2024/05/22
۱۴۰۳ چهارشنبه ۲ خرداد
چه چیزهایی را موقع ازدواج به همسرتان بگویید

چه چیزهایی را موقع ازدواج به همسرتان بگویید

روانشاسان می‌گویند آن بخش از اتفاقات زندگی شما در گذشته که می‌تواند روی زندگی آینده شما تاثیر بگذارد چیزهایی است که حتما باید به شریک زندگی‌تان بگویید.

جامعه پویا-برخی معتقدند برای اینکه زندگی آرامی را با فردی که دوستش دارید آغاز کنید حتما لازم نیست همه اصرار زندگی خود را بگویید. اما برخی بر این باورند که طرف مقابل که قرار است همسر شما شود حتما باید همه چیز را درباره شما بداند. کدام درست است آیا باید همه چیز را گفت یا این باور که گذشته هرکسی به خودش مربوط است باور درستی است؟

 

روانشاسان می‌گویند آن بخش از اتفاقات زندگی شما در گذشته که می‌تواند روی زندگی آینده شما تاثیر بگذارد چیزهایی است که حتما باید به شریک زندگی‌تان بگویید.

بیماری قابل درمان

اگر شما دچار بیماری هستید که در طی گذراندن مراحل درمان آن هستید و آن بیماری در ازدواج شما تاثیرگذار نیست می توانید آن را در جلسه دوم خواستگاری بیان کنید .

بیماری ها و نواقص

اگر شما دارای نقص عضو یا بیماری هستید باید به طور کامل و به دور از ابهام در مورد شناخت نقص، ناتوانایی های آن و روش درمانش توضیح دهید و از پزشک بخواهید شرح بیماری شما را به طور دقیق و شفاف بنویسد و آن را به فرد دهید وبا معرفی پزشک خود از آنها بخواهید هرگونه سوالی که دارند از پزشک معالجتان بپرسند. اگر فرد مقابلتان دارای نقص عضو یا بیماری بود عجولانه و ناآگاهانه تصمیم نگیرید، بلکه به دور از هرگونه ترحمی تصمیم گیری کنید و او را همانگونه بپذیرید و به فکر تغییر اوضاع نباشید.

عیبی را که دارا هستید و امکان دارد گفتن آن یک خواستگاری را به هم بزند، به خواستگارتان بگویید زیرا نگفتن آن یک زندگی را به هم خواهد زد .

 

جیب های خالی

برخی از افراد از شرایط مالی همسانی برخوردار نیستند و به علت اینکه طرف مقابل را از دست بدهند وضع مالی خود را بهتر از آنچه که هست نشان می دهند و تا زمانی که زندگی مشترک خود را آغاز نکرده اند، سعی می کنند هر ترفندی را در پیش گیرند تا رازشان فاش نشود.

شاید چنین افرادی بتوانند به کسی که برای رسیدن به او تلاش می کنند، برسند اما مطمئنا پس از ازدواج که شرایط واقعی برای طرف مقابل آشکار شود، زندگی دچار مشکل خواهد شد.

 

خواستگاران قبلی

تعداد دقیق خواستگاران یا کیس های ازدواج تان را به خواستگارتان نگویید اما اگر رابطه ای جدی را تجربه کرده اید، به زبان آوردنش واجب و ضروری است. بدترین جمله ای که خانواده دختر در خواستگاری می تواند بر زبان بیاورد این است که دخترم خواستگار استاد ، پزشک و ... داشته اما رد کرده این جمله نشان دهنده این است که خانواده دختر بیش از شخصیت و اخلاق موقعیت اجتماعی داماد توجه می کند لازم نیست این جمله در خواستگاری مطرح شود چراکه تاثیر مثبتی در فرایند خواستگاری ندارد.

 

صحبت در مورد مسائل جنسی

شاید صحبت در مورد مسائل جنسی برای پسران هیجان آور باشد اما برای یک دختر صحبت در مورد مسائل جنسی در اولین جلسه خواستگاری و اولین دیداربدترین اتفاق محسوب می شود لذا در این خصوص می توان در جلسه نهایی آن هم تا حدی صحبت کرد.

 

 

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.