2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
مادر بزرگ سرکرده باند نوه های گدا

مادر بزرگ سرکرده باند نوه های گدا

مادربزرگ که با نوه هایش گدایی می کرد شناسایی شد

جامعه پویا -من و خواهران کوچکم هرچه پول و لوازم از مسافران و گردشگران سرقت می کردیم بلافاصله مادربزرگم آن ها را برای عمویم کارت به کارت می کرد و ...

 

به گزارش روزنامه خراسان این ها بخشی از اظهارات دختر 13 ساله ای است که با پوششی کثیف و مندرس مقابل مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری امام رضا (ع) مشهد نشسته بود در حالی که برادر هشت ساله نجمه پس از گریه ای کوتاه در آغوش خواهرش به خواب عمیقی فرو رفت او درباره سرگذشت خود و ماجرای سرقت از مسافران و گردشگران به کارشناس اجتماعی کلانتری گفت: پدرم مردی معتاد و کارتن خواب بود و مخارج زندگی را به مادرم نمی داد و ما به سختی زندگی می کردیم او ما را رها کرده بود و گاهی چندین ماه از پدرم بی خبر می ماندیم مادرم نیز نمی توانست از من و خواهر و برادر دیگرم نگهداری کند به همین دلیل تقاضای طلاق داد و با رها کردن ما به دنبال زندگی خودش رفت. ما هم به  ناچار نزد مادر بزرگمان رفتیم آن زمان در بابل زندگی می کردیم و همین برادرم که در آغوشم خوابیده است دو سال بیشتر نداشت ولی مادربزرگم نمی توانست مخارج زندگی ما را بپردازد چرا که او با کمک های کمیته امداد و خیرین امرار معاش می کرد و درآمد دیگری نداشت.

 

با این حال ما را از خانه بیرون نکرد و با هر سختی بود نزد او ماندیم این درحالی بود که از پدرم نیز خبری نداشتیم. خلاصه روزگارمان به سختی می گذشت تا این که دو سال قبل مادربزرگم از ما خواست برای جمع کردن پول به او کمک کنیم. او هر یک یا دوماه من و خواهر و برادرم را به مشهد می آورد تا در مکان های تردد مسافران و گردشگران گدایی کنیم وقتی پول زیادی جمع می شد همه ما به بابل بازمی گشتیم و بعد از مدتی دوباره به مشهد می آمدیم اما از یک سال قبل مادربزرگ و عمویم نقشه دیگری کشیدند تا پول بیشتری به دست بیاوریم این بار مادر بزرگم ما را به مشهد می آورد تا با شگردی خاص از مسافران و به ویژه کسانی که پوشش عربی داشتند سرقت کنیم. ابتدا چند بار شیوه سرقت را تمرین می کردیم و سپس به هسته مرکزی شهر می آمدیم تا در اطراف بازارهای خرید طعمه های خود را شناسایی کنیم.

 

ابتدا برادر هشت ساله ام در حالی که لباس های کثیف به تن داشت خود را به فردی می رساند که او را از دور شناسایی کرده بودیم سپس پای آن فرد را محکم در آغوش می گرفت و التماس می کرد تا به او پولی بدهد در این هنگام آن فرد با توجه به کثیفی «ارشیا» و بوی بد لباس هایش خم می شد تا به هر طریق ممکن او را از خود دور کند در این لحظه و با اشاره مادربزرگم من و خواهرم نیز اطراف آن فرد حلقه می زدیم و جیب هایش را خالی می کردیم پس از آن  ارشیا از پای آن فرد مسافر جدا می شد و ما هرکدام به سمتی می رفتیم و در محل قرار یکدیگر را می دیدیم ولی حدود 20 روز قبل یکی از طعمه ها متوجه سرقت شد و خواهرم را دستگیر کردند در حالی که من و برادرم از آن جا فرار کردیم ولی بعد فهمیدم که خواهرم را به بهزیستی برده اند با وجود این به بابل بازنگشتیم و با درخواست مادربزرگم به جیب بری ها ادامه دادیم تا این که وقتی از یک گردشگر خارجی مبلغ زیادی دینار با همین شگرد سرقت کردیم او در یک لحظه متوجه ماجرا شد و با فریادهایش از ماموران گشت موتوری کلانتری امام رضا (ع) کمک خواست ماموران هم با دیدن این صحنه من و برادرم را به کلانتری آوردند در عین حال مادربزرگم همه پول های سرقتی را برای عمویم در بابل کارت به کارت می کرد و هیچ چیزی برای ما نمی خرید و ...گزارش روزنامه خراسان حاکی است با دستور سرهنگ عباس شریفی (رئیس کلانتری امام رضا (ع)) دقایقی بعد و با هماهنگی های قضایی مادر بزرگ 70 ساله کودکان در یک عملیات پلیسی دستگیر و روانه زندان شد در ادامه این ماجرا کودکان سارق نیز در حالی با دستور مقام قضایی تحویل بهزیستی شدند که سه تن از مال باختگان با مراجعه به کلانتری آن ها را شناسایی کردند. 
ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.