2024/05/22
۱۴۰۳ چهارشنبه ۲ خرداد
سارقان خانه فرهاد مجیدی حین کری خوانی خود را لو دادند

سارقان خانه فرهاد مجیدی حین کری خوانی خود را لو دادند

سارقان خانه فرهاد مجیدی چطور خود را لو دادند

جامعه پویا -سارقانی که حین کری خوانی خودشان را لو دادند و گفتند که خانه فرهاد مجیدی را سرقت کردند دستگیر شدند. 


به گزارش جوان، شامگاه ۹ بهمن سال گذشته به مأموران پلیس تهران خبر رسید سارقانی به خانه ویلایی دو طبقه فرهاد مجیدی، سرمربی تیم استقلال تهران دستبرد زده‌اند و گاوصندوق خانه‌اش را که مقدار زیادی پول و اموال قیمتی داشته است سرقت کرده‌اند.
بررسی مأموران پلیس در محل حادثه نشان داد فرهاد مجیدی همراه مادرش در این خانه ویلایی زندگی می‌کند و دقایقی قبل از سرقت برای دیدن مادرش به طبقه بالا می‌رود و وقتی پس از ۲۰ دقیقه به خانه‌اش در طبقه اول برمی‌گردد، متوجه می‌شود گاوصندوق خانه‌اش به سرقت رفته است.
فوتبالیست مشهور با شکایت از سارقان ناشناس گفت: «حدود ۲۰ دقیقه‌ای پیش مادرم بودم و وقتی به طبقه اول برگشتم، دیدم وسایل خانه به‌هم ریخته است و گاوصندوقم که مقدار زیادی پول خارجی و دو ساعت گرانقیمت و مقداری اموال باارزش دیگر داخلش بود، سرقت شده است.»


لنگه کفش سارقان در خانه مجیدی


مأموران پلیس در بررسی محل حادثه با لنگه‌کفشی روبه‌رو شدند که حکایت از آن داشت متعلق به یکی از سارقان است که هنگام سرقت در محل جا گذاشته است. همچنین مشخص شد سارقان سه نفر بودند که دو نفر از آن‌ها به داخل خانه می‌روند و گاوصندوق را برمی‌دارند و یک نفر هم بیرون به آن‌ها ملحق می‌شود، سپس سه نفری گاوصندوق را به داخل خودرویی منتقل می‌کنند و از محل می‌گریزند. همزمان با ادامه تحقیقات برای شناسایی سارقان، مأموران پلیس با سرقت‌های مشابهی از خانه‌های ویلایی در شمال تهران روبه‌رو شدند که حکایت از آن داشت سارقان به همان شیوه سرقت از خانه سرمربی استقلال دست به سرقت‌های سریالی می‌زنند. یکی از شاکیان، مرد پزشکی بود که با طرح شکایتی گفت، سارقان ناشناس به خانه ویلایی‌اش دستبرد زده اند و گاوصندوقش را که بیش از ۲ میلیارد تومان اموال باارزش داخلش بود سرقت کرده‌اند.

 


تعریف خاطره دزدی برای رو کم‌کنی


در حالی که هر روز بر تعداد شاکیان افزوده می‌شد، و مأموران پلیس هیچ ردی از سارقان به دست نیاورده بودند، چند روز قبل پسر جوانی به اداره پلیس رفت و راز سرقت چند میلیاردی از خانه فرهاد مجیدی را برملا کرد.
وی گفت: «دیروز همراه دوستانم داخل پارکی نشسته بودیم و گرم صحبت بودیم. البته بیشتر دوستانم خلافکار هستند و آن روز هم من در جمع خلافکاران بودم و به حرف‌هایشان گوش می‌دادم. هر یک از آن‌ها از کار‌های خلافی که انجام داده بودند تعریف می‌کردند و به خود می‌بالیدند که در دام پلیس هم گرفتار نشده‌اند. همه یک به یک خاطراتی از خود گفتند تا اینکه نوبت به فریدون رسید. او هم برای اینکه روی دیگران را کم کند شروع به کری‌خوانی کرد و گفت، بهمن‌ماه سال قبل همراه دو نفر از دوستانش به خانه فرهادی مجیدی دستبرد زده است. او گفت که او و دوستانش خیلی حرفه‌ای هستند، به‌طوری‌که در آن سرقت هیچ رد پایی از خود باقی نگذاشتند و مأموران هم نتوانستند آن‌ها را بازداشت کنند. من وقتی حرف‌های او را شنیدم اول باور نکردم، اما وقتی در اینترنت سرچ کردم تازه متوجه شدم که او یکی از سارقان خانه فرهاد مجیدی است و تصمیم گرفتم فریدون را لو بدهم.»


کشف لنگه دیگر کفش سارق


مأموران پلیس پس از به دست آوردن این سرنخ، تحقیقات خود را برای شناسایی فریدون آغاز کردند و دریافتند وی یکی از سارقان سابقه‌دار است که مدتی قبل پس از آزاد شدن از زندان همراه تعدادی از دوستانش باند سرقت از خانه‌های ویلایی را تشکیل داده و به خانه فرهاد مجیدی هم دستبرد زده است. بدین ترتیب مأموران، فریدون را دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند.
متهم در بازجویی‌های ابتدایی جرم خود را انکار کرد و مدعی شد پسر جوانی که او را لو داده، با او دشمنی داشته و دروغ گفته است. در‌حالی‌که متهم جرم خود را انکار می‌کرد، مأموران پلیس در بازرسی خودروی فریدون لنگه دیگر کفشی را که همدستش در خانه فرهاد مجید جا گذاشته بود کشف کردند. متهم وقتی با لنگه کفش جامانده همدستش در محل سرقت روبه‌رو شد به سرقت‌های سریالی و سرقت از خانه مربی استقلال با همدستی سه نفر از دوستانش اعتراف کرد. مأموران در ادامه موفق شدند یکی دیگر از اعضای باند سارقان را بازداشت کنند. بررسی‌ها نشان داد متهم بازداشت شده در سرقت از خانه فرهاد مجیدی دست نداشته است، اما در سرقت سریالی دیگر با سارقان همدست بوده است.
در حالی که تلاش برای دستگیری دو همدست متهم ادامه دارد، فریدون صبح دیروز به دادسرای ویژه سرقت منتقل شد و به جرم خود اقرار کرد. متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور قاضی مرتضی رسایی بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند. 

 

گفتگو با متهم

 

فریدون سابقه داری؟
بله، سابقه سرقت دارم و چند باری به زندان رفته‌ام.
چی شد که پس از آزادی دوباره تصمیم گرفتی باند سرقت تشکیل بدی؟
در زندان همراه همدستانم باند را تشکیل دادیم و وقتی آزاد شدیم دوباره شروع به سرقت کردیم.
از قبل خانه فرهاد مجیدی را شناسایی کرده بودید؟
نه، ما ابتدا در منطقه دیگری سرقت می‌کردیم، اما بعد از مدتی محل سرقتمان را تغییر دادیم و تصمیم گرفتیم از خانه‌های شمال و شمال‌غرب سرقت کنیم، چون این احتمال را دادیم که اگر همیشه از یک محل سرقت کنیم زود شناسایی شویم. روزی هم که به خانه فرهاد مجیدی دستبرد زدیم خبر نداشتیم که آن خانه متعلق به سرمربی استقلال است.
درباره شب حادثه توضیح بده؟
آن شب، دو نفر از دوستانم با من تماس گرفتند و گفتند خانه ویلایی را در یکی از خیابان‌های شمالی برای سرقت در نظر گرفته‌اند. با آن‌ها به محل رفتیم و دو نفر از دوستانم وارد خانه شدند و دقایقی بعد با گاوصندوقی بیرون آمدند و بعد سه نفری گاوصندوق را به داخل خودرو منتقل و فرار کردیم.
کی متوجه شدید خانه‌ای که به آن دستبرد زدید متعلق به فرهاد مجیدی است؟
پس از سرقت، گاوصندوق را به بیابان‌های اطراف شهریار بردیم و در آنجا تخریبش کردیم و داخل گاوصندوق با پاسپورت فرهاد مجیدی روبه‌رو شدیم. آنجا بود که فهمیدیم به خانه فوتبالیست مشهور سابق دستبرد زده‌ایم.
داخل گاوصندوق اموال دیگری هم داشت؟
بله. ۷۰ هزار درهم، دو دسته چک ایرانی و خارجی، دو عدد ساعت مچی گرانقیمت که هر کدام حدود یک میلیارد تومان ارزش داشت و مقداری اموال باارزش دیگر.
با اموال سرقتی چه کردید؟
تقسیم کردیم و من هم با سهمم خوشگذرانی کردم و برای تفریح به کیش رفتم و به چند شهر دیگر هم مسافرت کردم.
درباره لنگه کفش جامانده همدستت در محل سرقت توضیح بده؟
آن شب دوستم هنگام انتقال گاوصندوق یکی از لنگه کفش‌هایش از پایش بیرون آمد و وقتی گاوصندوق را به داخل خودرو بردیم، تصمیم گرفت به داخل خانه برود و لنگه کفشش را بردارد، اما صدای صاحبخانه را شنیدیم و منصرف شدیم. او لنگه دیگر کفشش را در صندوق عقب خودرو جا گذاشت که مأموران پلیس کشف کردند.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.