2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
چالش های جالب میلاد میرزایی بازیگر  سریال شرم و بیگانه ای با من است

چالش های جالب میلاد میرزایی بازیگر سریال شرم و بیگانه ای با من است

میلاد میرزایی هم زمان در دو سریال شرم در نقش حسام و بیگانه ای با من است درنقش امیرعلی بازی می کند. این دو سریال هم زمان در شبکه سه و دو پخش می شود. گفت و گوی جالب او را اینجا بخوانید

جامعه پویا - سریال شرم که از شبکه 3 سیما پخش می شود با واکنش تند نویسنده اش همراه شده و حاشیه هایی برای آن درست شده است. البته نقد به سریال شرم فقط از سوی نویسنده نبوده و منتقدان دیگری هم این سریال را نقد کردند. حالا میلاد میرزایی یکی از بازیگران اصلی این سریال گفت و گویی کرده و از چالش هایش برای بازی در نقش حسام گفته است. 

میلاد میرزایی بازیگر سریال شرم

 خراسان نوشت:میلاد میرزایی اولین بار با شخصیت «رشید» در سریال «بانوی عمارت» به کارگردانی عزیز‌ا... حمیدنژاد در تلویزیون شناخته شد. این بازیگر که در زمینه گویندگی هم فعالیت می‌کند، اکنون در تجربه تازه حضور خود در قاب تلویزیون، این شب‌ها سریال «شرم» به کارگردانی احمد کاوری را از شبکه سه روی آنتن دارد و از شنبه‌شب نیز با مجموعه «بیگانه‌ای با من است» اثر علیرضا امینی به شبکه آمده است. به بهانه پخش این دو سریال با این گوینده و بازیگر گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.


بعد از «بانوی عمارت» چه اتفاقاتی افتاد و چه پیشنهادهایی داشتید؟


چند سریال جدید و یک فیلم سینمایی کار کردم. پیشنهادهای زیادی داشتم، اما سعی کردم گزیده کار کنم و از سریال‌هایی که پیشنهاد شد، «بیگانه‌ای با من است» و «شرم» را پذیرفتم. یک فیلم سینمایی تهیه کردم، تئاتر بازی کردم و مشغول کار بودم.


بعد از این سریال پیشنهاد بازی در سریال تاریخی هم داشتید؟


بله، بعد از «بانوی عمارت» شاید سه یا چهار اثر تاریخی پیشنهاد شد، اما دوست نداشتم مدام در کارهای تاریخی دیده شوم و نپذیرفتم. حتی با این که کارهای تاریخی خیلی خوبی بودند، اما خودم به شخصه بیشتر دوست داشتم کار رئال یا سوررئال بازی کنم.


یعنی حتی نقش متفاوت بود، اما به دلیل فضای تکراری سریال نپذیرفتید.


بازیگر یک صبر و حوصله‌ای دارد، دوست ندارد در محیط و جو تکراری با لباس‌های تکراری قرار بگیرد. بازیگر عاشق تنوع است و دوست دارد نقشش با نقش قبلی که بازی کرده متفاوت باشد و وارد جهان و دنیای دیگری از نقش شود، این‌ها باعث شد که نتوانم آن پیشنهادها را بپذیرم.

 

میلاد میرزایی در نقش حسام در سریال شرم


با توجه به حساسیتی که در انتخاب نقش داشتید، چه شد که بازی در سریال «شرم» را پذیرفتید؟


اولین چیزی که باعث شد بازی در این سریال را بپذیرم، کارگردانش آقای کاوری بود که لطف کردند به من اعتماد کردند و چنین نقشی به من دادند. دلیل دوم این بود که نقش و شخصیت «حسام» خیلی از من دور بود. این شخصیت انتقام جوست، بعضی جاها خیلی عصبانی می‌شود، یک جاهایی خیلی آرام است. سعی کردم این راکورد بازی را در سریال داشته باشم، انگار که این شخصیت آتشی زیر خاکستر دارد. تلاش کردم خیلی بیرون‌زدگی نداشته باشد و خیلی واقعی آن را بازی کنم تا باورپذیر باشد. خدا را شکر واکنش‌های خوبی داشتم، مردم نقش «حسام» را پذیرفتند. من برای بازی در این نقش 14 کیلو   وزن کم کردم، این شخصیت را هشت سال قبل با 14 کیلو  وزن بیشتر و هشت سال بعد با 14 کیلو    وزن کمتر می‌بینیم.


طی چه مدت وزن کم کردید؟


طی دو ماه رژیمی بسیار سخت گرفتم، ورزش سختی به نام کراس فیت انجام دادم و مربی خصوصی داشتم تا بتوانم این تفاوت را پس از گذشت چند سال داشته باشم. در سریال هم اشاره می‌شود که «حسام» خارج از ایران مشکلات زیادی داشته، به یقین نمی‌توانسته است آن جا چاق شود و مثلا گونه‌هایش گل بیندازد وقتی برمی‌گشت! باید این تاثیرات دیده می‌شد ،سعی کردم با مشورت کارگردان این کار را بکنم.

 

میلاد میرزایی و مهشید جوادی در سریال بیگانه ای با من است


یعنی این تغییر پیشنهاد آقای کاوری بود؟


صد درصد. ما در تعامل بودیم و آقای کاوری پیشنهاد داد تغییری ایجاد کنیم و با هم به این نتیجه رسیدیم. حرف رژیم را اول آقای کاوری زد و من هم با آغوش باز پذیرفتم و انجامش دادم. آقای کاوری بسیار آدم شریف و کاربلدی است که می‌توانی به او اعتماد کنی و هر آن چه را که می‌خواهد و تو به عنوان بازیگر می‌دانی بهتر خواهد شد، بپذیری. خیلی خوشحالم که با ایشان همکاری داشتم.


چهره‌های باسابقه‌ای مانند فاطمه گودرزی و فریبا متخصص در این سریال حضور دارند، تجربه همبازی شدن با آن‌ها چطور بود؟


بسیار تاثیرگذار است. این بازیگران چند دهه تجربه در بازیگری دارند و با کارگردان‌های زیادی کار کرده‌اند. خوشبختانه خدا به من کمک کرد با بازیگرانی همبازی بودم که قبل از بازیگری انسان‌های بسیار شریفی هستند، خانم گودرزی بسیار به من کمک و من را راهنمایی کرد، خانم متخصص خیلی هوایم را داشت و رابطه صمیمانه‌ای بین ما برقرار بود تا بتوانیم نقش را بهتر و واقعی‌تر بازی کنیم، انگار که من واقعا پسر ایشان بودم.
ابتدای سریال فضای تلخی داشت و مردم هم به آن واکنش نشان دادند، فکر می‌کنید این روزها زمان مناسبی برای پخش سریال بود یا معتقدید بهتر بود زمان دیگری پخش می‌شد؟
من این را قبول ندارم. شاید به عنوان مخاطب دوست داشته باشم الان سریال فان ببینم و دستم باز است می‌توانم ببینم، اما سریال خیلی به جهان واقعی نزدیک است. اتفاقاتی که می‌بینیم، خبرهایی که می‌رسد بیشتر تلخ هستند، ما چطور می‌توانیم سریالی کار کنیم که در این وضعیت همه چیزش رو به راه است و همه چیز سرجای خودش است؟ خب طبیعتا نمی‌شود. فکر می‌کنم مردم باید کمی زاویه دیدشان را عوض کنند، اتفاقاتی که پیرامون ما و جامعه رخ می‌دهد روی افکارمان تاثیر گذاشته است، نه این سریال که بخواهد حال ما را بدتر کند. خیلی از فیلم‌های هالیوودی و ایرانی سرشار از تلخی‌های حقیقی است و این چیزی نیست که از زندگی ما جدا باشد.
فکر نمی‌کنید این موضوع به دیده شدن سریال لطمه زده است؟
هیچ وقت تلخی باعث نمی‌شود مخاطب از سریال و به ویژه فیلم فراری شود، چون همیشه فرض را بر این گذاشتیم که پایان شب سیه سپید است و سریال دارد طوری پیش می‌رود که روزنه‌های امید دارد یکی یکی باز می‌شود. نمی‌خواهم داستان را  لو بدهم، اما قطعا این طور که مخاطبان فکر می‌کنند نیست، یعنی شاید حدس‌های اشتباه زدند و این قدر تلخ پیش نخواهد رفت.


نقش‌تان در سریال «بیگانه‌ای با من است» چقدر نسبت به «حسام» متفاوت است؟


البته خودم خوشحال نیستم که این دو سریال همزمان پخش می‌شود، ولی خیلی متفاوت‌تر است.

 

 

میلاد میرزایی در بانوی عمارت
پس این همزمانی در نظر شما اتفاق مثبتی نیست.


شاید بسیاری از بازیگران دوست داشته باشند که ناگهان در تلویزیون دیده شوند. من چون کیفیت خیلی برایم مهم است، درست نیست که مردم همزمان یک شخصیت را در دو اثر ببینند، چون شاید خیلی برایشان باور پذیر نباشد.


بین این دو سریال کدام نقش‌تان را بیشتر دوست دارید؟


به یقین هر نقشی را  که پذیرفتم دوست داشتم و هیچ تفاوتی بین آن ها قائل نمی‌شوم، چه نقشی که یک سکانس باشد، چه نقشی که نقش اول سریال باشد، هیچ فرقی برای من ندارد و دنبال کیفیت هستم.


همبازی شدن با زنده‌یاد پرویز پورحسینی در «بیگانه‌ای با من است» چطور بود؟


بسیار شگفت‌انگیز. ایشان به معنای واقعی انسانی جنتلمن و باسواد بود. واقعا یکی از افتخارات من این است که با آقای پورحسینی همبازی بودم و نقش پسر ایشان را بازی کردم. خیلی با من مهربان بودند و به من کمک کردند.


هم اکنون مشغول بازی در سریال جدیدی هستید؟


بله، در حال بازی در سریال «دعوت نحس» به کارگردانی آقای افخمی هستم و نقش کاملا متفاوتی بازی می‌کنم.


در ادامه مسیر، اولویت شما سینماست یا تلویزیون؟


هر جا که حالم خوب باشد، آن‌جا هستم. این طور نیست که بگویم من سینما یا تلویزیون را انتخاب کردم. من از ابتدا با تلویزیون کار کردم، آن‌جا بزرگ شدم و برای من پله شده است، اما نمی‌توانم بگویم یکی را انتخاب می‌کنم.


و  بین دوبله و بازیگری چطور؟


من از 14-15 سالگی گوینده رادیو بودم، تجربه خوبی در این زمینه دارم و همیشه عاشق این کار بودم، اما هدف اصلی من بازیگری بوده است و بازیگری را همیشه دوست داشتم.
 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.