرانه‌ای اقدام به جیب بری و سرقت موبایل می‌کرد. همچنین در بررسی‌های دوربین‌های مداربسته محل تشییع پیکر نادر طالب زاده مأموران پلیس مشاهده کردند همان مرد جوان در شلوغی مراسم خودش را به وزیر ورزش و جوانان نزدیک کرده و زمانی که محافظان وزیر در حال صحبت کردن با افراد دیگر بوده‌اند در فرصتی مناسب تلفن همراه وی را از داخل جیب کتش سرقت می‌کند و از مخل خارج می‌شود.


پس از به‌دست آمدن چهره متهم، مأموران پلیس آلبوم متهمان سابقه دار را بررسی کردند و دریافتند متهم سارق سابقه‌داری به نام پرویز است که قبل از این چند بار به اتهام سرقت و کیف قاپی دستگیر و روانه زندان شده است.
بدین ترتیب مأموران پلیس به مخفیگاه سارق سابقه‌دار رفتند و وی را دستگیر و از مخفیگاهش تعدادی رم و پنج گوشی تلفن همراه سرقتی کشف کردند که بررسی‌ها نشان داد تمامی گوشی‌ها در مراسمات و مکان‌های شلوغ به شیوه جیب بری سرقت شده است.


اعتراف به سرقت گوشی وزیر


متهم ۳۰‌ساله پس از انتقال به اداره پلیس متهم ابتدا مدعی شد که گوشی تلفن همراه را روی زمین پیدا کرده است، اما در بازجویی‌های فنی به سرقت‌های سریالی و سرقت تلفن همراه وزیر اعتراف کرد. او گفت: «چند سالی است که وارد جرگه خلافکاران شده‌ام و برای به‌دست آوردن پول از شهروندان سرقت می‌کنم. من در این مدت در جیب بری حرفه‌ای شده‌ام به طوری‌که هنگام سرقت طعمه‌ام اصلاً متوجه نمی‌شود، البته بعد از مدتی به دام مأموران گرفتار می‌شوم و تا الان هم شش‌بار به اتهام سرقت و جیب بری به زندان رفته‌ام و آخرین بار هم یکسال قبل از زندان آزاد شدم.

پس از آزادی دوباره سرقت‌هایم را شروع کردم، اما این بار تصمیم گرفتم طعمه‌هایم را در مکان‌های شلوغ و مراسمات ترحیم انتخاب کنم. گاهی طعمه هایم را در مترو شکار می‌کردم، اما بیشتر به مراسمات تشییع جنازه و ترحیم افراد مشهور و پولدار می‌رفتم، چون می‌دانستم که در آن مراسمات افراد پولداری شرکت می‌کنند و من سرقت پر بارتری می‌توانم انجام دهم. در آنجا سعی می‌کردم طوری رفتار کنم که همگی فکر کنند من از بستگان مرحوم هستم و به این شیوه به افراد نزدیک می‌شدم و در فرصت مناسب جیب بری می‌کردم.»


وی ادامه: «وقتی متوجه شدم نادر طالب‌زاده فوت کرده است، تصمیم گرفتم در مراسم تشییع او شرکت کنم و دست به سرقت بزنم. چون مطمئن بودم افراد مشهور و پولداری در آن مراسم شرکت می‌کنند و از طرفی می‌دانستم به خاطر شخصیت مرحوم طالب‌زاده افراد زیادی در تشییع جنازه‌اش شرکت می‌کنند و من در آن شلوغی راحت‌تر می‌توانم جیب‌بری کنم. آن روز من مرد میانسالی را که کتک شلوار به تن داشت و چند محافظ هم او را همراهی می‌کردند به عنوان طعمه انتخاب کردم، اما خبر نداشتم که او وزیر ورزش و جوانان است. من در فرصتی مناسب به او نزدیک شدم و تلفن همراهش که جی ۵ بود سرقت کردم و بعد هم در شهرستان اسلامشهر به قیمت ۲۰۰‌هزار تومان فروختم.» با اعتراف متهم، مأموران پلیس موفق شدند مالخر را شناسایی کنند و او را بازداشت و گوشی تلفن همراه وزیر را هم از وی کشف کرده و به او بازگردانند. تحقیقات بیشتر از متهم جریان دارد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.