2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
مهمترین علایم هموروئید و راه درمان آن

مهمترین علایم هموروئید و راه درمان آن

هموروئید بیماری است که بسیاری به آن مبتلا هستند راه درمان آن را اینجا بخوانید

جامعه پویا -هموروئید مشکلی است که اکثر افراد جامعه به آن مبتلا هستند درحالیکه اصلا دوست ندارند درباره آن صحبت کنند. 

به‌گزارش نشریه آلمانی Stern، با وجود تمام تصورات غلط، هموروئید یک بیماری نیست. منظور از هموروئید سه عدد بالشتک عروقی است که در ناحیه انتهای راست روده و در خروجی مقعد واقع شده‌اند. هموروئیدها مسئول مهار مایعات و گازها هستند. اگر این بالشتک‌های عروقی متورم شوند، منجر به مشکلات فیزیکی خواهند شد.

 

   علایم را بشناسید


علایم معمولی شامل خارش مقعد است. این روند می‌تواند پوست مقعد را ملتهب کند و باعث ایجاد احساس سوزش در هنگام اجابت مزاج شود. زمانی که هموروئید خیلی بزرگ شود، ترشح می‌کند و پاره و دردناک خواهد شد. نتیجه این فرایند، خون ریزی است.


 درمان با تغییر سبک زندگی


می‌توانید علایم معمولی مانند خارش یا سوزش را با پمادها و شیاف‌های هموروئید درمان کنید. این داروها حاوی مواد گیاهی ضد تحریک و بی‌حس‌کننده‌های موضعی هستند. از سوی‌دیگر، باید از استفاده از دستمال توالت مرطوب اجتناب کنید، زیرا مواد نگه دارنده موجود در آن می‌تواند التهاب پوست را بیشتر کند. نکته دیگر این است که باید مایعات کافی بنوشید و رژیم غذایی سرشار از فیبر داشته باشید. طبق گفته انجمن تغذیه آلمان، یک بزرگ سال باید حداقل ۳۰ گرم فیبر در روز مصرف کند. با‌این‌حال، در واقعیت، ۷۵ درصد از زنان و ۶۸ درصد از مردان کمتر از این دستورالعمل، فیبر دریافت می‌کنند.گنجاندن مقدار کافی میوه، سبزیجات و محصولات غلات کامل در رژیم غذایی از اهمیت زیادی برخوردار است.


 چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟


علایم معمولی هموروئید ناراحت‌کننده  است زیرا کیفیت زندگی را محدود می‌کند. برخی افراد به‌دلیل تورم، احساس فشار خفیفی در مقعد می‌کنند. این موضوع می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد.اگر زمان زیادی را در حالت نشسته هستید و علایم جزئی با تغییر سبک زندگی به‌طور کامل از بین نرفت یا اگر به‌طور مداوم تکرار شد، معاینه پزشکی ضروری است. علت درد باید دقیقاً مشخص شود. این موضوع  به‌ویژه در صورتی صادق است که علایم هموروئید شما باعث خون ریزی شود.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.