2022/12/02
۱۴۰۱ جمعه ۱۱ آذر
ناگفته های بازیگر نقش ابوعامر در سریال خانه امن از بازی در این نقش

ناگفته های بازیگر نقش ابوعامر در سریال خانه امن از بازی در این نقش

قربان نجفی بازیگر نقش ابوعامر در سریال خانه امن از چالش هایی که با این نقش داشته گفته است. جزئیات را اینجا بخوانید.

جامعه پویا -سریال خانه امن بعد از سریال گاندو دومین سریالی است که با موضوع جاسوسی است. یکی از نقش های منفی و مهم این سریال نقش ابوعامر یکی از سران داعش است که برای انجام عملیاتی مهم و گسترده وارد ایران شده است. بازیگر این نقش قربان نجفی است. 
قربان نجفی با باشگاه خبرنگاران گفت و گویی انجام داده و درباره این نقش توضیح داده است

قربان نجفی بازیگر سینما و تلویزیون درباره سریال «خانه امن» گفت: زمانی که نقش «ابوعامر» به من پیشنهاد شد، موضوع را بررسی کردم و  اصرار داشتم کار شعاری نباشد. جدیت نقش برایم خیلی اهمیت داشت.

 

بازیگر نقش ابوعامر در سریال خانه امن

وی درباره حضور در فیلم و سریال امنیتی ادامه داد: همه جای دنیا کار سیاسی و امنیتی ساخته می‌شود؛ این سبک هم ژانری در فیلم است. برای من به عنوان بازیگر ایفای نقش در سبک های مختلف، تفاوتی نمی‌کند. حتی به دلیل ماجرا‌های که در داستان‌های امنیتی اتفاق می‌افتد، بازیگری در چنین فیلم‌هایی جذاب است. قصه می‌تواند کشش و تعلیق بیشتری داشته باشد. این موضوعات نه فقط برای مخاطب بلکه برای  بازیگر نیز پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند او را درگیر کند. البته اگر داستان، از رویدادی در تاریخِ نزدیک به صورت وارونه روایت کند، چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.


بازیگر سریال ستایش اظهار کرد: «ابوعامر» کاراکتری بود که ظرفیت لازم برای کار و خلاقیت ایجاد می‌کرد. چالش اصلی من این بود که نقش ابوعامر از یک شخصیت واقعی گرته برداری شده بود. کاراکتری که نقشش را بازی می‌کردم، از نظر هیکل و روحیات با من تفاوتِ فراوانی داشت؛ بنابراین مجبور بودم از زوایای مختلف به آن نزدیک شوم. البته در نتیجه کاراکتری شکل گرفت که شاید می توانست در داستان حضور بیشتری داشته باشد.

نجفی بیان کرد:تا به الان «خانه امن» توانسته مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. نظرات مختلفی از مردم دریافت کردم. خیلی برایم جالب است که برخورد مردم با یک نقش منفی، مثبت بوده.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.