2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
کارگردان تئاتر سارق گردنبند بازیکن پرسپولیس

کارگردان تئاتر سارق گردنبند بازیکن پرسپولیس

فردی که گرنبند بازیکن سابق پرسپولیس را سرقت کرده است مدعی کارگردان تئاتر است

جامعه پویا - فردی که گردنبند قیمتی یکی از بازیگران پرسپولیس را سرقت کرده است کارگردان تئاتر بوده است. 
روزنامه جوان نوشت:  عصر روز دوشنبه ۳۰‌خرداد امسال، به مأموران پلیس تهران خبر رسید سارق موتورسواری در خیابان دادمان شهرک غرب، گردنبند طلای مرد میانسالی را سرقت کرده و از محل گریخته‌است.


با اعلام این خبر، تیمی از مأموران پلیس راهی محل شدند که دریافتند لحظاتی قبل محمد رضا مهدوی، فوتبالیست پیشکسوت تیم پرسپولیس هنگام پیاده‌شدن از خودرو شاسی بلندش داخل خیابان، ناگهان مرد موتور‌سواری به او نزدیک می‌شود و گردنبند قیمتی او را که حدود ۲۰۰ میلیون تومان ارزش دارد، می‌قاپد و با موتور‌سیکلت اقدام به فرار می‌کند. همچنین مشخص شد پس از فرار متهم، مهدوی ترک موتور‌سیکلت سارق را می‌گیرد و وی پس از طی چندمتری، تعادلش را از دست می‌دهد و واژگون می‌شود، اما با جا گذاشتن موتور‌سیکلتش این‌بار با پای پیاده از محل می‌گریزد.
شاکی به مأموران پلیس گفت: «وقتی خودروام را کنار خیابان پارک کردم، پیاده‌شدم تا برای انجام کاری به مغازه‌ای بروم که موتورسیکلتی به من نزدیک شد و راننده آن ناگهان گردنبندم را کشید، به طوری که گردنبندم پاره شد و گردنم نیز خراش پیدا کرد. او به سرعت حرکت کرد و من هم بلافاصله ترک موتور او را گرفتم و هر دو با هم روی زمین افتادیم. می‌خواستم او را دستگیر کنم، اما او قمه بزرگی در دست داشت و دو نفر هم به من نزدیک شدند که احتمال دادم همدستانش هستند. به خاطر همین دنبالش نکردم و او هم فرار کرد.»


فرار سارق با تاکسی


بدین ترتیب مأموران پلیس به دستور قاضی مصطفی تقی‌زاده، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت برای شناسایی سارق موتور‌سوار وارد عمل شدند. بررسی‌های دوربین‌های مداربسته محل حادثه نشان داد، سارق پس از طی مسافتی داخل یکی از خیابان‌های اطراف جلوی خودرو تاکسی را می‌گیرد و پس از سوار شدن از محل دور می‌شود. بدین ترتیب مأموران در نخستین گام راننده تاکسی را شناسایی و از وی تحقیق کردند.
وی گفت: «روز حادثه در حال جابه‌جا کردن مسافر بودم که دیدم پسر جوانی در حال دویدن است و فرد دیگری هم در تعقیب او است. پسر جوان وقتی به من رسید با التماس و خواهش از من خواست جانش را نجات دهم. او گفت که با همسرش اختلاف دارد و الان برادر‌زنش در تعقیب او است و می‌خواهد او را بکشد. وقتی استرس و نگرانی پسر جوان را دیدم، دلم برایش سوخت و سوار خودرو کردم و به راه افتادم. من واقعاً به حرف‌های او اعتماد کردم و خوشحال بودم که از درگیری خانوادگی جلوگیری کرده‌ام، اما چند ساعت بعد از حادثه متوجه شدم در همان خیابان سارقی گردنبند فوتبالیست پیشکسوتی را سرقت و با جا گذاشتن موتورسیکلتش فرار کرده‌است و تازه متوجه شدم من سارق گردنبند را از محل فراری داده‌ام.»


شناسایی متهم


مأموران پلیس در ادامه با بررسی پلاک موتورسیکلت به جا مانده سارق در محل حادثه، به رد پای مرد ۳۴ ساله‌ای به نام پیمان رسیدند که مشخص شد موتورسیکلت به جا مانده در محل حادثه، متعلق به پیمان است. تحقیقات پلیس حکایت از آن داشت مظنون حادثه، مرد تحصیلکرده‌ای است که روز حادثه موتورسیکلتش در اختیارش بوده‌است، اما ساعتی پس از حادثه به اداره پلیس رفته و اعلام مفقودی کرده‌است.
بنابراین مأموران مرد جوان را به عنوان مظنون تحت تعقیب قرار دادند و در نهایت یک روز قبل، وی را بازداشت و به اداره پلیس منتقل کردند.
متهم در حالی که همه شواهد و دلایل حکایت از آن داشت که وی سارق گردنبند فوتبالیست پیشکسوت است، در بازجویی‌ها جرم خود را انکار کرد و مدعی شد مرد هنرمندی است و نیازی به سرقت ندارد و روز حادثه هم موتورسیکلتش از جلوی خانه‌شان سرقت شده و سارق با موتورسیکلت او دست به گردن قاپی زده‌است.


کارگردان تئاترم


وی صبح دیروز برای بازجویی به دادسرای ناحیه ۳۴ منتقل شد و در بازجویی‌ها با انکار دوباره جرمش در ادعایی گفت: «من از دوران کودکی عاشق بازیگری سینما و تئاتر بودم و به همین‌خاطر در رشته کارگردانی تئاتر و سینما مدرک کارشناسی ارشد گرفتم. الان ۱۵ سال است بازیگری و کارگردانی می‌کنم و در کارگردانی تئاتر موزیکال حرفه‌ای هستم و برای خودم آبرو کسب کرده‌ام. من نیازی به سرقت ندارم، چون وضع مالی‌ام خوب است و ماهانه بیش از ۱۵‌میلیون تومان درآمد دارم. روز حادثه خانه‌مان بودم و وقتی بیرون آمدم تا با موتورسیکلتم به محل کارم بروم، متوجه شدم موتورسیکلتم از جلوی خانه‌مان سرقت شده‌است. سپس به کلانتری رفتم و اعلام سرقت کردم، اما الان متوجه شدم ساعتی قبل از اعلام سرقت من، سارق موتورسیکلتم با موتورم گردنبند فوتبالیست قدیمی را سرقت کرده‌است.»
وی ادامه داد: «من اهل فوتبال نیستم و شاکی را هم تا الان ندیده‌ام و نمی‌شناسم و مطمئن هستم مأموران پلیس مرا اشتباهی دستگیر کرده‌اند و بیگناه هستم.»
متهم در حالی جرم خود را انکار می‌کند که راننده تاکسی وی را شناسایی کرده و گفته است متهم دستگیر شده همان مرد جوانی است که روز حادثه او را سوار کرده‌است تا از درگیری مرگباری که مدعی بوده با برادرزنش داشته‌است، جلوگیری کند.
بدین ترتیب متهم برای ادامه تحقیقات و مشخص‌شدن صحت و سقم ادعایش به دستور قاضی پرونده در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. همچنین بازپرس دادسرا دستور داد متهم با شاکی حضوری مواجه شوند.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.